FRIDAY FAVES #05

pondelok 26. februára 2018Pekný mrazivý pondelkový podvečer, priatelia!

Stále sa snažím vyvážiť školu, prácu, blog a ďalšie koníčky, preto mi bude chvíľku trvať, kým nabehnem na pravidelný systém pridávania - ale sľubujem, že príde v blízkej dobe! Do nového roka som vbehla s mnohými plánmi a nápadmi, tak verím, že sa mi väčšinu z nich podarí splniť.

Dnes by som sa s vami chcela podeliť o ďalších pár príspevkov či videí, ktoré ma v poslednej dobe zaujali - enjoy!

THE GREATEST SHOWMAN
Wow. Neviem, čo iné by som mohla povedať na tento muzikál. Úžasné je na ňom všetko - od obsadenia (Hugh Jackman, Zendaya A Zac Efron? lepšia kombinácia neexistuje), cez samotný príbeh až po soundtrack (ktorý viem naspamäť, lebo ho neviem prestať počúvať). V kinách film už síce nedávajú, ale určite si ho pozrite doma (a nech vás neodrádza to, že ide v podstate o cirkus, lebo zvieratá nie sú vo filme skoro vôbec a príbeh sa točí okolo ľudí).


SVET PODĽA KONVALINKY
Ak ste ešte nečítali tento článok, tak skutočne neviem, na čo ešte čakáte (a čo potom vyhľadávate na internete). Zero waste a hlavne fair trade sa postupne dostávajú aj k nám, no ak sú vám tieto pojmy aj tak nie veľmi známe, respektíve si neuvedomujete ich dôležitosť, čo najskôr si nájdite chvíľku, pretože Lily obe témy krásne zhrnula. A taktiež mrknite SEM, pretože drahá Konvalinka nás bude zahŕňať článkami na dvoch blogoch - a čítať oba je povinnosťou (just kidding!... but not really).

LAVENDAIRE
Rada by som vám tiež dala do pozornosti Aileen a jej YouTube kanál a blog Lavendaire. Na rozdiel od známych influencerov sa venuje osobnejším témam ako sú hauls či get ready with me. Osobnostný vzrast a životný štýl sú jej primárnym zameraním - zdieľa tipy, svoje príbehy, učí o sebaláske, kreativite či organizovaní. Na tomto odkaze nájdete aj jej podcast - zatiaľ má 63 epizód, ale nemajú viac ako tridsať minút, čo je perfektná dĺžka na cestu autobusom; a skutočne vám odporúčam si ho vypočuť.

PACKAGE FREE SHOP
Nadväzujúc na predošlý príspevok - Lauren pred štyrmi rokmi zaujímala ochrana životného prostredia asi tak ako väčšinu - vedela o jej dôležitosti, no jej praktizovaním sa do veľkej miery nezaujímala; no prišiel zlom a prešla na zero waste. Okrem toho, že svoj "odpad" za tie posledné štyri roky dokáže uložiť do mason jar-u, otvorila v Brooklyne v New Yorku Package Free Shop, teda vlastný obchod, v ktorom kúpite veci bez obalu alebo s obalom, ktorý sa dá ľahko a bežne recyklovať.
Prejsť na zero waste životný štýl alebo čo najviac znížiť množstvo vyprodukovaného odpadu (podľa štúdií sú to až dva kilogramy na jednu osobu DENNE) je oveľa jednoduchšie než si myslíte. Pozrite si viac videí Lauren, kde ukazuje tipy, ako si môžete sami vytvoriť napríklad kozmetické produkty, a tiež ukazuje značky a výrobcov, ktorý ponúkajú zero-waste výrobky.

2017 END OF YEAR MASHUP
Ja viem, že rok 2017 skončil už pomerne dávno, ale aj napriek tomu toto video jednoducho musíte vidieť. Nielenže je to mashup najpopulárnejších pesničiek za uplynulý rok, ale namiesto pôvodného textu nájdete viac-menej všetko, čo sa za tých dvanásť mesiacov udialo - od vtipných maličkostí až po seriózne problémy, o ktorých je nutné naďalej hovoriť, pretože väčšina z nich sa týka všetkých z nás a je potrebné ich riešiť.

Čo vás zaujalo za posledné dni?

4 komentáre

 1. Pozrieť si Greatest showman sa chystám už odkedy to vyšlo a teraz mám pocit, že som jediná, kto to ešte nevidel. Vyzerá to super a má to len samé dobré ohlasy.Lily je skvelá, teším sa veľmi na jej nové články na novom blogu. A Lavendaire sledujem už dlhšie, vždy ma vie nakopnúť a motivovať. ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. veľmi pekný článok :) Showmana si tiež chcem pozrieť, no nejako sa stále nenašiel vhodný čas... a Youtuberku si pohľadám, jej kanál znie dobre ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Musím len súhlasiť, že Greatest Showman bol ten najlepší film aký som kedy videla. S Hughom Jackmanom som totiž vyrastala. Od svojich 8 rokoch si neustále idem na X-menoch a doslova som sa doňho zamilovala. A keď som bola na tento film v kine, vôbec som nedýchala a v jednom kuse plakala, aj keď sama neviem prečo. Jednoducho ho zbožňujem! <3 Skvelý článok Bee. Hneď sa mi zlepšila nálada, keď si mi ho mohla takto pripomenúť <3
  WITHGREYWOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jeee to je tak krásne sa nájsť v takýchto článkoch, som veľmi rada, keď nikoho moja "tvorba" zaujme a je pre neho inšpiráciou, to je asi podľa mňa najväčší úspech, aký kedy môže bloger získať.:) Film Greatest Showman som tak veľmi chcela vidieť, ale priateľa to veľmi na muzikál nelákalo, a kým som si našla človeka, ktorý by so mnou šiel, tak už to v kinách neišlo.:( Musím si to určite, čo najskôr pozrieť! A Lauren je♥ Videla som už asi pred 2 rokmi video, kde mala prednášku pred ľuďmi, že za rok vyprodukovala iba jeden jar odpadu. Vtedy som pozerala, ako puk, že ako je to možné, ale ono je. Musíme sa jedoznačne viac snažiť!

  Lily of the valley / Svet Podľa Konvalinky

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.