Short Trip to Vienna + Primark Haul

pondelok 4. decembra 2017Som si plne vedomá, že čím viac odkladám napísanie tohto článku, tým menej je aktuálny, no i napriek tomu som sa rozhodla pre jeho publikovanie - i po tak dlhom časovom odklade.

Keďže tohto roku vyšiel sedemnásty november na piatok, bol to priam ideálny deň na výlet. Tento predĺžený víkend využila i moja sestra, ktorá za mnou prišla do Bratislavy, a spolu s Romanou sme tento voľný deň strávili vo Viedni, a to hneď z troch rôznych dôvodov - moja sestra túžila po návšteve tohto mesta, všetky tri sme konečne chceli ísť do Primarku a práve v hlavnom meste Rakúska študuje aj náš spolužiak zo strednej, ktorého sme dlho nevideli.

Fotoaparát som zverila Bianke, ktorá spravila pár záberov - a ak si ešte pamätáte článok spred dvoch rokov, možno nájdete niekoľko rovnakých miest.

Ako som už spomínala, toto bola moja prvá návšteva Primarku (a určite nie posledná), a musím povedať, že som bola ohromená. Desiatky Slovákov tiež využili tento deň na nakupovanie (u nás boli obchody zatvorené, v Rakúsku nie) a spolu s domácimi bol v celom obchodom centre obrovský zmätok - sama neviem odhadnúť, koľko ľudí bolo v samotnom Primarku, ale stovky. Rýchlo som však pochopila ich nadšenie - výber je obrovský, ceny nízke, každý si tam pre seba niečo nájde, majú viac než len slušné pánske a detské oddelenie a sekcie s kozmetikou a bytovými dekoráciami.

Keďže to bolo naše prvé nakupovanie v Primarku, snažili sme sa prezrieť si všetko, a málokedy bol čas na dlhé premýšľanie či skúšanie. Aj napriek tomu sa mi podarilo odniesť si domov pár vecí - a tak vám ich nižšie ukážem.Rifle sú u mňa kameňom úrazu - vždy ich niekde potrhám, zašpiním alebo jednoducho zničím. Oboje stáli jedenásť eur, a takmer okamžite sa stali mojimi obľúbenými. Majú vysoký pás, čo je na zimu essential, a sú elastické - vďaka čomu sa prispôsobia a sú veľmi pohodlné. Počas prania trošku povolili a sú mi o kúsok voľnejšie, ako keď som ich prvýkrát skúšala, no aj napriek tomu sedia úžasne.

Nikdy som nezvykla nosiť legíny (a už vôbec nie na verejnosť), ale sú skvelou obmenou rifieľ v práci, no keďže zvyknú byť pomerne tenké, veľmi dlho nevydržia. Silne pochybujem, že tieto prežijú celé mesiace, ale stáli len 4 €, čo je skvelá suma a nebudem ľutovať, keď po čase poputujú do koša.Zimu si neviem predstaviť bez tričiek z dlhým rukávom - a do šatníka mi pribudli hneď dva. Na ich stránke som ich síce nenašla, no výber bol obrovský. Mňa zaujalo bordové s bielymi pásikmi a svetlohnedé, a keďže sú s bavlny a nízkej prímesy elastanu, sú mäkké a príjemné.

V blízkej dobe nemám v pláne investovať do luxusných hodiniek, a vzhľadom k tomu, že moje obľúbené z H&M už veľmi dlho nevydržia a nosím ich už viac-menej len do práce, v Primarku som nevynechala ani stojany s bižutériou - a zaujali ma tieto. Sú pomerne jednoduché, no krásne!Oddelenie so spodnou bielizňou a ponožkami je priam dych berúce - a ten výber! A po rovnaké, alebo aspoň podobné podkolienky sa vrátim, pretože za tú cenu sa jednoznačne oplatia.

Trvalo mi chvíľu, pokiaľ som Romanu prehovorila, aby sme si domov vzali túto deku (doplnky a dekorácie ladíme do bielej, hnedej a svetloružovej farby, a tak je do našej obývačky ako stvorená), a myslím, že ju každý len zbožňuje. Je obrovská, mäkučká a stála len štrnásť eur (čo je za deku ako zadarmo)!

Verím, že sa mi do Viedne opäť podarí dostať po skúškach - a snáď v nejaký deň, kedy v Primarku nebude tak veľa ľudí, lebo rada by som sa bližšie pozrela na viac vecí.

Aké máte skúsenosti s nakupovaním v Primarku?

6 komentárov

 1. Viedeň je nádherná! Hlavne teraz v tomto obdobie. Trošku ma mrzí, že sa tam tento rok asi nepozriem krásny článok, krásne fotky!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ve Vídni je to v předvánočním čase nádherné, je super, že jste si tam udělaly výlet :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ta deka vypadá náádherně, úplně na zababušání :D! Já byla ve Vídni asi před 5 lety a moc se mi tam nelíbilo, bylo to něco jako vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze, moc pro turisty. A hodně kýčovité :D. Ale přiznám se, že te ten světýlkový strom se mi mooc líbí.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Na Vianočné trhy som chodila pravidelne 5 rokov - každý rok. Tento rok by som sa pozrela aj inde, tak uvidíme. ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 5. krásne fotky :) vy sa máte že ste sa boli pozrieť aj na vianočných :) kúpila si si super veci a tá deka je úžasná!! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Moc pěkné věci jste si koupila, hlavně se mi líbí ta deka. Tip na pěkné pánské tašky: https://taxido.cz/tasky/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.