Lipovce

pondelok 6. novembra 2017

Ako pätnásťročná pubertiačka, ktorá bola nahnevaná na celý svet, som priam z duše nenávidela túry. Znamenalo to pre mňa zimu, hlinu a otravný hmyz. A hoci to sú stále veci, ktoré nemám dvakrát v láske, hory, lesy a príroda sa stali mojim útočiskom. Nie je nič krajšie a pokojnejšie ako čerstvý vzduch, ranné štebotanie vtákov či behanie po lúke.

Predminulý víkend sme celá rodina strávili v Lipovciach - malej dedinke pri jaskyni Zlá Diera, asi na pol ceste medzi Prešovom a Levočou. Pätnásťročnej Berenike by takmer tri dni v chate v lese úplne mimo civilizácie (a internetu) pripadali ako hotová nočná mora, no ja som v nedeľu ráno ľutovala, že musím odísť o siedmej ráno, aby som stihla vlak, zatiaľ čo ostatní tam boli až do obeda.

Fotky, ktoré uvidíte nižšie, zachytávajú sobotňajšiu túru z chaty v Lipovciach až do Lačnovského kaňona - približne dvojkilometrová prechádzka prevažne po chodníčkoch zasypaných lístím. Jeseň je moje obľúbené ročné obdobie, a práve tu som mala možnosť vytrhnúť sa z reality, z každodennej rutiny, a vychutnať si tú jedinečnú atmosféru.Prehovorte kamarátov, priateľa alebo celú rodinu a vyrazte niekam do prírody. Vonku ešte nie je taká zima, stromy zhadzujú lístie a tie farby sú očarujúce. Verte mi - neoľutujete.

5 komentárov

 1. Krásne miesto, úplný oddych :) Najradšej by som sa zbalila a išla tiež na nejaké krásne slovenské miesta aspoň na víkend ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Neviem prečo, ale mám to podobne. Čím som staršia, tým viac si vychutnávam svieži vzduch a krásu prírody. Je to ako uniknúť pred všetkými povinnosťami, len tak zavrieť oči a nevnímať.
  To prostredie je naozaj krásne a keďže som z blízkeho okolia, nezostáva mi nič iné, ako presvedčiť kamarátov alebo blízkych aby sa tam so mnou šli pozrieť! <3
  WITHGREYWOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 3. vyzerá to tam nádherne, úplná rozprávka :) ja som tiež ako menšia nemala rada hory a hoci mám stále radšej teplo a more, aj naša slovenská príroda ma začína baviť :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak aspoň krásně vidíš, jak dospíváš. Taky jsem jako malá neměla moc ráda vycházky, řekla bych, že čím je člověk starší a nemá tolik možností jen tak se vydovádět venku a nezávazně běhat s kamarády, váží si těch chvil, kdy můžu na takový pořádný výlet vyjít.
  Oblast, kde jste byli, vůbec neznám (moje geografické vědomosti ohledně Slovenska se omezují jen na Nízké a Vysoké Tatry), ale vypadá to tam krásně!

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.