Packing Tips + Create Your Checklist

piatok 4. augusta 2017Počas školského roka sa len málokto dostane na dlhší výlet s rodinou a kamarátmi - preto väčšina využíva na cestovanie práve leto a letné prázdniny. Určite to poznáte - vytváranie zoznamov s dôležitými vecami i drobnosťami, ktoré nesmiete zabudnúť, niekoľkodňové balenie, vybaľovanie, batohy a kufre, ktoré v izbe obchádzate ešte tri dni po návrate z dovolenky, pretože sa vám ich nechce odložiť.

Samotné balenie niekedy zaberie viac práce a námahy, ako by ste chceli - najmä ak kvôli škole alebo zamestnaniu cestujete len občasne. Rok dozadu to aj pre mňa bola len výnimočná záležitosť, no teraz absolvujem cestu z Bratislavy do Prešova viac-menej pravidelne - a pomerne často.Za tú dobu sa mi podarilo pozbierať pár tipov, ktoré mi cestovanie uľahčujú - a určite počas letných dovoleniek pomôžu i vám.

 1. Tekutiny VŽDY dajte do uzatvárateľných vreciek. Určite je lepšie mať všetko osobitne zabalené, než celé vnútro kufra od šampónu.
 2. Všetky káble a elektroniku zabaľte do jednej uzatvárateľnej tašky - najlepšie takej, čo je vodotesná.
 3. Pokiaľ sa nechystáte na štyri svadby, stačia vám len jedny šaty, maximálne dvoje. Všetky ďalšie si nestihnete obliecť a len vám zbytočne zaťažia kufor.
 4. Vopred si pripravte outfity na každý deň. Snažte sa však opätovne využívať viaceré kúsky - a ak budú v neutrálnych farbách, kombinovanie bude ešte jednoduchšie.
 5. Stačia vám dva-tri páry topánok.
 6. Všetky topánky zabaľte do osobitnej tašky - takto vám nezničia oblečenie.
 7. Zbytočne sa nestresujte, že niečo zabudnete. Pokiaľ sa nechystáte na miesto v púšti alebo pralese, kde bude najbližšia dedinka vzdialená desať kilometrov - ak aj niečo necháte doma, môžete to jednoducho dokúpiť.
 8. Ak si konečne dobalíte kufor, štvrtinu vecí vyberte. Väčšina ľudí si zbytočne zabalí príliš veľa vecí - a voľné miesto môžete využiť na všetky drobnosti, ktoré si na výlete alebo dovolenke kúpite. 1. Nech idete kdekoľvek, okrem kufra si VŽDY zabaľte aj menšiu tašku alebo batoh, kde si dáte mobil, peňaženku a ďalšie nevyhnutné veci, a ktorý budete mať neustále pri sebe.
 2. Určite ste už počuli o rolovaní oblečenia. Takže ak tento tip ešte nevyužívate - bez váhania ho skúste. Ušetrí vám veľa miesta.
 3. Ak nemáte packing cubes, pokojne využite obyčajné igelitové tašky. Všetok obsah kufra rozdeľte do viacerých kategórií (na tričká, nohavice, make-up, elektroniku, topánky, ...) - rýchlejšie nájdete to, čo hľadáte.
 4. Práškový make-up (teda púder alebo očné tiene) ochránite pred prípadným zničením tak, že medzi produkt a viečko balenia vložíte oličovací tampónik.
 5. Aj keď preferujete klasické knihy nad čítačkou, pri cestovaní radšej zvoľte druhú možnosť. Do malého elektronického zariadenia sa vám zmestia stovky diel a čítačka zaberie menej miesta než len jedna kniha.
 6. Hoci drahé dizajnérske kufre a cestovné tašky vyzerajú nádherne, často len zbytočne prilákajú zlodejov. Zvoľte si preto radšej lacnejšiu alternatívu.
 7. Pár dní pred odchodom si začnite spisovať zoznam vecí, ktoré si musíte vziať - nielenže vám pomôže pri balení, ale budete mať viac času spomenúť si na drobnosti, ktoré by ste inak nechali doma. Odporúčam stránku TRAVELS' CHECKLIST - stačí vyplniť základné údaje a bude vám vygenerovaný zoznam obsahujúci nielen nevyhnutné veci, ale všetko, čo si máte zbaliť.

Aké sú vaše plány na toto leto? Ak máte nejaké ďalšie tipy, ktoré vám uľahčujú balenie, nezabudnite sa o ne podeliť v komentároch!
with love,
bee.
Hover over text to see English version!

10 komentárov

 1. Presne ja patrím k tej väčšine ľudí, ktorí so balia so sebou úplné zbytočnosti, ktoré vôbec nepotrebujem. Stále však počítam s tým, že pri mojom úžasnom šťastí si niečo potrhám, zašpiním alebo horšie. Preto si beriem viac a predsa zbytočne :D
  Máš pravdu. Skoro všetci jazdia na dovolenky cez leto a rovnako to mám aj ja. Len rok 2017 bol menšou zmenou pretože som začala cestovať aj cez školský rok (kvôli tanečnej) a vymeškala som viac v škole, čo mi bolo ľúto. Ale je to iný pocit, keď cestovanie využívame aj cez iné obdobia a nie len cez leto :)
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelý článok :) Vždy si rada spisujem, čo si na dovolenku či výlet zoberiem a potrebujem

  www.frenchstyle.eu

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já se snažím nebalit si zbytečnosti, ale vzít si jen to, co vím, že budu potřebovat :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Odkedy som na vysokej, tak som sa v balení o dosť zlepšila! Síce stále mi chýbajú veci, ktoré práve nemám tam kde som, ale doma alebo práve v škole, ale zlepšuje sa to :) Dala si skvelé tipy, sama niektoré používam. Balenie mám ešte celkom rada, horšie je to s vybalovaním :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ja teda toto leto nikam až tak necestujem, ale tento článok je super a tvoje rady určite pomôžu :) napríklad by ma nenapadlo použiť tampónik na ochranu očných tieňov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Skvelé tipy, niektoré z nich využívam. Pred týždňom som bola v Chorvátsku, zobrala som si kopu oblečenia a aj tak nadarmo, lebo bolo príliš tropické horúčavy a ja som si obliekla iba to, čo bolo najkratšie.. Inak si ku kufru vždy beriem batoh, kde si dávam mobil, peňaženku a iné dôležité veci :)
  Wear the Confidence

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Veľmi dobré tipy! Ja sa budem o chvíľku baliť na dovolenku na 4 dni do kempu pri Dunajci, na ktorú sa teším už skoro rok, takže niektoré z nich určite využijem :) Musím ale povedať, že sa mi ešte nestalo, žeby sa mi šampón vylial na veci - dávam ho vždy do jednej samostatnej tašky :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 8. skvelý článok so super typmi! :).
  v podstate sa balím rovnako, ako ty - elektronika vo vodeodolnej taštičke, predpripravené outfity a práškový púder ^^.

  KEJMY ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Tie tvoje články s tipmi zbožňujem! <3

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Ja si zoznamy píšem stále ak idem niekam po dlhšom čase alebo ak idem na dovolenku. V poslednom čase sa však balím lepšie a lepšie a to aj vďaka tvojím tipom. Mnohé z nich som si už dávnejšie osvojila a rada ich využívam. Čítačka by sa mi veru niekedy zišla, no zatiaľ ju nemám. Zrolovať si oblečenie je super vec, dajú sa takto zbaliť aj mierne krčivé veci. A oblečenie si tiež vždy balím rozumne teda tak, aby sa dalo všetko vzájomne kombinovať.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.