Get Organized In 2017

utorok 14. marca 2017


Určite je nás viac, čo si do nového roka dávajú predsavzatie byť zorganizovaný (alebo čosi podobné) a pomocou diára, pripomienok v mobile a to-do zoznamov sa snažia dosiahnuť moment, kedy konečne budú všetko stíhať, mať veci pod kontrolou, na nič nezabudnú a jednoducho budú mať v živote poriadok.

Myslím, že môžem celkom hrdo povedať, že sa mi to minulého roku už ako-tak darilo - no na druhú stranu, ešte stále je predo mnou dlhá cesta.
Dnes sa s vami podelím o tipy, ktoré mi v roku 2016 k mojim malým krôčkom pomohli, a snáď sa to podarí i vám. 1. Kúpte si diár, ktorý nielen vyhovuje vašim požiadavkám, ale ho aj budete využívať. Ak taký nenájdete, vyrobte si ho!
 2. Upracte si zásuvku s make-upom. Mať veľkú make-up collection síce môže byť super, ale určite polovica produktov, ktoré nepoužívate, je už dávno po záruke.
 3. Ak vám v e-mailovej schránke ukazuje nekoľkociferné číslo, je na čase to upratať (väčšina týchto správ už bude neaktuálna alebo len spam, čiže vám to zaberie menej času, ako si myslíte).
 4. Zrušte si odber e-mailov, ktoré i tak nikdy neotvárate - túto prácu vám uľahčí unroll.me.
 5. Zapíšte si všetky heslá - a postupne k nim budete môcť pridávať nové a nové. Tak sa vám už nestane, že si na niektoré nebudete môcť spomenúť.
 6. Upracte si skriňu či šatník, vyhoďte veci, ktoré sú zničené a darujte tie, ktoré sú v dobrom stave, no už ich nenosíte.
 7. Ak už ani nevidíte pozadie na počítači či notebooku - upracte to! Vymažte súbory, ktoré nepotrebujete a zvyšné zorganizujte do priečinkov.
 8. Vyhoďte perá, ktoré vám v zásuvke len zbytočne zaberajú miesto, pretože už dávno dopísali.Ak bývate sami:
(ale aj keď ešte nebývate, no chcete trochu upratať domácnosť)
 1. Igelitové či látkové tašky, ktoré používate na nákupy, dajte blízko k dverám - tak ich už nezabudnete a chránite planétu tým, že nekupujete nové.
 2. Vyhoďte lieky, ktorú už sú po záruke a dokúpte, čo vám chýba.
 3. Všetky dôležité papiere dajte do jedného obalu - nielenže sa vám nebudú váľať kade-tade, ale hneď budete vedieť, kde sú, keď ich budete najbližšie potrebovať.
 4. Určte si jeden deň, kedy si vždy sadnete a naplánujete jedlá na najbližší týždeň. Pomôže vám to pri nakupovaní, ale aj budete vedieť, koľko času potrebujete na prípravu.
 5. Ak máte bločky na zariadenia, ktoré majú dlhú záručnú dobu, spravte si ich kópiu. Mnohé sú vytlačené na papieri, ktorý po čase vybledne, no v digitálnej podobe vám zaberú i menej miesta.
 6. Objednajte sa na preventívne prehliadky, prípadne si zapíšte, kedy máte zavolať do ordinácie.

Ak máte ďalšie tipy, ako byť čo i len o trochu viac zorganizovaný, určite sa s nimi podeľte v komentároch!
with love,
bee.
Hover over text to see English version!

7 komentárov

 1. Bez diáře bych se už neobešla, nejen kvůli škole, blogu, ale také kvůl nakupování potravit. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moj typ je tiez, vytriedit si satnik, zbavit sa veci, ktore som nepouzila rok a nepacia sa mi. No stale som neprisla na caro diarov, radsej pouzivam evernote v mobile, ked cosi surne potrebnujem spoznamkovat, pripadne pripmienkovace v mobile. to je moja zachrana a hlavny planer

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelé tipy! Ja mám dokopy diáre dva, no odkedy som si kúpila Mac, tak využívam v podstate kalendár len na počítačí a v mobile a zatiaľ mi to tak vyhovuje. E-maily si čistím pravidelne, no už budem musieť zrušiť nejaké odbery, lebo mi už lezie na nervy neustále vymazávanie :DD Sama ešte nebývam, no možno o pól roka budem, takže aj tieto tipy mi možno budú užitočné! :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 4. A wonderful post and photo, dear! And the blog is very cool!
  I will be glad friendship blogs ♥ Julia Shkvo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Dobré a užitečné tipy, většinu z nich jsem už tak nějak v průběhu měsíce provedla a musím je provídět stále, protože jsem strašnej sysel a ráda každou, byť i malinkou věc skladuju :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Veľmi pekné tipy a krásne fotografie! Máš veľmi pekný blog :)

  * Korean Beauty Haul *

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Bez notesu si neviem predstavit život a takisto bez lístočkov a papierikov, ktoré mám všade niekde polepené, či založené. Nechápem ako bez toho niekto môže byť :D
  www.thenoela.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.