Why You Should Always Wash Off Makeup Before Bed

nedeľa 2. júla 2017Boli časy, kedy som si bez problémov a výčitiek ľahla do postele s celodenným make-upom na tvári. Na vine bola moja lenivosť a vyčerpanosť po dlhom a náročnom dni, a desať minút spánku navyše znelo oveľa lepšie ako státie v kúpeľni a umývanie niečoho, čo budem musieť na ďalšie ráno i tak zopakovať.

Nad tým, že to, čo robím, je hotová katastrofa, som sa zamyslela až po tom, čo sa objavili nepekné výsledky. A dôvodov, prečo som odvtedy už nikdy nešla spať bez odlíčenia, je hneď niekoľko.
 1. V každom make-upe sú nejaké chemikálie. A hoci sú v koncentrácii a množstve, ktoré vašej pokožke počas bežného dňa neublíži, ak na nej budú príliš dlho, dostanú sa ešte hlbšie do kože a môžu spôsobiť rôzne problémy - od vysušenia pokožky až po rýchlejšie tvorenie vrások.
 2. Make-up upcháva póry a znižuje produkciu prirodzeného mazu, čím pleť vysušuje.
 3. Večerné odlíčenie odstraňuje nielen make-up, ale aj všetky nečistoty, ktoré sa počas dňa nahromadili na pokožke.
 4. Počas spánku (respektíve i pri vstávaní) sa bežne dotýkate očí; a ak pôjdete do postele s očnými tieňmi alebo maskarou, pri pretretí sa môžu dostať do oka a spôsobíte si tak infekciu alebo zápal.
 5. Okrem toho - nielenže sa prebudíte s kadejako pokrútenými mihalnicami, ale môžu vám rýchlejšie vypadávať. 1. Bunky kože sa sami obnovujú počas noci, vďaka čomu sa jednoduchšie a rýchlejšie vstrebávajú všetky produkty. A je na každom z nás, či to bude make-up alebo hydratačný krém.
 2. Počas dňa sa na tvári hromadia i baktérie - a keď si takto ľahnete na čistý vankúš, prenesú sa i tam - a už po pár dňoch budete mať na posteli hotové ZOO.
 3. Ak ste neskoro večer už príliš unavení, odlíčte sa hneď ako prídete domov.
 4. Koniec-koncov, trvá to v priemere päť minút. A to vôbec nie je tak veľa.

Zvyknete chodiť spať s make-upom alebo si vždy dáte záležať na tom, aby ste sa večer poriadne odlíčili? A ak viete o nejakých ďalších dôvodoch, prečo je dôležité odlíčenie, určite sa s nimi podeľte v komentároch!
with love,
bee.
Hover over text to see English version!

7 komentárov

 1. Snažím se pořádně se odlíčit před spaním, ale jednou za hodně dlouhou dobu se mi stane, že usnu i s make-upem. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Taktiež sa pravidelne odličujem :) Bez toho si to neviem predstaviť. No občas sa mi na chatovačke stane že zaspím s make-upom, ale to čo je na mojej pleti hneď na druhý deň, toho sa zbavujem týždeň :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Makeup si každý večer odlíčujem. Aj ja som mala obdobie, kedy som bola mladšia a chodila som spať s makeupom, no teraz mi to príde, akoby mi to na tvári potom večer už vadilo. Tým, že si pleť vždy ráno aj večer vyčistím, väčšinou micelárkou, nemám ani väčšie problémy s vyrážkami. :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pravdu máš! I když přijdu domů ve 4 ráno, vždycky se odlíčím, prostě vždy. Vzhledem k tomu, jaké to jinak páchá škody... :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Máš jeden z najkrajších blogov aké som zatiaľ videla :) Fotky, dizajn, všetko :) Článoček taktiež pekný a poučný ;)


  www.recenzie-kozmetiky.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja sa odličujem vždy, ani si neviem predstaviť ísť spať s make-upom. Po celom dni ho už mám fakt dosť a preto vždy po príchode z práce je moja prvá cesta smer kúpeľňa a hor sa odličovať. Ak idem niekedy von a prídem neskoro v noci, odličujem sa aj vtedy, zvyčajne sa mi už síce nechce dávať si nejakú extra starostlivosť, ale aspoň to odlíčenie musí byť.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Priznám sa, že boli časy (divokého žúrovania), kedy sa mi po príchode domov ale že fakt nechcelo odlíčovať a tak som padla do postele aj s tou druhou tvárou, ktorú som si predtým tak pracne namaľovala na svoj bio-xicht. :-D Dnes sa už poctivo odlíčujem a pleť čistím aj keď zrovna nalíčená nie som a vidím výsledky. Vlastne som si istá, že akonáhle by som sa dnes pred spaním neodlíčila, zajtra sa na mojej tvári objavia aspoň zo tri vyrážky. Ak aj už som na smrť unavená, siahnem aspoň po odličovacích micelárnych obrúskoch, ktoré mám na kozmetickom stolíku vedľa postele. Viem, nie je to úplný ideál, ale lepšie ako nič, takže raz-dvakrát do mesiaca si tento čiastočný prehrešok ešte odpustím. :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.