7 Hair Wash Tips

piatok 26. mája 2017Existujú desiatky rôznych typov vlasov - suché, lámavé, husté, dlhé, svetlé, pevné, riedke, tmavé,... A tak je pochopiteľné, že každý si umýva vlasy inak - iným spôsobom, produktmi, iný čas.
Správna technika je najdôležitejšia; a ak sa nedopatrením dopúšťate rôznych menších či väčších chýb, je dosť možné, že si vlasy poškodzujete.
A preto sa s vami dnes podelím o zopár tipov, ktoré som sa za posledných pár rokov dozvedela a vzala si ich k srdcu.

01. Start with a rinse
Ale nestačí len pár sekundové opláchnutie. Je dôležité poriadne vlasy premyť vodou, aby sa dostala ku každému korienku - len vďaka tomu sa vám pomocou teplej (ale nie horúcej!) vody otvoria vlasové folikuly, a tým sa odstránia všetky nečistoty a maz.

02. Choose a right shampoo
Rovnako dôležité je vybrať si správny šampón. Jeho zložky závisia od toho, na aký typ vlasov je zameraný - šampóny na mastnejšie vlasy neobsahujú priveľa olejov, ktoré naopak pomáhajú dodať živiny vlasom suchším.

03. Shampoo - scalp, conditioner - ends
So šampónom začínajte vždy od korienkov - tam sú vlasy najmladšie, a teda najmastnejšie. Končeky sú oveľa staršie a suchšie; a práve kondicionér im dodá silu, jemnosť a hydratáciu.04. No need to wash your hair twice
Pokiaľ nemáte vlasy priveľmi mastné a špinavé (a teraz mám na mysli dosť veľký extrém), len vtedy zopakujte šampónovanie. Inak vám bohate stačí len jedno umytie, keďže všetky nečistoty ste už odstránili. Opakovanie je len zbytočné plytvanie ako šampónu, tak aj vody.

05. Don't use too much shampoo
Ak si myslíte, že čím viac šampónu použijete, tak tým budú vaše vlasy čistejšie, tak ste na veľkom omyle - jediné, čo tým dosiahnete, je predĺžená doba oplachovania a šanca, že vám stále ostanú zvyšky produktu vo vlasoch, vďaka čomu budú vlasy ťažšie a rýchlejšie budú mastné. Kaderníci odporúčajú len veľkosť mince (a verte mi, že to skutočne stačí).

06. Cold rinse
Tesne pred tým, než vyjdete zo sprchy, pretočte vodu na chladnejšiu a naposledy si premyte vlasy. Zatvoria sa vám tak folikuly (vďaka čomu sa vyhnete zbytočnému predčasnému masteniu) a vlasy budú lesklejšie a zdravšie.

07. Be gentle
Určite sa vyhnite škrabaniu pokožky hlavy a drhnutiu uterákom - len si vlasy zbytočne zničíte. Radšej použite brušká prstov - tak sa vám prekrví pokožka; uterákom len nasajte prebytočnú vodu a nechajte vlasy voľne vyschnúť.

Správna technika je vždy kľúčom k úspechu – a tú si vaše vlasy popri všetkom umývaní, natáčaní, žehlení, strihaní, pri všetkých účesoch, pri vetre, snehu a daždi určite zaslúžia.

with love,
bee.
Hover over text to see English version!

6 komentárov

 1. Teraz vďaka tebe viem, kde som robila zbytočné chyby. Skvelý článok <3
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som ten typ, ktorý používa toľko šampónu, že mi fľaštička vydrží tak dva týždne. A to preto, že mi v hustých vlasoch skoro nikdy šampón nepení, a tak umývanie opakujem až kým nie som spokojná. Začnem si však dávať pozor a kontrolovať to množstvo, ktoré používam. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. úžasné tipy, to s tou studenou vodou robievam aj ja a vlasy sú naozaj lepšie :)

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Very handy tips! Thank you for your post!

  Take care,
  Natalie from Mare di Fragole

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Díkybohu, že konečně vidím tipy, které mi opravdu něco dávají. Všichni říkají jen "oplachujte si vlasy studenou vodou", navíc bez jakéhokoliv vysvětlení, takže to člověku nic nedá. Kdežto teď díky tobě vím, jak vůbec zacházet se šamponem a kondicionerem a že je nemusím tolik plýtvat, jak mám ve zvyku. Úžasný článek, miluju tvůj styl psaní. ❤️

  AESTHETICxKAT

  OdpovedaťOdstrániť
 6. skvelý článok :) niektoré veci sa snažím aj ja dodržiavať :P aj keď ťažko povedať, čo ktorým vlasom najviac vyhovuje :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.