Ten Things To Do When You're Bored

piatok 28. júla 2017Aj napriek tomu, že v poslednej dobe (respektíve v posledných rokoch) mám pocit, že frázu "nudím sa" používam čoraz menej a menej, naskytne sa chvíľa, poobedie alebo dokonca celý deň, kedy jednoducho nemám čo robiť. Už párkrát to skončilo niekoľkohodinovým sedením za YouTube a pozeraním kadejakých videí (určite to poznáte - začnete pri vašich obľúbených YouTuberoch a skončíte pri mačiatkach alebo tutoriáloch, ako vyrobiť topánky pre bábiky), no zakaždým to len ľutujem, pretože som úplne premrhala celý deň.

Či už sa momentálne nudíte a radi by ste využili čas produktívnejšie, no nechce sa vám učiť alebo vysávať za posteľou, v dnešnom článku nájdete desať možností, ako vyťažiť z dňa čo najviac bez toho, aby ste sa pri tom namáhali.1. Pamper yourself
Málokto si počas týždňa nájde čas na poriadnu starostlivosť o pleť, a aj obyčajná maska stačí k tomu, aby ste sa cítili uvoľnenejšie - a vaša tvár sa vám poďakuje. Napusťte si vaňu, využite bombu alebo penu do kúpeľa, ktorú si už mesiace odkladáte alebo si nalakujte nechty.

2. Bake
Ak milujete pečenie, prečo nestráviť popoludnie práve takto? Môže to byť jednoduchý koláčik, ktorý viete naspamäť, recept po babičke alebo experimentujte so surovinami, ktoré máte doma - možností je mnoho.

3. Make a list of your goals
Zoznamy s novoročnými predsavzatiami majú niečo do seba - teda pokiaľ obsahujú reálne a dosiahnuteľné ciele. Ak jeden ešte nemáte, určite si ho vytvorte! Vyhrajte sa s dekoráciami a farbami a nalepte na viditeľné miesto - vedľa zrkadla alebo do diára. Dodá vám motiváciu a verte mi - nie je lepší pocit, než keď zo zoznamu môžete vyškrtnúť nejaký cieľ, pretože ste ho už splnili.

4. Read
Práve chvíľa, keď nemáte žiadne povinnosti, je skvelá na čítanie. Či sa pustíte do literatúry do školy, konečne dočítate knihu, ktorá vám na nočnom stolíku sedí už mesiace alebo si vyberiete najnovšie dielo vášho obľúbeného spisovateľa je len na vás, no čítanie je jednoznačne aktivita, pri ktorej si oddýchnete, no predsa spravíte niečo produktívne.

5. Clean Out Your Closet
Ako často sa dostanete k poriadnemu upratovaniu šatníka? Nie každý má čas na kompletnú reorganizáciu a triedenie každý mesiac. Článok z novembra vám pomôže k vytvoreniu vytúženého šatníka v pár jednoduchých krokoch.6. Draw or take pictures
Maľovanie a kreslenie chce čas a sústredenie - tak keď ho konečne máte, využite ho! Ak vodové farby a plátno nie sú vaša šálka kávy, vezmite do rúk fotoaparát alebo len mobil a foťte - vonku či doma. Vo vašom okolí je množstvo nádherných budov, no fotogenické objekty sa schovávajú i vo vašej izbe.

7. Clean Your Make-up Brushes
Štetce by ste mali umyť po každom použití, ale keďže okrem profesionálnych make-up artistiek to asi nikto nerobí, využite voľné popoludnie práve na poriadne čistenie všetkých vašich pomôcok na make-up. Pocit používania "nových" štetcov je na nezaplatenie, no práve v štetcoch sa ukrývajú milióny baktérií, ktoré sa pri líčení dostávajú priamo na pleť.

8. Plan birthday presents for friends
Zháňanie narodeninového darčeka na poslednú chvíľu vie byť poriadne stresujúce. Inšpiráciu však môžete začať zbierať už mesiace dopredu - tak budete mať dosť času na to, aby ste svojim blízkym zohnali niečo originálne a špeciálne.

9. Do Yoga
Stačí vám len nejaká podložka, a už po jednoduchom strečingu sa budete cítiť uvoľnenejšie.

10. Clean your phone and computer
Vymažte fotky, ktoré nepotrebujete - kópie poznámok do školy, nezaostrené momentky alebo rovnaké zábery -, odstráňte aplikácie, ktoré nepoužívate, potrieďte pesničky do albumov a dokumenty do priečinkov, do koša premiestnite súbory, ktoré už nepotrebujete. Získate viac úložného priestoru a rýchlejšie nájdete všetko, čo hľadáte.

Čo zvyknete robiť vy, keď sa nudíte a nemáte žiadne povinnosti?

with love,
bee.
Hover over text to see English version!

7 komentárov

 1. Skvělé typy, já když se nudím, tak jdu většinou číst nějakou knihu nebo psát různé příběhy (do plného šuplíku ve stole:D). Hodně ráda se jdu taky ven procházet, jen tak po Praze:)

  http://windypinkstyle.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Čistku šatníku dělám poměrně často :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Čištění štětců, to je můj kámen úrazu. Zatím se se svojí zdravou pletí docela držím, ale vážně bych si měla udělat chvilku volna a čas od času si je vyčistit. Jinak jsou z těchto aktivit moji favoriti kreslení a čtení, tím se vždy nejlépe odreaguji. Jako vždy, úžasný článek.

  AESTHETICxKAT

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Opravdu super tipy, některé jsem dělala už sama od sebe právě během červenec, ale další určitě využiju do budoucnosti. Zkoušela jsem si totiž takovou challenge, kdy úkolem je být minimalista. Zkrátka jde prostě o to, vyházet kupu věcí. :D Takže jsem si právě procházela počítač, oblečení, papíry do školy, makeup... a strašně mě to bavilo!
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Super tipy, ja vtedy najradšej upratujem :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. V takomto prípade ja najčastejšie siaham po knižke alebo si pozriem seriál. Pripomenula si mi však, že som už svoje štetce poriadne dlhú dobu nečistila :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.