My Favourite Spring/Summer 2017 Fashion Trends

pondelok 28. augusta 2017Nemôžem povedať, že by som sa riadila úplne každým jedným trendom, ktorý príde, a utekala do obchodov po zbadaní prvej fotky na Instagrame. To ani zďaleka.

Sú tie, ktoré ma veľmi neohúria, také, na ktoré nemám veľmi kladný názor, no a samozrejme sú trendy, ktoré ma nielen zaujmú, ale si aj zaobstarám nejaké kúsky.

A práve o tom bude dnešný článok - o mojich obľúbených trendoch, ktoré sa doposiaľ za tento rok objavili, ovplyvnili módny priemysel, no hlavne si získali obrovskú obľubu a nasledovanosť nielen pri celebritách či blogeroch, ale najmä u širokej verejnosti.Biela a čierna by nemali chýbať v žiadnom šatníku. I ja som za posledné roky vyhádzala všetky staré farebné tričká z New Yorkeru, ktoré som kedysi zbožňovala. No kto by čakal, že za toto leto si svet získa žltá, oranžová, no najmä odvážna a vášnivá červená? Zatiaľ som si po kúsky v týchto farbách ešte nezaobstarala, keďže stále premýšľam nad tým, či ich využijem, aj keď tento trend opadne, no získava si ma čoraz viac a viac a jedno či dve tričká s veľkou pravdepodobnosťou zakotvia aj v mojej skrini.Kvetinkové vzory asi nikdy z módnej scény úplne neodídu a navždy budú len meniť svoju podobu a spôsob aplikácie na oblečení. Aby som však vopred objasnila - na ulici ma nestretnete oblečenú ako poťah pohovky u vašej babky. No i napriek tomu ma wallpaper print - teda tapetový vzor - hneď zaujal. Je odvážny a okamžite zaujme.Prúžky sú všeobecne veľmi populárne, keďže nie sú zbytočne príliš nápadné, ale oživia každé tričko; preto aj návrhári vsádzajú na tento nadčasový vzor. Vedenie však prebrali široké pruhy, ktoré - práve naopak - pozornosť pútajú, a tiež pinstripes (teda tenučké prúžky). Mixovanie viacerých kúskov z týmito vzormi tiež neostáva len na fashion weekoch. Je to jednoznačne jeden z tých nositeľnejších a dostupnejších trendov.Obrovským hitom minulého leta boli off-the-shoulder topy, a hoci ich obľuba naďalej zotrváva, čoraz viac a viac sa objavujú bell-sleeves (teda zvonové rukávy), a akosi platí pravidlo čím väčšie - tým lepšie. Volány, ktoré nájdete na každom type oblečenia, taktiež zakotvili i na rukávy. Najnovšie sa začínajú objavovať aj sleeve slits (rozparky na rukávoch), ktoré sa však zatiaľ držia len na mólach, ale je len otázkou času, kedy ich na trh uvedú aj výrobcovia dostupnejších módnych značiek.Tieto priehľadné topy so sebou zväčša nesú aj ďalšie dva trendy - výšivky, ktoré som už ospevovala v TOMTO článku a stále ich zbožňujem; no tiež aj braletky, ktoré sú už dlhé mesiace obľúbeným trendom, pretože sú veľmi ľahko nositeľné, kombinovateľné a dostupné. Priehľadné látky sa objavujú najmä na topoch, no nájdete ich dokonca aj na šatách. Sú priam stvorené na leto - sú odvážne, pútavé, no vzdušné a je to spôsob, ako v teplom počasí odhaliť trochu viac pokožky.

Aké sú vaše obľúbené trendy za jar a leto 2017?
Hover over text to see English version!

All pictures are from Pinterest, they are edited and cropped. All credits to the owners.

4 komentáre

 1. Môj najobľúbenejší trend sú priehľadné topy. Hneď ako som ich uvidela na sociálnych sieťach som sa do nich zamilovala a trvá to doteraz ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. aj u mňa víťazia práve priehľadné topy (a ešte bell sleeves), no nie som dostatočne odvážna nejaké si reálne zaobstarať a nosiť.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Všetky tieto trendy milujem až na tie priehľadné topy. Nejako som nenašla žiaden, ktorý by sa hodil k môjmu štýlu obliekania. Ale je zaujímavé sledovať aj tuto v komentároch, že väčšine žien sa páčia. A presne o tom je móda, čo je pre niekoho divné a nepochopiteľné, je pre druhého najobľúbenejšia vec v šatníku. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ty sheertops jsou uzasny! <3
  www.linheart.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.