Friday Faves #02

piatok 19. mája 2017V pondelok ma čaká skúška zo Žurnalistických žánrov, no dnešný deň som sa rozhodla venovať príprave článkov, keďže nechcem, aby to tu zívalo prázdnotou až do doby, keď budem mať všetky školské povinnosti úspešne za sebou - a toto je jediný deň, ktorý ešte môžem obetovať niečomu inému ako učeniu.

Veľmi ma potešili vaše reakcie na prvý článok z tejto série - preto dnes prinášam ďalší a dúfam, že sa vám bude rovnako veľmi páčiť.

The Greatest Beauty Advice I've Listened To
Rebecca dala dokopy príspevok s dvadsiatimi dvoma radami, ktoré sa týkajú starostlivosti o pleť a kozmetiky. Nečakajte life hacks, ktorých na YouTube nájdete desiatky; tieto jednoduché, no efektívne rady by ste si mali zobrať k srdcu a riadiť sa nimi. Uľahčia vám život a vaša pleť sa vám poďakuje.


What If The World Went Vegetarian?
Pred viac ako dvoma rokmi som definitívne prestala jesť mäso, a ako som už niekoľkokrát povedala, som viac než len rada, že som takto zmenila svoj jedálniček a je 99% šanca, že sa k mäsu a rybám už nikdy nevrátim.
Nechcem a ani nebudem na nikoho kričať, že musí prestať jesť mäso. Každý je to, čo chce, a čo si myslí, že je preňho najlepšie.
No určite si pozrite toto video. Zamyslite sa nad ním. A skúste jeho prijímanie aspoň obmedziť. Pomôžete tak našej planéte.Quick and Delicious Vegetarian Meals
Nadväzujúc na predošlý bod - na narodeniny som dostala knihu s jednoduchými, rýchlymi, no najmä zdravými receptami neobsahujúcimi mäso alebo výrobky z neho; a zbožňujem ju. Určite sa na ňu bližšie pozrite, no ak vás zaujímajú recepty v praxi, napíšte mi do komentárov a ja sa v čo najbližšej dobe pokúsim podeliť sa o ne s vami!Kids Describe Love to an Illustrator
Svet z pohľadu detí, talentovaný ilustrátor, abstraktné alebo konkrétne pojmy. Práve v tomto videu sa deti snažia Kojimu - ilustrátorovi - vysvetliť, čo si ony predstavujú pod pojmom láska, a na YouTube ich nájdete viac (v týchto kreslia budúcnosťDonalda Trumpa a Boha). Niektoré maľby sú vtipné, iné roztomilé, no všetky vás prinútia zamyslieť sa a popremýšľať, čo by ste na papier nakreslili vy.


Riverdale
Z viacerých strán sa ku mne dostalo, že všetkým, ktorým sa páči Pretty Little Liars, sa bude páčiť aj najnovší seriál natočený podľa predlohy Archie komiksov s názvom Riverdale. Podobne ako PLL rieši príbehy tínežerov spoznávajúcich temné stránky ich mestečka, no musím priznať, že taktiež jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodla pustiť si prvú epizódu, bol aj Cole Sprouse. Hneď spočiatku ma to síce až tak veľmi neohromilo, no až po pár častiach sa môj názor zmenil - určite odporúčam!

Harry Styles
Ak ste ešte nepočuli Harryho nový album, čo najrýchlejšie tak urobte. Je to nádherná zmes dojímavých balád, indie a rocku zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Ja osobne sa ho neviem nabažiť a myslím, že fakt, že album hneď po vydaní vyskočil na prvé priečky rebríčkov v osemdesiatich štyroch krajinách, už naozaj niečo znamená.

Nech šije!
Letné prázdniny sa blížia, a ak zbierate tipy na výlety, tento nevynechajte. Slovenská národná galéria zorganizovala výstavu Nech šije! a nájdete v nej ikonické kúsky módy v rokoch 1945 až 1989. Určite si prečítajte článok Kitti venovaný práve tejto expozícii!

Čo počas tohto týždňa získalo vašu pozornosť?
with love,
bee.
Hover over text to see English version!

6 komentárov

 1. Tak o výstavě už jsem slyšela a určitě bych se tam strašně ráda podívala! :) Snad to stihnu! A na seriál jsem se začala dívat taky a strašně mě chytl, jen si teď odteď dávám chvíli pauzu, ani nevím proč se mi na něj teď dívat nechce. Možná je to tím, že jsem naopak naprosto propadla jinému seriálu - Black Mirror!
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 2. skvelý článok :) ja mám ináč tiež v pondelok skúšku zo žurnalistický žánrov :D ale mám ešte jednu a na tú sa učím :D do Harryho hudby som sa zamilovala teraz :) ide mu to celkom ako sólistovi :) a na výstavu Nech šije by som sa rada šla pozrieť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja nad vegetariánstvom začínam uvažovať, práve z dôvodu, že mi je lúto tých zvierat aj keď mäsa jem už minimum. Avšak ešte stále z toho mám také zmiešané pocity.. Riverdale si plánujem pozrieť po skúškach, pretože všade počujem aké to je dobré :) Harry je skvelý, som rada, že sa mu darí aj ako sólistovi :) A výstava Nech šije bola skvelá, ďakujem za spomenutie ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak týmto článkom si mi otvorila oči k novým veciam. To video s vegetariánstvom je skvelé, no moje pocity sú zatiaľ neopísateľné. Taktiež sa mi páči talentovaný umelec a jeho ilustratívne maľby.
  Ináč o tom seriáli počujem prvýkrát a konečne viem, čím zabijem večernú nudu, teda až po knihe.
  No najviac ma zaujala výstava Nech šije!!! <3

  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 5. vegetarián som už tri a pol roku a milujem každý deň! <3 bohužiaľ sa toho však o chvíľu budem asi musieť vzdať ak mi potvrdia môj najväčší strach a to histaminovú intoleranciu :// Riverdale som sledovala už nejakú tú dobu :D stále sú tam veci, ktoré mi tak trochu vadia ale Cole Sprouse to rozhodne vyrovnáva :D when did he get hot? :D
  Ivana xx
  Truwoman PINK FB page

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásny príspevok. Kanál HihoKids M I L U J E M ! Videla som asi každé video 3x a najviac mám rada Ernie-ho. Ach keby tie deti zostali takéto maličké a zlaté navždy.
  Na Riverdale ma namotala kamarátka a och. Som tým setiálom trošku pobláznená. A ako povedzme si narovinu kto nemiluje postavu Jughead-a?? 💛
  A ešte k Haroldovy. Mohol sa on takto vytiahnúť? Či spevácky alebo výzorovo. Konečne je z neho chlap!! Ach, Carpool Caraoke s ním, som videla asi 4x a stále sa nad tým rozplívam.
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.