Film Chat // #01

utorok 21. marca 2017Na mojom predošlom blogu som zvykla písať rozsiahle recenzie na filmy i knihy; dokonca keď sa poriadne "prehrabete" aj v tomto archíve, podarí sa vám nájsť nejaké zvyšky. Je to už nejaká doba, čo som s písaním svojich názorov na filmové i knižné tvorby prestala; a hlavným dôvodom bolo to, že som sa snažila upriamiť sa na len dve či tri oblasti, ktorými by som svoj blog chcela uberať.

Avšak ako vidíte, rozhodla som sa tento typ článkov priviesť späť. Jednak z toho dôvodu, že knihy i filmy sú mojou veľkou súčasťou, no najmä chcem písať o tom, čo ma baví a čo ma napĺňa.

Keďže počet kníh, ktoré som prečítala za posledné mesiace, nie je bohvieaké číslo, začneme s druhou časťou. Popri učení na skúšky sme takmer každý večer v rámci odreagovania strávili pri filme - a dnes sa s vami stručne podelím o svoje názory.
Cinderella

Hoci originálne kreslené Disney filmy majú svoje čaro, ich nové verzie sú jednoducho bravúrne - a najnovšie spracovanie známej Popolušky nie je výnimkou. Tvorcovia filmu sa držali predlohy bratov Grimmovcov, ktorú pozná snáď každé dieťa i dospelý, preto vás neprekvapia žiadne nečakané zvraty deja; avšak i tak sa od obrazovky tak ľahko neodtrhnete. Od obsadenia cez hudbu až po efekty - všetko je zvládnuté na jednotku. Isteže, že má aj svoje drobné chybičky (ako napríklad to, že sa striedajú prvky rôznych umeleckých štýlov - od rokoka až po viktoriánske obdobie -, alebo slovenský a český dabing, pri ktorom film stráca svoju humornosť), no scény, počas ktorých vidieť, že dielo nestálo malé množstvo peňazí či skvelé herecké výkony vytvárajú čarovný celkový dojem, ktorý vás tak pohltí, že počas sto piatich minút sa ani len raz nepozriete na hodinky.
⭐⭐⭐⭐⭐/5


Fantastic Beasts and Where to Find Them

Bez ohľadu na fakt, že mám pocit, že som Fantastické zvery a ich výskyt videla asi ako posledný človek na svete (keďže samej sa mi do kina veľmi nechcelo), a teda už asi nemá veľmi zmysel písať môj nadšený názor a odporúčanie, zostručním to na tri jednoduché závery - film sa okamžite zaradil medzi moje najobľúbenejšie, určite to nebolo poslednýkrát, čo som ho videla, a nemusíte byť obrovským fanúšikom Harryho Pottera, aby ste si užili tento film. Fakt, že som na známej knižnej sérii doslova vyrastala, dodnes je mojou obrovskou súčasťou a vždy sa k nej veľmi rada vraciam, určite ovplyvnil môj celkový pohľad na dielo, no myslím, že nielen štáb, ktorý sa podieľal na vzniku, ale aj výkon samotného Eddieho Redmayna priniesol na plátna hotové veľdielo, vrátil nadšencov ságy späť v čase, do obdobia detstva, a už pri úvodnej melódii spôsobil zimomriavky. Už si len počkať dva roky na pokračovanie.
⭐⭐⭐⭐⭐/5Passangers

Ďalší pomerne nový film, ktorý ma spočiatku zaujal nielen príbehom, ale najmä svojim obsadením. Jennifer Lawrence a Chris Pratt tvoria kombináciu, ktorú som si nemohla nechať uniknúť; hlavne pod záštitou Mortena Tylduma (ktorý režíroval i Kód Enigmy alebo Lovcov hláv). Jedno pozretie traileru viac-menej rozhodlo - a už bolo len otázkou času a okolností, či moje kroky povedú k obrazovke alebo do kina. Na samotný film neviem povedať ani jedno krivé slovo, keďže v ňom bolo všetko, čo zbožňujem - zaujímavý a veľmi originálny nápad, skvelí herci, dramatickosť, napínavosť, trochu dobrodružstva i romantiky a nečakaný záver, po ktorom som potrebovala krátku chvíľku na to, aby som si utriedila myšlienky. V kine ho už, bohužiaľ, nedávajú, preto si 3D efekty, vďaka ktorým máte pocit, že sa dej odohráva okolo vás, už neužijete, no i bez toho určite stojí za pozretie.
⭐⭐⭐⭐⭐/5


Suicide Squad

Počula som kladné i záporné odozvy na Jednotku samovrahov, a tak jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodla pozrieť si tento film bol práve ten, aby som si naň utvorila vlastný názor. Téma superhrdinov mi nie je veľmi blízka, preto neviem posúdiť, či sa verzia držala predlôh, avšak musím oceniť to, že v úvode filmu stručne predstavili postavy a ich príbeh. Z pohľadu laika môžem povedať, že sa mi to celkom páčilo - vtipné scény sa striedajú s dramatickými a napínavými, efekty síce nezdvihnú zo sedadiel, ale predsa len dodávajú filmu autentickosť a dotvárajú akčné scény, výber hercov pasuje k ich postavám a asi by som si v nich nevedela predstaviť nikoho iného, dobre zvládnutá je aj hudba a vo filme zaznie zaujímavý výber od Queen až po Eminema. Ja osobne som sa počas stodvadsiatich minút nenudila (čo je u mňa zázrak); a to zvyknem pozerať úplne iný typ filmov.
⭐⭐⭐/5

Sing

Milujem animované filmy. Hlavne tie najnovšie - sú jednoducho úžasné! A film Spievaj nebol šliapnutím vedľa. Spievajúce zvieratká, ktoré sa snažia preraziť v šoubiznize, pôsobia vtipne, nadčasovo a spoločne tvoria veľmi širokú škálu charakterov, v ktorej sa nájde snáď každý. Všetky majú spoločný sen a vytrvalo za ním idú, a človeku je pri pozeraní až trochu ľúto, keď pozná skutočné zámery hlavnej postavy. Je síce pravda, že niekedy sa toho deje až príliš veľa naraz a mieša sa hlavná dejová línia s bočnými príbehmi postáv, no našťastie to nie je v takej veľkej miere, aby sa v tom človek stratil. Dielo je však samo o sebe veľmi originálne, netradičné a zaujímavé, no hlavne má nečakaný-čakaný záver a vďaka dobre spracovaným dialógom je vtipné, čomu však takisto veľmi pomáha i hudba a pri pozeraní sa môžete pripraviť na počutie aspoň jedného hitu, ktorý vás prinúti k tancu a spievaniu s postavami.
⭐⭐⭐⭐⭐/5Aké filmy ste videli naposledy?
with love,
bee.
Hover over text to see English version!

6 komentárov

 1. Na Suicide squad som bola v kine a pravdupovediac som očakávala niečo viac. Veľmi som sa na to tešila a celkový film ma veľmi sklamal. Upútavky boli naozaj skvelé, no škoda, že len tie.
  A na Sing a Fantastic beats sa ešte len chystám tak dúfam, že to bude tak dobré ako píšeš :)
  Ináč skvelý článok <3
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Videla som Passangers a Fantastic Beasts a obe a zaujali a páčili sa mi. Popolušku som ešte nevidela, ale určite to v krátkom čase napravím :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ako uctievač sci-fi žánru som sa na Passengers tešila už viac než pol roka predtým, ako prišiel do kín no nakoniec som si ho ani pozrieť nešla, keďže z ukážok a rozhovorov sa mi zdalo, že sa zo zaujímavého námetu snažia len čo najviac komerčne vyťažiť a bála som sa, že film bude viac o akčnosti a love story medzi postavami ako o vesmíre, a pre mňa potom stráca na hodnote. Určite mu ale dám šancu, lebo každé sci-fi je lepšie ako no sci-fi at all. :D
  A viac než čokoľvek odporúčam Arrival, ľudia naňho majú rôzne názory a myslím, že človek musel o danej téme už v živote premýšľať, aby pochopil o čo ide, ale tie efekty spolu s hudbou a kamerou sú jednoducho must-see. ❤

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Priznávam sa, nevidela som ani jeden. Beasts si určite pozriem, keďže som bola lenivá ísť do kina. Takže nie si posledný človek na planéte, čo to v kine nestihol. Teda vlastne, videla som Suicide Squad. Videla/nevidela, prespala som viac ako polovicu, lebo ma to akosi vážne nebavilo a bola asi polnoc.
  Cinderellu by som chcela vidieť a aj Sing si možno niekedy pozriem ako takú oddychovku. Mám málo animákov vo svojom živote :D
  Ja som naposledy videla Anthropoid, ktorý úplne odporučám, ak ťa zaujíma história a tematika druhej svetovej vojny. Alebo hrá tam aspoň Jamie Dornan a Aňa Geislerová :D A najbližšie by som chcela ísť na Krásku a zviera :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Najviac sa mi páčia ten plny počet pri všetkých filmoch. 😂 Neboj sa nie si posledná kto videl fantastické zvery a ich výskyt. Ja som to ešte nevidela a nejak sa mi do toho ešte nechce. A zaujal ma film Passengers ale tu je zas problém s hereckou. Hrozne ju nemám rada 😂 Ale Chrisa milujem tak teraz neveim. Ja som naposledy pozerala klasiky od Kubricka.
  MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Toto spracovanie Popolušky som stále nevidela, ale už sa ho čoskoro chystám pozrieť. Tento týždeň som bola v kine na Kráske a zvierati a to sa mi veľmi páčilo (Emma bola skvelá!!). Fantastic Beasts som celé preplakala v kine od nadšenia a už teraz sa neviem dočkať pokračovania. Passengers mám v pláne si tiež už pozrieť, pretoze na to som sa chystala aj do kina, no nakoniec z toho nič nebolo. Čo sa týka SS, počula som nadšene názory, ale na druhej strane aj veľa zlého, preto sa mi to nejak nechcelo ani pozerať, no dúfam, že za aj k tomu niekedy dostanem :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.