So What's Next?

piatok 3. novembra 2017Mnoho vecí sa za posledné roky zmenilo. Ja som sa zmenila. Nemyslím to v zlom slova zmysle, koniec koncov sa všetci meníme, keďže všetko okolo nás nás istým spôsobom formuje. A hoci som rada za isté zmeny, ktoré sa udiali, stále neviem prestať premýšľať nad ďalšími stránkami môjho života, ktoré chcú zmenu. Ale hlavným problémom je, že ja sama neviem, ako ich zmeniť.

Nikdy nie som s ničím spokojná. A preto hľadám inšpiráciu a motiváciu na Instagrame alebo Pintereste, kde to však skončí tak, že namiesto mojich pôvodných úmyslov sa dívam na ľudí s "dokonalými" životmi. S každej strany mám hovoria, že to, čo vidíme na internete, nie je pravda - a súhlasím. No keď sa dívam na tieto "hviezdy", predsa len má ich život stránky, ktoré im ťažko nezávidieť. Cestujú po svete, spolupracujú so známymi značkami, ovplyvňujú masy ľudí, vďaka jednej fotke zarobia tisíce. Ale čo majú tieto osobnosti? Peknú tváričku? Bohatých rodičov? Alebo len šťastie?

Po planéte chodia doslova milióny ľudí, ktorí pomáhajú formovať spoločnosť. Od vynálezcov v New Yorku až po "celebrity" z Musical.ly. Ale ako mením svet ja? Odpoveď je jednoduchá - nijako. Za celých dvadsať rokov svojho života som nedokázala ešte absolútne nič.

Na jednu stranu ma motivuje a poháňa ďalej táto predstava. Zmeniť svet k lepšiemu. Na na druhú - nič pre to nerobím. Chodím do školy, kde ma nútia učiť sa veci, ktoré nikdy v živote nevyužijem, mám prácu, ktorú v budúcnosti určite nechcem vykonávať, a popri tom zanedbávam blog, ktorý bol kedysi mojou veľkou láskou a vášňou, ku ktorej som sa s nadšením vracala každý večer.

Spätne som si čítala niekoľko mojich starých článkov a premýšľala nad tým, v čom boli iné ako tie terajšie. Boli časy, keď som pridávala každý druhý deň, obsah príspevkov sa neustále menil, komentáre a pozitívne reakcie sa len sypali, návštevnosť rástla rýchlejšie než som stíhala sledovať. A hoci mám pocit, že teraz je obsah mojich článkov na trošku vyššej úrovni, stratila som nielen čitateľov, ale najmä moju chuť písať. A to ma samú trápi zo všetkého najviac - nikdy som neblogovala preto, aby som mala tisíce followerov, ale preto, lebo ma to bavilo. Rozdiel medzi dnešnými príspevkami a tými spred dvoch rokov je ten, že kedysi vychádzali moje články zo srdca. Písala som o všetkom, čo ma bavilo a o tom, o čom som jednoducho chcela písať - či už to bola recenzia na knihu alebo len obyčajný denník s mojimi myšlienkami. Sama si nepamätám, kedy naposledy som dovolila samej sebe vypísať všetko, čo ma trápi, čo sa mi preháňa hlavou a nedá mi spať. Za tie roky sa úprimné príspevky akosi vytratili z blogovej sféry - nielen z môjho blogu. Čitatelia nevyhľadávajú sťažnosti blogerov, nechce sa im čítať o tom, ako vyzeral ich deň. Chcú vedieť, čo sa nosí, či sa oplatí kúpiť Fenty Beauty alebo ako vytvoria najlepšiu feed na Instagrame. A o tom vám ja neviem nič povedať, lebo chodím vo veciach, ktoré mám v skrini už od základnej, Fenty Beauty si u nás asi nikdy nekúpim a na Instagram som prestala pridávať, lebo netuším, ako dosiahnuť feed, ktorá by sa mi páčila. Cítim sa ako také čerstvo vyliahnuté kura, čo vôbec nevie, o čom je život; kačiatko v svete nádherných labutí. Otázka je, či sa kačiatko aj v tejto rozprávke zmení na labuť.

Čo chcem týmto príspevkom povedať - sama neviem. No je tu pár ľudí, s ktorými som v bližšom kontakte a zaslúžia si vedieť, čo sa so mnou deje. Prečo tak často nepridávam, prečo som sa tak trochu stiahla z internetovej sféry a prečo tak často opakujem, že nemám inšpiráciu. Lebo jednoducho nemám. Všetko už bolo povedané a ja neviem, ako byť originálna. Zaujímavá. Ako zmeniť svet.

9 komentárov

 1. Ani nevieš, ako ti rozumiem. Nič už nie je ako kedysi a je ťažké povedať, či niekedy aj bude. Nie jedna blogerka má podobný problém. Nachádzam sa medzi nimi aj ja. Sú dni, kedy ma všetko prestáva akosi baviť. Rovnako ako aj ty, ani ja neviem čo sama chcem. Je to tak trošku smutné, pretože tiež hľadám nejakú inšpiráciu na pintereste a dostanem sa k neplánovaným "dokonalým" príspevkom.
  Doba sa mení a ako si už povedala, nikoho nezaujíma obsah článkov blogerov. Hlavne nech zanechajú komentár s odkazmi. Rada by som to zmenila no vo vzduchu pretrváva otázka AKO?!
  Napísala si to krásne a ďakujem ti za tento článok <3
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 2. naozaj pekný článok ;) každá neistota raz prejde, uvidíš - nikdy nič netrvá večne! možno ťa zrovna zajtra nakopne múza a ty budeš zrazu poznať smer svojej cesty :) a len tak btw, ja tiež stále chodím vo veciach zo základky, takže nie si sama ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nikdy som nedokázala mať "sereiózny" blog. skúšala som, ale nevydržalo mi to. viem, že kopec ľudí to nebaví. ale nejak ma to netrápi a keď si chcem vyliať srdiečko, tak to spravím, lebo môžem a viem, že to mi pomáha a baví ma viac ako písať o kozmetike alebo fotiť outfity. je jasné, že každý, kto tvorí, má po istom čase krízu, zmení sa, možno vyrastie a jeho umenie prestane rásť s ním. možno sa k tomu raz vráti zas naplno, možno nie. uvidíš.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Veľmi dobre ti rozumiem. Vlastne mám pocit, akoby som ten článok písala ja, pretože presne toto mi beží hlavou. Všade na instagrame vidím hviezdy, ktoré získali za mesiac niekoľko tisícok fanúšikov, srdiečka sa im len tak sypú, všetci ich obdivujú, na blogoch majú desiatky pochvalných komentárov a všetci sa s nimi chcú priateliť. A ja si len vravím - prečo môj blog nikoho nezaujíma? Strácam chuť písať, strácam chuť vôbec otvoriť Blogger a čumieť zase do editora tri hodiny kým zo seba dostanem nejaký článok, ktorý si stejne nikto neprečíta. Pritom viem, že chyba nebude v tom, že by som písala zle, len asi ma proste nie je za čo obdivovať. Nekupujem si make-up za 200€, z ktorého si všetci sadnú na zadok, nemíňam každý deň tisíce eur na najnovšie novinky, nedostávam zdarma haldy kozmetiky od značiek, ktoré sa u nás ani nedajú kúpiť. Nie som proste taká tá typická STAR z beauty blogosféry. Myslela som si, že bude fajn písať pre obyčajné dievčatá, ktoré sú ako ja, ale pravdou je, že obyčajní ľudia nikoho nezaujímajú. Ľudia chcú a potrebujú mať idoly a to asi nie je mojim poslaním.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já si myslím, že je teď potřeba, abys od toho všeho udělala krok zpátky a šla do toho znovu, na plno. Ale s tím, že nebudeš hledět na to, jestli ti ubývají nebo klesají čtenáři, jestli má někdo hezčí fotky nebo lepší kosmetiku či outfit. I když vím (z toho, jak píšeš a jak znám tvůj blog), že ti na tom doopravdy nezáleží, není tak úplně snadné se od toho distancovat. Ale až to zvládneš, pak teprve budeš opravdu psát a jednat jen podle sebe. :) Hodně štěstí - a neboj, inspirace se vždycky vrátí, když ji přivítáš. :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Hovoríš mi z duše, pred odchodom do Španielska som pripravila fotografie na minimálne 5 článkov a vidíš ich na mojom blogu? Nie, prečo? Lebo aj keď sa nudím, mám veľa času, mám fotky a nápad, ale nejak to dať dokopy je tak veľmi strašidelné, lebo viem, že sa mi nechce a to je na tom najhoršie... Aj keď som na Erasme plnom zábavy, moja psychika teraz trpí najviac za posledné roky, pretože som tu sama, pretože mám čas premýšľať a moja hlava, keď má veľa času rozmýšľa nad príšernými vecami, bojí sa a uzatvára sa, neviem, či mi práve toto prospieva, aj keď tuším, že to je moja chyba... Dúfam, že keď prídem domov, tak ma nejako osvieti a naberiem ten elán, ktorý mi teraz chýba, aj minulý rok sa to stalo a napísala som články, ktoré sú najpopulárnejšie na mojom blogu, stačila dobrá nálada a jeden mesiac... Boli to však články, ktoré som kedysi písala? Nie. Kedysi som si ešte na blog.cz vylievala srdiečko a každý hlásal aké mám dokonalé myšlienky, teraz mi trvá mesiac pripraviť nejaký články s tipmi, trikmi, témou, aby to niekto čítal a dávalo to zmysel, aby ten blog, ktorý vediem bol prínosom pre ostatných, ale bolo to vždy takto? Nebolo, kedysi to bol denníček pesimistického stvorenia, ktoré nikdy nebola spokojné s návštevnosťou a so svojim životom, aj keď na každom článku malo cez desať komentárov (čo je teraz nepredstaviteľné). Ale blogy sa celkovo dosť zmenili, už je to ako vravíš len o samých radách, recenziách, sponzoroch a podobne, cítim to aj na youtube, že je to akési iné... Neviem či sa mi páči kam to smeruje a myslím si, že to, čo ja na tom blogu robím a chcem robiť už nie je dostačujúce a atraktívne pre dnešnú novú mládež. Mám toľko myšlienok, nápadov a všetkého, no moja hlava mi jednoducho nedovolí si to užiť, skôr ma to trápi a nepomáha, veď už mám 20 a stále neviem, čo so sebou, som zvedavá, či to takto bude vyzerať celý život. Prepáč, že som ti tu zaplnila veľa miesta svojimi výlevmi, ale akosi sa rozprávam posledné mesiace len s pár ľuďmi a tiež nie vždy o veciach, ktoré potrebujem vyrozprávať, lebo nechcem byť stále ja tá, čo sa sťažuje...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pod pojmom bloger si predstavím človeka, ktorý bloguje preto, že to miluje. A teda bloguje o veciach, ktoré sú dôležité preňho. O veciach, ktoré ho robia šťastným, nezáleží na tom, či sú to najznámejšie značky kozmetiky alebo jeho posadnutosť žltou farbou, či opis jeho raňajok. Robí to, pretože ho to baví. A myslím si, že ak bude človek blogovať s láskou a nadšením (nie pridávať články len preto, že už asi musí alebo že sa to od neho očakáva), tak potom budú aj ľudia s radosťou navštevovať jeho blog a budú sa tešiť novým článkom.
  Milujem tvoj blog, vždy so bola veľkým fanúšikom a vždy som sa tešila novému príspevku. Síce som bola vďačná za nový tip na výlet alebo nový recept, ale primárne som sa tešila tomu, že to bol príspevok, ktorý bol od teba a že som vedela, že si do toho dala všetko a písala si to zo srdca.
  A tak je úplne v pohode, že teraz nemáš inšpiráciu, teda ona sa raz určite vráti. A aj keby to malo byť o mesiac, o rok alebo o dva, nikdy nezačneš úplne od nuly. Lebo už teraz máš čitateľov, ktorým sa tvoje príspevky páčia a ktorí si na tvoj návrat počkajú (samozrejme vrátane mňa) <3
  <

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Nemá zmysel nútiť sa do tvorenia blogu, keď ťa to prestalo baviť. Z tvojich článkov už aj tak dlhšiu dobu cítiš, že ich píšeš akosi nasilu. Dnešná doba je taká uponáhľaná, že človek má ledva pár hodín voľného času, a ja skutočne obdivujem ľudí, ktorí sú ochotní venovať ho niečomu takému zbytočnému ako je blog. Je mi do smiechu, ako všetci predstierajú, že ich blogovanie "osobnostne posúva" ďalej. Treba si uvedomiť, že aj keby ma to neviem ako bavilo, blog tak či tak raz zanechám (áno, raz sa to stane, aj tým, ktorí si to teraz nevedia ani predstaviť), a potom mi bude ľúto času, ktorý som mu venovala a mohla som ho využiť prospešnejšie - ísť na prechádzku, cvičiť, byť s rodinou/priateľmi - namiesto čumenia do PC a rozmýšľania, o čom zase budem písať.
  Oveľa efektívnejšie je podľa mňa kúpiť si diár a písať si denník - len tak pre seba, zaznamenávať si tam svoje myšlienky a postoj k súčasným udalostiam (najlepšie denne), a tie diáre si odkladať. Po čase, keď si tie diáre znova prečítaš, pochopíš veľa najmä o sebe, a dá ti to oveľa viac ako nejaký blog. Porozmýšľaj nad tým.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Věř tomu, nebo ne, ale ty už svět měníš. Tvůj blog patří mezi mé nejoblíbenější (jestli není můj vůbec nejoblíbenější!) a právě ty mě motivuješ s blogováním pokračovat. Jednou za čas mám vždycky období, kdy si říkám, že už blogování nechám, ale tvoje články a milé komentáře mě vždycky naplní chutí jít dál. Na svojí blogové timeline mám také už jen samé fashion a beauty články, které úplně nepatří k mým nejoblíbenějším, a dokonce jsem se chvíli snažila psát v tomto duchu taky, ale zkrátka to nebylo to pravé pro mě. Ty a několik málo dalších lifestyle a self development blogů mě inspirovalo, abych psala o tom, co mě opravdu baví, a myslím, že se mi to v poslední době daří. Prostě jsem znova dostala chuť blogovat, za což vděčím z velké části právě tobě a přeji ti, abys ji zase dostala také. ❤️

  AESTHETICxKAT

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.