Friday Faves #01

piatok 21. apríla 2017


Mám rada články, ktoré majú rovnaký štýl či tému; na blogu ich nájdete hneď niekoľko - od Fashion Inspiration až po Monthly Recaps. Nielenže sa ľahko píšu, no veľkú obľubu majú i u vás, neviem, či preto, že sa jednoducho čítajú (respektíve prezerajú, keďže mnohé majú len obrázky) alebo viete, čo od nich máte čakať. Aj to boli jedny z dôvodov, prečo som sa rozhodla začať nový štýl článkov - Friday Faves, krátky súhrn všetkých článkov, videí či drobností, ktoré ma za týždeň zaujali či stoja za to, aby ste ich videli aj vy.


Sign Of The Times
Best. Song. Ever.
Odkedy vyšla nepočúvam nič iné. Melódia, Harryho hlas, výšky, text... Dvanásteho mája vyjde celý album a ani si neviete predstaviť, ako sa na to teším. Ak ste ju ešte nepočuli, len odporúčam.

Confidence Talk
Problém, s ktorým sa pasujem už roky, a predsa je pre mňa pojem 'sebavedomie' čosi neznáme. Tento článok mi pomohol otvoriť oči a začať robiť malé krôčiky, keďže ak sa chcem pohybovať ďalej týmto smerom, zdravú sebaistotu mi treba. Snáď pomôže i vám.
A určite si prezrite aj ďalšie články Danielle - jej písanie je úžasné!13 Reasons Why
Tesne po tom, čo som dočítala knihu (recenziu nájdete TU), som sa dozvedela, že sa chystá i seriál; a trvalo vyše štyri roky, kým sa konečne dostal na obrazovky. Celých trinásť častí som videla za tri dni; a v budúcnosti sa k nemu ešte určite vrátim. Perfektné obsadenie, dokonalé spracovanie a scény, ktoré ma často dohnali až k slzám - konečne seriál, v ktorom sa nájde skutočne každý, a mnohým aj otvorí oči.
Zaujal ma fakt, že je možné, že bude aj druhá séria - a túto možnosť by som celkom privítala, keďže posledný diel ukončili úplne inak ako knihu, a otvorili tak mnoho ďalších tém na spracovanie.OKBaby
O OKBaby som už hovorila v tomto článku, no tejto rodinky sa neviem nabažiť. Za ten rok, čo ich sledujem, sa toho veľa zmenilo - najmä to, že sa rozrástli o rozkošnú Alayu. Každý ich vlog je zaujímavý, vtipný a viem pri nich stráviť hodiny.

Eurovea Fashion Forward by Lily
Popravde, ak by skôr zverejnili ceny a dostupnosť lístkov a my by sme na to nezabudli, tak by som sa tejto akcie zúčastnila i ja, čo momentálne trochu ľutujem, keďže to vyzeralo veľmi zaujímavo. Našťastie všetky detaily, celý výlet i pozoruhodné miesta v Bratislave priblížila Lily v skvelom článku!


Pretty Little Liars - Season 7B
Po viac ako siedmych mesiacoch sme sa dočkali pokračovania Pretty Little Liars - a zatiaľ sama veľmi neviem, aké mám pocity z najnovšej jedenástej časti. Na jednu stranu ma mätie veľký počet postáv (seriál som začala pozerať päť rokov dozadu a keď sa odrazu objaví osoba, ktorá naposledy vystupovala v tretej sérii, tak chvíľu trvá, kým si dám dve a dve dokopy a spomeniem si jej príbeh), prelínanie scén a fakt, že sa to už celé ťahá neskutočne dlhú dobu, no na druhú stranu chcem vedieť, ako sa to celé skončí a aké rozuzlenie celému príbehu vymysleli.


H&M Conscious Exclusive 2017
Musím priznať, že si neviem veľmi predstaviť, že by som v niektorých kúskoch aj reálne vyšla na ulicu, ale zase - veď prečo nie? Každopádne, celá kolekcia je nádherná, originálna a nápaditá. Moje obľúbené sú jednoznačne plisové šaty v svetloružovej farbe, biela blúzka z hodvábnej zmesi a tylové šaty.

Bones
Posledný diel seriálu Kosti vyšiel pár týždňov dozadu (a prekonal všetky moje očakávania - neviem si predstaviť lepší záver), no do celých dvanástich sérií sme sa pustili spolu s Romanou a Korny; bude nám to síce trvať pomerne slušnú dobu, ale stojí to za to.


Bonus
Video na zasmiatie pre všetkých, ktorí pravidelne cestujú vlakmi cez celé Slovensko. Nechcem byť hater, ale predstava, že do piatich rokov sa budeme vedieť dostať z Bratislavy do Košíc za menej ako tri hodiny je podľa mňa trochu nereálna. Ale budem viac než len rada, ak to bude možné (a najmä cenovo dostupné).

Čo zaujalo vás v priebehu posledných pár dní?
with love,
bee.
Hover over text to see English version!

8 komentárov

 1. so seriálom 13 reasons why môžem súhlasiť! :) idem na 7 diel a fakt ma to baví veľmi :) a pesničku od Harryho som vlastne dnes zistila že to spieva on a púšťam si ju dokola :P

  OdpovedaťOdstrániť
 2. tend tvůj diááář prostě <3
  a sign of the times je naprostej skvost, těším se na další!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jeej, páči sa mi tento článok! Teším sa aj na ďalšie. Čo sa týka sebavedomia, mám to s ním úplne rovnako, veľmi si neverím, hrozne sa podceňujem a v mnohých veciach mi bráni, pretože hneď na začiatku ich robenia si poviem, že ty to nedáš a nie si dosť dobrá, avšak stále sa snažím na tom pracovať! Ten článok o sebavedomí si hneď aj prečítam. 13 reasons why je úúplne dokonalý seriál, zanechal vo mne veľkú stopu a práve preto keď začalo pll 7B, tak som sa v tom strašne sklamala. Prišlo mi to po 13rw ako totálne somarina. A všetky H&M conscious sú top♥ A som veeľmi šťastná, že sa ti môj článok páčil! Ďakujem♥

  LILY OF THE VALLEY

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vždy som tvoj blog obdivovala za to, že si dokážeš vymýšľať svoje vlastné typy článkov. Na tieto sa mimoriadne teším, lebo už len tento prvý sa mi veľmi páčil. O Danielle som doteraz nevedela, no som rada, že si ju sem zaradila, pretože je skvelá - a ten jej článok o sebavedomí taktiež ♥

  leuslifestyle

  OdpovedaťOdstrániť
 5. OKBaby sleduji jiz nejaky rok. Miluji jejich videa. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. 13 Reasons Why jsem taky začala sledovat, jsem u šestého dílu, a nemohu nic než souhlasit. Je to jeden z těch seriálů, který tě doslova nutí si pustit další díl (ale někdy je prostě třeba odolat!). A PLL... Je to můj nejoblíbenější seriál, pro mě klasika, ale fakt už chci vědět, kdo je A.D. Těším se na závěrečnou dvouhodinovou epizodu, a myslím, že už je pravý čas seriál ukončit.

  AESTHETICxKAT

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pěkný článek, hlavně se mi líbí ten nápad, že se na konci týdne zastavíš a uvědomíš si, co všechno ti udělalo radost. Písničku od Harryho už jsem slyšela, líbila se mi, ale že bych na ní nějak ulítala to ne. Pustila jsem si ji ale teď k článku a musím uznat, že má fakt něco do sebe. Článek o sebevědomí si určitě přečtu, protože takových textů není nikdy dost... A 13 reasons why jsem taky četla, tak jsem zvědavá, co budu říkat na seriál - ke kterému se zatím taky nemůžu nějak dostat! :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Serial 13 reasons why som pozrela za dva dni a odporučila by som ho fakt každému, lebo fakt podľa mňa odrazil život na strednej škole a môže otvoriť oči fakt každému jednému o tom, ako "maličkosti" dokážu podkopať alebo pozdvihnúť. Teraz sa chystám na knihu, čo ma asi trošku obmedzí, kedže som už videla seriál, ale musím mať tú knihu. Skvele si vystihla moje pocity k pll, mne sa to zdá tak prekombinové už od momentu keď odhalili A., žeto pozerám už len preto, lebo mi je ľúto teraz prestať. A Kosti. Och. Ja som celú poslednú časť preplakala, mne tento rok končia všetky moje srdcovky, kosti a ešte aj upírske. Ale koniec kostí bo fakt tak vydarený, že nemôžem byť šťastnejšia. Veľmi sa mi páči, že tam v princípe nechali priestor pre diváka, aby s tým vedel žiť ďalej. Že tam nebola taká silná a vynútená bodka. Proste krásne. Otvorila som si aj tie články od Danielle, ktoré naozaj vyzerajú veľmi kvalitne a myslím že tam určite nájdem niečo čo ma zaujme.
  Palec hore za tento článok, fakt bol super :). Čítal sa tak ľahko a každý si tu podľa mňa našiel neičo svoje:).

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.