Friday Faves #03

sobota 26. augusta 2017Pôvodne mal tento článok vyjsť už včera, no akosi som to nestihla. Pri plánovaní som bol príliš optimistická, no keďže som posledné štyri dni bola v práci a domov som sa zakaždým vrátila maximálne unavená a vyčerpaná, nemala som vôbec žiadnu silu si ešte sadnúť za notebook a dokončiť tento príspevok.

Teší ma, že má aj tento typ článkov u vás obľubu! Píše sa mi ľahko a rada s vami zdieľam veci, ktoré ma zaujali, no zväčša si zabudnem poznačiť, čo by som chcela spomenúť. No skúsim sa polepšiť.

Let's Be Green
Nechcem prepisovať celý článok, pretože by ste si ho určite mali ísť prečítať samy, no s Lily viac než len súhlasím. Treba sa zamyslieť nad svojim prístupom a vážiť si to, čo máme okolo seba, čím sme obklopovaní, a každý by mal zmeniť svoj prístup, pretože ani ľudia pred sto rokmi neničili našu Zem ako my teraz, a druhú planétu si nekúpime. Preto začnite triediť odpad. Čo nechcete, darujte. Šetrite vodou a elektrinou. Myslite na budúcnosť.


Dua Lipa
Jediná Romanka (hi!) vám vie povedať viac o mojej obsession s touto britskou kráskou s ešte úžasnejším hlasom, ktorej korene siahajú do Albánska (naozaj sa volá Dua Lipa). Keď som prvýkrát počula celý album, tak ma zaujalo len pár pesničiek, a hoci som pri ostatných potrebovala trochu viac času, pokiaľ som sa započúvala do slov i hudby, teraz ho viem celý naspamäť. Nepochybujem, že ste zatiaľ žiadnu jej pesničku nepočuli, lebo ju hrajú asi všade, no odporúčam si od nej vypočuť aj viac.


IKEA Stationery
Ani IKEA nezabúda, že škola sa pomaly blíži - a v rámci produktov Back To School nájdete aj písacie potreby či iné doplnky na stôl, a celá kolekcia EKLOG je jednoducho úžasná. Zatiaľ som siahla len po 48-dielnej súprave písacích potrieb, no vôbec nevylučujem fakt, že pri najbližšej návšteve neodídem so zapisníkom alebo zošitom so samolepiacimi blokmi.

Momentum
Ja Momentum využívam už pár mesiacov (dokonca by som povedala, že je to už aj viac ako rok), no keďže sú možno medzi vami aj takí, ktorí ho nepoznajú, napíšem o ňom aj sem. Je to rozšírenie pre Google Chrome, ktoré pri otvorení nového okna v prehliadači ponúka hneď niekoľko funkcií. V prvom rade vás privíta každý deň nové pozadie s nádhernou krajinkou, no tiež zobrazuje aktuálny čas, počasie, povzbudivý citát a každý deň si doň môžete zadať prioritnú úlohu, ktorú musíte splniť, a to-do list, ktorý ostane uložený, až kým ho nedokončíte. K dispozícii je verzia zadarmo, no tiež aj platená s mnohými ďalšími funkciami.


Reggaéton Lento - CNCO ft. Little Mix
Leto sa už síce pomaly, ale isto končí (a určite nie som sama, ktorá z toho nie je dvakrát nadšená, a to je jeseň moje obľúbené ročné obdobie), no tá jedinečná atmosféra plná smiechu, zábavy a šťastia môže ďalej pretrvávať! Nová pesnička od Little Mix a CNCO má v sebe všetky prvky letného hitu - skvelú melódiu, chytľavý refrén a španielčinu, ktorá v poslednej dobe neskutočne letí.How To Care For Your House Plants
Narodeniny. Dostanete nový kvietok v krásnom črepníku. A poviete si, že sa o ňu budete poriadne starať a táto vám už neumrie. Pravdou je však opak a do mesiaca už hlinu s odumretými korienkami vyhadzujete do smetného koša a parapetnú dosku vám už zdobí len ďalší opustený črepník. Sú však faktory a drobnosti, na ktoré by ste pri staraní sa o rastlinku nemali zabúdať - a Poppy ich zhrnula do úžasného a prehľadného článku (s krásnymi fotografiami, ale tie má Poppy vždy), tak naň určite mrknite. A už nezabíjajte kvietky.
Hover over text to see English version!

9 komentárov

 1. Tieto články neskutočne milujem! ❤️ Dua Lipa je neskutočne dobrá speváčka, tiež si na nej celkom idem. Na druhé blogy sa rada pozriem, no tiež som názoru že našu planétu si treba chrániť. Aa to momentum musím vyskúšať! ☺️

  LEUSLIFESTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. o momente som ešte nepočula, ale keďže som doteraz mala len defaultný chrome, pridala som si to a vyzerá to krásne. škoda, že new rules neexistovala tak pred polrokom, vtedy by sa mi zišlo ten text počúvať denno denne. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ikea písacie potreby sú úplne dokonalé, zbožňujem ich :) Super článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hneď ako prvé musím len súhlasiť s článkom od Lily! Ľudia si nevážia nič, čo majú a to čo im ponúka príroda radšej zničia než aby to zúžitkovali! Som z toho naštvaná a nebaví ma sa na to len tak pozerať!
  Dua Lipa je jednoducho úžasná! Jej tvorba je fascinujúca a tiež ju mám rada <3
  A ako posledné ma zaujali všetky tie písacie potreby od IKEY! Nádherné <3
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Od Dua Lipa som počula len new rules, nakoľko mi ju youtube stále odporúča a po pár počutiach na ňu nedám dopustiť :D Momentum som kedysi mala, no nejako ma prestalo baviť. Odporúčam kombináciu 5 Minute Journal a Evernote.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na 5 Minute Journal a Evernote určite mrknem - ďakujem za tip!
   A STYLISH BEE // Facebook Page

   Odstrániť
 6. Písničku si jdu hned poslechnout, děkuji ti za tip :) Moc hezky sepsaný článek!

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Momentum je úplne úžasné rozšírenie, tiež ho veľmi rada používam!!! <3
  Je ale veľmi veľa užitočných rozšírení aj aplikácií (či dokonca webstránok), ktoré sú neskutočné. Zorganizujú, upokoja, sprehľadnia, zjednodušia, proste... z technológií sa dá vyžmýkať maximum tak, aby sa človek nezbláznil napríklad v škole. O pár takých tipoch som písala tu: timkablog.sk/spat-skoly-2017-aplikacie-webstranky-rozsirenia/

  A súhlasím s Alex vyššie, Evernote je dobrá vec!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Nevedela som, že ma Ikea aj písacie potreby. :)

  Rebelliouslily GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.