Plan With Me | Bullet Journal Setup For 2017/2018

pondelok 7. augusta 2017Keďže som nečakala, že toľkých z vás zaujme predošlý článok o mojom Bullet Journal, nemyslela som, že by to mola byť vec na pokračovanie. Za posledných pár týždňov ste na mojom Instagrame mohli vidieť prvé pokusy a predstavy, ako by mal vyzerať ďalší diár. Nádherné komentáre sa len sypali, tak som si povedala, že vám môj setup na nasledujúci rok ukážem takto v celku.Počnúc však tým, bez čoho by som sa ďaleko nepohla. Pri výbere samotného diára som ostala pri značke Moleskine, hoci som bola viac-menej nútená vybrať si inú možnosť. Diár s mäkkou väzbou už v predaji nebol, preto som siahla po stredne veľkom, čiernom zošite s tvrdou väzbou a bodkovanými riadkami.

Primárne používam tri písacie potreby - hneď prvou je čierne pero značky Centropen a so šírkou stopy 0,1 mm. V papiernictve som sa pomerne slušnú dobu snažila nájsť pero, ktoré by malo čo najtenšiu tuhu, no aby nestálo desať eur, a už som myslela, že odídem s prázdnymi rukami - no tak som našla tento malý zázrak, s ktorým som maximálne spokojná.
Hoci minimalistická, nadčasová čierno-biela kombinácia vyzerá vždy úžasne, pre tento rok som sa rozhodla aj pre nejakú farbu. Pastelová oranžová u mňa rýchlo vyhrala. Zvýrazňovač značky Stabilo a pero v rovnakom odtieni sú dvojicou, ktorá ma tak skoro neomrzí.Na hneď prvú stranu som nakresila len jednoduchý veniec s označením roku. Niekomu vyhovuje diár = jeden kalendárny rok, niekto ich počas roka zapíše aj päť, ja ako študent však potrebujem, aby mal v sebe celý jeden školský rok - teda obdobie od začiatku júla do konca júna nasledujúceho roku.
Nasledujúcu dvojstranu zaberá komplexný kalendár celých dvoch rokov. V predošlom diári som si odškrtávala jednotlivé dni, zatiaľ ešte neviem, či v tom aj teraz budem pokračovať, preto ho nechávam čistý.Každý mesiac sa začína súhrnným kalendárom, do ktorého zapisujem všetky najpotrebnejšie a najdôležitejšie udalosti, ktoré potrebujem vidieť ako celok bez toho, aby som musela pretáčať stranami. Pravý okraj dvojstrany zapĺňa tracker, ktorého podstatou je každý deň v mesiaci zaznamenávať spĺňanie istých aktivít.


Credits to studywithinspo.


Hneď za kalendárom nasledujú weekly spreads - teda samotné plánovanie aktivít a povinností v rámci jednotlivých dní. Každá je iná, no predsa obsahujú rovnaké základné elementy - maličký kalendárik v pravom hornom rohu, dva grafy, do ktorých každý deň zakresľujem počet hodín spánku a moju náladu, zoznam s úlohami na daný týždeň, ktoré však nemajú konkrétny deň, kedy ich musím splniť, a taktiež gratitude, do ktorého večer čo večer zapisujem menšie alebo väčšie veci, za ktoré som bola v ten deň vďačná alebo ma urobili šťastnou.Plánovanie a zaznamenávanie už zverejnených článkov na blogu sa mi v minulosti len vyplatilo, preto v tom pokračujem. Každý mesiac má svoju vlastnú stranu, pričom som sa rozhodla nechať jej pomerne jednoduchý vzhľad a zbytočne to s kresbami a detailami nepreháňať, keďže mojim cieľom je čo najviac ju vyplniť názvami publikovaných príspevkov a malými nálepkami (ktoré som robila sama teda s Romaninou pomocou a každá farba reprezentuje inú rubriku na blogu).Vlastné stránky majú aj knihy, filmy a seriály, ktoré by som počas nasledujúceho roka chcela vidieť alebo prečítať. Názvy niektorých diel som ešte prepísala zo staršieho diára, zoznam som doplnila aj o nové položky, no nateraz ho nechávam poloprázdny, keďže počas roka k nemu budem dopisovať ďalšie a ďalšie knihy alebo filmy, ktoré ma zaujmú.

Medzi ďalšie sekcie alebo stránky v diári patrí aj napríklad wishlist, teda zoznam vecí, ktoré by som si v blízkej dobe chcela kúpiť, strana venovaná plánovaniu narodeninových, meninových alebo vianočných darčekov, rozvrh hodín do školy, list zverejnených novinárskych prejavov takisto do školy a mnohé ďalšie, no vzhľadom k tomu, že nie sú dokončené (alebo niektoré ani začaté - ako rozvrh), tak som vám ich neodfotila.

A to je všetko!
Teda, v podstate ani nie. Diár ešte ani zďaleka nie je dokončený - preto vám ani nemôžem povedať, koľko času mi to zatiaľ trvalo. Minulý rok som v priebehu jedného týždňa dokončila celý vzhľad BuJo, tentoraz je rozvrhnutý len do konca tohto mesiaca. Vďaka tomu budem viac-menej každý mesiac nútená sadnúť si, 'oprášiť' moju kreatívnu stránku a pripraviť nasledujúcich pár týždňov. Takto budem vidieť, čo funguje, čo zase potrebuje pozmeniť, čo mi chýba a čo naopak vôbec nevyužívam - a uvidíme, k akému vzhľadu sa v júni budúceho roku dopracujem.

Ak si tiež vediete Bullet Journal, budem veľmi rada, ak sa v komentároch podelíte o svoje tipy alebo názory!
with love,
bee.
Hover over text to see English version!

12 komentárov

 1. Wau. Prečo som si ja stále myslela keď som uvidela nejakú fotku na instagrame s týmto diárom, že to čo je tam napísane tam už bolo. Teraz si ma šokovala haha. Je to krásne! Obdivujem ťa ako sa ti s tým chce bavkať! Toto nie je moc pre mňa. Ja by som potrebovala už všetko hotové a budem tam už len dopisovať. Obdiv! Nemôžem z toho je to prekrásne! Kresby, písmo a celkový dojem. ♥
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Budem sa opakovať, tak ako v predchádzajúcom komentáre, ale WAU! Nádherne kreslí, nádherne píšeš, vyzerá to dokonalo a veľmi ťa obdivujem za to, že si k tomu máš čas stále sadnúť a pracuješ na každej jednej stránke, ktorá je nekonečne originálna. Kiežby som aj ja mala toľko fantázie a zručnosti, aby som mohla vytvoriť niečo také.:) Nebudeš robiť na zákazku?:D Ja som teda jednoznačne prvý záujemca!

  A inak The danish girl si musíš pozrieť, je to krásny film!♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Wau, tak to je bomba! Vypadí to skvěle, jak natisknuté :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já tohle absolutně miluju! A dost velká náhoda je, že mě to nikdy nelákalo - až do včerejška. Viděla jsem totiž jedno video, kde to ta youtuberka zdobila a malovala a strašně se mi to zalíbilo! Takže jsem včera popadla starý deník, přetvořila ho a už mám taky svůj. :) Strašně mě to baví. :D
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja by som tak chcela, aby som vydržala pri Bullet Journalingu. Vždy sa mi však niečo nepáči na ňom alebo potom mám ešte problém s tým, že som si nestíhala dopĺňať týždne a kresliť si to. Na youtube a instagrame však stále sledujem videá a fotky BJ a stále snívam, že sa mi to raz podarí, ale na to som príliš perfekcionista :D Tvoj je nádherný a hneď by som ho brala, ak by môj vyzeral takto. Páči sa mi ako je všetko rovnaké a úhľadné. Na books to read používam goodreads a na seriály zas aplikáciu TvShowTime, kde si to všetko sledujem. Momentálne však ako diár používam Doller, ktorý je tiež super, ale nevyhovuje mi v jednej veci, tak hľadám už teraz nejakú alternatívu na budúci rok, ktorá by mi vyhovovala ešte viac. Snažím sa ho však tvoriť tak-trocha ako BJ aj keď to BJ neni :) A pastelové zvýrazňovače Stabillo mám tiež, sú jednoznačne najkrajšie. ♥ Inak mohla by si robiť takýto článok každý mesiac ako update ako vyzeral minulý mesiac alebo tvoj set up bj na nadchádzajúci mesiac. Mňa by to určite zaujalo a možno aj donútilo skúsiť to znova :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ešte som si spomenula, že som videla videá "How To Improve Your Handwriting", tak to by ma tiež zaujímalo v tvojom podaní :)

   Odstrániť
  2. Ďakujem krásne ❤
   Neviem, či by každý mesiac niekoho zaujímalo, ako vyzeral môj bullet journal, ale ak sa mi v priebehu pár mesiacov nazbiera dosť strán, ktoré stoja za to, aby som ich zverejnila, tak by som určite rada spravila aspoň flip-through :D
   Sama môj handwriting ešte zdokonaľujem, keďže stále je čo zlepšiť, ale keď už budem konečne spokojná, tak sa o tipy rada podelím ❤
   A STYLISH BEE // Facebook Page

   Odstrániť
 6. Bože to je nádhera! Ja som v tomto hrozná, vždy si sľúbim, že môj diár bude vyzerať nejak podobne a nakoniec je len plný škrtancov a na výzdobu čas neostane:D

  Saja Frey Blog

  Veľká letná giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ja som si kupila bullet prvý krát minulý rok v októbri a neviem si vynachváliť :D. Presne kvôli tomu, že takto si každý mesiac sadnem a chvíľku čarbem a kreslím. Zároveň mám vďaka tomu vo sovjom živote pocit organizácie, aj keď niesom vôbec zorganizovaná :D.
  Som strašne rada, že si urobila tento článok, lebo máš krásny bullet a kedže posledné dva mesiace trošku rozmýšľam nad zmenou môôjho weekly spreadu, asi vyskúšam ten tvoj, lebo ma doosť oslovil :). Krásne to máš! Normálne na to pozerám už polhodinu ^_^.
  Ja mám ešte v mojom bullete tabuľku, do ktorej si zaznačujem workouty, je vlastne celoročná aby som to mohla vidieť pekne pokope, koľko dní som teda cvičila a či je toho väčšina :D, taktiež tam mám svoje dlhodobé góly, monthly food log, alebo napríklad si zapisujem aj hudbu, ktorú v danom období počúvam, aby som ju časom vedela priradiť k životnému obdobiu, ak by som náhodou zabudla že čo mi pripomína :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Úplně dokonalé. Pořád ještě plánuju, jak si zařídit diář na nový školní rok, takže děkuji za inspiraci. :) Podařilo se ti to opravdu krásně. :)
  Young, Wild and Free

  OdpovedaťOdstrániť
 9. V prvom rade sa budem vyjadrovať len k obrázkom, pretože príspevok som čítala ešte v ten deň ako vyšiel, a teda si veľmi nepamätám, čo v ňom je. :D Obdivujem ťa, že vôbec sa do niečoho takéhoto pustíš. Ja som mala problém napísať, čo bolo v škole do bežného zošita ešte v ten deň. Takže udrž si to! Stále nedokážem uveriť, že tie obrázky sú tvoje vlastné kresby! Naozaj, si multitalent. Kúpila som si tie stabilo perá, ale ešte som ich ani neotvorila, tak ale keď to urobím, tak ti dám vedieť, ako sa mi s nimi píše. Páči sa mi ten graf so spánkom :) Je zaujímavé, že sú aj ľudia, ktorí si píšu koľko spali. Príde mi to také vznešené :D čo sa týka gratitude. Zrejme som ťa nepochopila, ako to robíš ty, keďže niekedy minulý rok, som opäť narazila na ten príspevok. Robím to od minulého roku, venovala som tomu aj príspevok na blogu, ak by si chcela... Ale chcem sa ti poďakovať aj tu ♥ Ani nevieš koľko šťastia si do môjho života priniesla. Odkedy to píšem, naozaj sa snažím tam písať aj úplné maličkosti. Pomohlo mi to rásť, naozaj ďakujem. ♥ Z kníh, ktoré si chceš prečítať, som čítala all the bright places a... neviem či vieš základ ako sa oni dvaja spoznali... čítať knihu o niečom, čo som sama chcela spraviť, bolo zvláštne a možno nemenej riskantné, ale sama mi tá kniha iba povedala, že to nechcem spraviť. Z filmov mám stiahnutý Love, Rosie, ale ešte som ho nevidela. A ten hlavný dôvod, prečo som sa vôbec dokopala napísať tento komentár je... Bones! Viem, že som nemala šancu to pozerať od začiatku, ale jedným z dôvodov bola aj mama, lebo som prišla na to, že mi vnucuje svoje názory. Keď začínala v telke 12.séria, tak šlo vkuse promo a mňa to už otravovalo, a tak som si povedala, že si pozriem prvý diel 12.série /druhý tiež, išiel za tým/. Zamerať sa na tú vetu: Sú manželia a majú dve deti. Zrejme nebol dobrý nápad, lebo som dostala záchvat poznania a ja som za tri týždne vypozerala celý seriál. Teraz už len čakám na slovenské verzie tých zvyšných štyroch častí. Takže ak si nevidela ešte všetko (neviem ako si na tom), tak ver, že finále je fakt bomba! ♥ Nejaké tipy? Myslím si, že nie som človek, ktorý by mal dávať niekomu rady. Vadí mi, že je celý po anglicky, ale keď tebe to tak vyhovuje, tak prečo nie. Na záver, naozaj len keď som uvidela "Bones" tak som si povedala, že to okomentujem. Blogovať už nebudem. 30.júna vyšiel posledný príspevok. A viem, že som chcela o pár dní zverejniť aj o celom štúdiu na gymnáziu, lenže nejde to. Vo worde mám kopec nápadov na články, ale nechcem písať. Nechce sa mi, preto, ak by si chcela vedieť, ako som zmaturovala alebo iba ako sa mám, pokojne sa ozvi cez facebook, ty neotravuješ. Pretože to čo si mi poslala vtedy na Vianoce... čítam si to, keď sa necítim dobre, potom mi je lepšie. Ďakujem. ♥

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.