Book Chat // #01

piatok 6. októbra 2017Veľmi dlhú dobu som sa nevedela vrátiť späť k čítaniu. V treťom ročníku na strednej som mala obdobie, kedy som do rúk brala jednu knihu za druhou a trvalo mi maximálne týždeň, kým som jedno dielo prečítala. Potom prišiel zlom, a ja som nielen že nevedela prečítať čo i len prvú stranu, ale moju láska a nadšenie k čítaniu akosi... vyprchalo.

Hoci silne pochybujem, že ešte niekedy zvládnem prečítať aj šesť kníh za mesiac, keďže mám už oveľa viac povinností a popri škole chodím aj do práce, no opäť objavujem krásu ponorenia sa do príbehu, jeho prežívania a stávania sa jeho súčasťou.

Preto vám v dnešnom článku prinášam štyri krátke recenzie na knihy, ktoré sa mi v poslednej dobe dostali do rúk.

BIGGEST FLIRTS

Názov, obálka a popis knihy ma síce veľmi rýchlo zaujali, no i napriek tomu skončilo toto dielo medzi rozčítanými - a zotrvalo v tomto (pomerne dlhom, ale pomaly sa snažím z neho vyškrtávať) zozname až neuveriteľné dva roky, možno aj o čosi dlhšie. Aj napriek tomu, že autorka píše zaujímavým a pútavým štýlom, začiatok knihy a samotné uvedenie do deja si ma jednoducho nevedelo získať a nebolo nič, čo by ma v tú chvíľu nútilo čítať ďalej.
Po pauze dlhšej, než som plánovala, som skúsila dať Biggest Flirts druhú šancu - a som rada, že som tak spravila, pretože som ju dočítala v priebehu pár dní. Príbeh ako taký síce nie je úžasne originálny, zameriava sa na dvoch stredoškolákov, nemá ani hlbokú pointu, ktorá by vám zmenila život, no i napriek tomu vás núti otáčať stránku za stránkou fakt, že chcete vedieť, ako sa to všetko skončí, a či sa dočkáte happyendu alebo nie.
Odporúčam na jesenné alebo i zimné prázdniny, keďže je to ľahké, no zaujímavé čítanie!

⭐⭐⭐/5


A WALK TO REMEMBER

Sama neviem povedať, kedy sa Nezabudnuteľná cesta ocitla pomedzi tými, ktoré si chcem prečítať, no aj ona si v zozname presedela slušnú dobu. Knihy Nicholasa Sparksa sú len ospevované a rozplývajú sa nad nimi tisíce, preto som ani nemusela premýšľať o tom, že by to mohla byť nejaká katastrofa, ale ako človek, ktorý má rád napínavé, originálne diela s nečakanou zápletkou, nebolo nič, čo by ma ku knihe ťahalo.
Počas tohoročnej dovolenky v Chorvátsku som si však povedala, že je ten správny moment sa do nej konečne pustiť, a ak nepočítam pár prvých strán, ktoré som prečítala na pláži, som knihou preletela za jeden deň.
Sparks nemôže sklamať. Hoci som vyvrcholenie a obrat knihy čakala a viac-menej už od začiatku mi bolo jasné, že sa k niečomu schyľuje, držala si ma až do samého konca. Momentálne neviem, či po nej siahnem ešte raz aj niekedy v budúcnosti, no i napriek tomu sa mi páčila.

⭐⭐⭐/5

ALL THE BRIGHT PLACES

Veľmi dlho som sa chystala na prečítanie tejto knihy, hoci som nielen že nevedela, o čom je, ale ani do akého žánru spadá.
Myslím, že o mojich pocitoch z knihy dosť vypovedá aj fakt, že som ju prečítala za dva dni. Keď som sa do nej raz pustila, jednoducho som nevedela prestať. Na jednu stranu je to klasický román pre mladých - o stretnutí dvoch ľudí, ktorí sa do seba zamilujú; no spôsob, akým si k sebe našli cestu i to, čo ich spájalo, je práve to, čo dielo odlišuje od ostatných. Približuje tému, o ktorej sa stále nehovorí dostatočne, a práve preto, že žijeme v spoločnosti, kde je nesmierne jednoduché skrývať sa i skrývať svoje pocity, by mali problémy depresie, samovrážd a mentálnych porúch získať viac pozornosti.
Napriek všetkému je to však kniha, ktorú len odporúčam - a skúste sa sústrediť nielen na príbeh dvoch ľudí, ale hlavne na drobnosti, vďaka ktorým sa kniha skončila, ako sa skončila.

⭐⭐⭐⭐/5


FALLING INTO PLACE

Ďalšia z kníh z to-read zoznamu - a opäť netuším, prečo som si ju zapísala alebo ako som sa o nej dozvedela. Počas dní strávených v práci som sa k čítaniu dostala len cez obedňajšie prestávky, a teda som sa ďaleko nedostala, no takmer dve tretiny som viac-menej zhltla počas cesty vlakom. Chcela som ju dočítať ešte pred vystúpením, no nakoniec mi posledných pár strán ostalo na nasledujúce ráno, a rýchlo som za to bola rada, pretože som nevedela zastaviť slzy.
V poslednej dobe som si obľúbila knihy, pri ktorých sa koniec dozviete už na začiatku. Príbeh tejto sa začína autonehodou Liz Emerson. Striedajú sa kapitoly zobrazujúce prítomnosť a minulosť - dni a hodiny pred tým, ako autom prerazila zvodidlá, ale i spomienky na detstvo. Každou stranou sa dozvedáte viac o jej živote, o jej rozhodnutiach a chybách, ktoré spravila, no i o jej rodine a priateľoch. Je to jedna z kníh, ktorá vás prinúti premýšľať. Nad váhou slov, neuvedomelým ubližovaním ľudí okolo nás, no hlavne samým sebou.

⭐⭐⭐⭐/5


Ak ste niektorú (alebo i všetky) zo spomenutých kníh čítali, budem veľmi rada, ak mi v komentároch necháte váš názor a poteším sa aj vašim odporúčaniam na iné diela, ktoré ste v poslednej dobe čítali naopak vy!
Hover over text to see English version!

Links to pictures: 1 / 2 / 3 / 4

6 komentárov

 1. ALL THE BRIGHT PLACES si chci přečíst už hrozně dlouho, vypadá to jako skvělá kniha:).
  Super tipy!
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja mám obdobia, keď beriem jednu knihu za druhou a som v knihách stále ponorená a potom mám obdobia, keď sa neviem dokopať si ju zobrať do ruky a poriadne sa do nej začítať. Nečítala som ani jednu knihu ale All the Bright Places mám v pláne už dlhšie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ďakujem za tipy na čítanie! Síce neviem, kedy sa ja ku knihám dostanem, no verím, že to bude čoskoro ☺️

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 4. aj ja som mala donedávna veľmi veľký blok, čo sa čítania týka. pravdupovediac, za posledný rok som prečítala možno 4 knižky, čo je oproti pár rokom dozadu viac než tragické, hah. ale som rada, že som sa vrátila k čítaniu v miere, ako sa mi dá, pretože mi to chýbalo. získali si ma knihy dana browna, určite odporúčam, nielenže sú napínavé a zamotané, vždy prichádza prekvapivý záver a najmä som sa naučila veľa o histórií cirkvi, iluminátov a podobne. odporúčam. :)

  z týchto som prečítala len all the bright places a tá kniha je naozaj nádherná, hlavne kvôli téme, o ktorej v realite hovorí málokto, resp. keď sa začne, vyústi to v prudkú debatu. z ostatných ma zaujala posledná, zapisujem si ju. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já jsem snad nikdy v životě nepřečetla knihu za týden, bdivuji takové lidi. :)
  Z knih žádnou neznám, ale A walk to remebber jsem viděla film a byl moc hezký. :)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásny príspevok. Ja mám teraz presne takú fázu ako si spomínala na začiatku. Neveim sa prinútiť niečo čítať. Ale z knižiek ktoré si spomínala poznám iba All The Bright Places a tú som nedočítala pretože som nechcela vedieť ako to dopadne. Ale keď teraz tak nad tým rozmýšľam asi si ju dočítam.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE


  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.