Stop Being Late

piatok 1. septembra 2017S hrdosťou môžem povedať, že patrím do skupiny ľudí, ktorí v deviatich z desiatich prípadov prídu načas. Samozrejme, aj mne sa občas stane, že skolabuje doprava a ja sedím trištvrte hodiny v zápche v autobuse, no ak mám byť úprimná, nepamätám si, kedy som naposledy meškala vlastným pričinením.

Na druhú stranu - mám pocit, že väčšina ľudí v mojom okolí mešká zakaždým. Moji spolužiaci na jednotlivé prednášky, meškajú dokonca aj vyučujúci, stretla som sa aj s tým, že som musela čakať v čakárni, pretože moja zubárka nestihla prísť načas.

Ak je to aj váš prípad a každý deň sa niekomu musíte ospravedlňovať za to, že idete neskoro, mám pre vás pár tipov, ako sa zlepšiť v chodení včas.

Stop Being Optimistic
Koľkokrát sa vám stalo, že ste do školy alebo na stretnutie šli posledným autobusom, ktorý vás na miesto dopraví presne v dohodnutý čas a aj ste to reálne stihli?
Ak vám idú spoje verejnej dopravy častejšie než raz za pol hodiny, snažte sa ísť skorším autobusom; ak cestujete autom alebo idete pešo, k času, ktorý potrebujete na dostavenie sa na miesto, prirátajte desať minút navyše. Zistíte, že je lepšie trošku počkať než sa ponáhľať a neustále ospravedlňovať za meškanie.No One Likes Waiting
Aj ja som jedna z tých, ktorá radšej povie, že jej nevadí na vás počkať a že vlastne čaká len chvíľočku, hoci reálne vonku mrzne už dvadsať minút.
Bez ohľadu na to, čo vám povedia vaši kamaráti alebo známi - ktorí sa snažia byť len slušní -, ja osobne nepoznám ani jedného človeka, ktorý by miloval čakanie. Aj päť minút sa niekedy zdá byť ako celá hodina. Ak zakaždým meškáte len preto, lebo nechcete byť tí, ktorí majú čakať, využite tých pár minút na kúpenie kávy, zabehnúť môžete aj do obchodu na opačnej strane ulice. Pokiaľ osoba, s ktorou sa máte stretnúť, tiež prichádza s párminútovým predstihom, máte viac-menej vyhraté a nikto nebude čakať na nikoho.

Don't Lose Track Of Time
"Prepáč, stratil som pojem o čase..." alebo podobné ospravedlnenia. Samozrejme, je ľahké začítať sa do knihy, zarozprávať s kamarátkou či byť natoľko vtiahnutý do seriálu, že nemáte ani páru, čo sa deje okolo vás. A ak sa vám pravidelne stáva, že zrazu zistíte, že odísť ste mali už pred polhodinou a ešte nie ste ani len oblečení - nastavte si budík alebo pripomienku. Najlepšie rovno dva. Prvý vás upozorní, že je na čase skončiť s aktivitou, ktorú práve robíte, pri druhom sa musíte začať chystať.

Preto ak na dohodnutú schôdzku prichádzate zadýchaní a namiesto pozdravu začínate so slovom "prepáč", snažte sa identifikovať, čo vás do tejto situácie dostáva. Ak meškáte na kávu s kamarátkou, tá to určite prežije, no i napriek tomu sa snažte skončiť s týmto zlozvykom - inak budete o pár rokov meškať na dôležité porady alebo stretnutia, z ktorých sa potom vykľujú nepríjemné dôsledky.

Hover over text to see English version!

9 komentárov

 1. Je velmi dolezite vazit si nielen svoj cas ale aj cas inych a preto tiez nemeskam a vzdy si nechavam rezervu.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Raz sa mi stalo, že som si myslela, že stihnem autobus a nakoniec som ho zmeškala. Odvtedy som všade načas, dokonca aj o 10 minút skôr.. Moje kamarátky ma občas nechápu, prečo sa stále ponáhľam, no v pohode to stíham. Keď sme pri tej hromadnej doprave.. tak vždy chodím o pár minút neskorším spojom, pretože tie, čo idú skôr sú vždy preplnené :/ Inak veľmi užitočné tipy :)

  Wear the Confidence

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja sa pokladám taktiež za človeka, ktorý chodí na čas, aj keď poslednú dobu je to dosť ťažké - vstávať na tréningy... ale čo sa týka školy a takých tých dôležitých vecí, stále idem skôr a radšej si počkám, alebo ako píšeš, skočím si kúpiť kávu alebo si posedím v kaviarni, ak je vonku zima, ale človek má v dnešnej dobe už tak dosť stresu a načo si pridávať ďalší z čakania a je to vec, ktorú môžeme ovplyvniť a odísť z domu (alebo z iného miesta) trošku skôr :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Názov môjho blogu hovorí za všetko.. Ja som povestný meškač. Vždy mám čas a nakoniec to skončí behaním na zastávku a zo zastávky zas na dohodnuté miesto. Snažím sa s tým niečo robiť a musím sa trošku pochváliť, že už sa zlepšujem ale stále by som sa nazvala meškačom.
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já si ani tak nedávám s nikým sraz, tím, že jsem z vesnice a většina kamarádů má auta a já taky, tak se spíš navzájem vyzvedáváme a počkat pár minut navíc nevadí, když jsem doma. Jinak taky nerada chodím pozdě, do práce chodím třeba někdy i o hodinu dřív :D Ale to je i kvůli tomu, že když už přijdu dřív, tak aspoň můžu trochu pokecat s kolegama.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja som tiež človek, ktorý sa snaží byť presný, myslím, že to patrí k slušnému správaniu a tiež neznášam, keď ľudia meškajú (pokiaľ na to nemajú reálny dôvod) príde mi to strašne neuctivé, hoci viem, že niektorý to majú v povahe
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Taky jsem si nějak zvykla chodit včas a je pravda že je to prostě lepší.
  Sarushef blog

  OdpovedaťOdstrániť
 8. ja mam absolutnu anxienty z chodenia niekam neskoro. priam az neznasam aj to ked idem an poslednu moznu chvilku. preto sa vzdy ozaj snazim prist na cas. mam totiz pocit ze ak niekam meskam cloveku to podvedome dava pocit ze mi ej to nase stretnutie vlastne uplne jedno.
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.