Fake It 'til You Make It

pondelok 6. marca 2017Uhm... Ahojte.
Táto moja pauza od blogu trvala trochu dlhšie, ako som pôvodne myslela.
Od posledného článku sa udialo mnoho vecí:
 • Vianoce i sviatky zbehli akosi príliš rýchlo, no veľmi som si ich užila,
 • začal sa nový rok (a ja dúfam, že som doň vkročila pravou nohou),
 • naučila som sa základy pletenia,
 • prežila som svoje prvé skúškové,
 • nastúpila do letného semestra,
 • po takmer pätnástich rokoch sa znova postavila v korčuliach na ľad,
 • našla si prácu.
A znova som uvažovala o tom, či má vôbec zmysel pokračovať v blogovaní. Táto myšlienka ma prenasleduje už vyše polrok a ja sa jej neviem zbaviť. Nie preto, že by ma to už nebavilo. Mojim najväčším problémom je to, že nemám nápady, nemám inšpiráciu. Neviem, o čom by som mala písať. Nemám chuť si sadnúť, kresliť pojmové mapy, fotiť, premýšľať. Vymýšľať. Byť originálna.Milujem blogovanie. Milujem svet, ktorý som si za tie dlhé mesiace a roky vytvorila. Milujem tento môj kútik, miesto, ktoré v sebe skrýva mňa, v ktorom mám vyliatu dušu a spísané želania a sny, vďaka ktorému som tam, kde som, vďaka ktorému som našla desiatky úžasných ľudí. Študujem žurnalistiku, to áno, ale na televíznej obrazovke ma určite nenájdete. Toto je cesta, ktorou sa chcem uberať. Písať. Zdieľať svoje myšlienky. Inšpirovať. Dávať.

A predsa mám pocit, že som sa stratila. Neviem, ako ísť ďalej.

Fake it 'til you make it.
Zatiaľ to vidím ako jediný spôsob, ako sa dostať tam, kde som bola kedysi. Odpočinok od blogu a pauzy mi nepomáhajú, keďže keď vidím dátum, kedy boli pridané posledné články, chce sa mi plakať a sama som zo seba sklamaná.
Preto som späť. Síce bez nápadov, bez systému, bez desiatok pripravených článkov, ale späť.

Aby však len tento článok nebol len o mojich nezmyselných riadkoch, ktoré nemajú pointu, budem veľmi rada, ak do komentárov napíšete nejaké drobnosti, ktoré vás robia šťastnými.
Nech ma to trochu nakopne.
with love,
bee.
Hover over text to see English version!

6 komentárov

 1. Úplne s tebou feelujem:( Ja síce by som aj nápady mala, ale chýba mi tá chuť si k tomu sadnúť a na blogu pracovať. Veľmi si uvedomujem, že je strašne veľa blogov, ktoré fungujú a ja jednoducho mám pocit, že som nula (viem, že to znie drasticky, ale nikdy som si neverila), že to nemám kam ďalej dotiahnuť, pretože som nezaujímavá. Pretože som len kvapka v mori. A tiež mi je z toho smutno a niekde v kútiku svojej duše verím, že sa mi to chcenie vráti, pretože, tak ako píšeš milujem to, čo som si za tie roky vytvorila.

  Čo ma robí šťastnou? No..posledné obdobie nemám veľmi šťastné, no v tých najhorších situáciach mi vždy vyčaria úsmev rodičia, tiež keď sa po upršanom a sivom dni večer zafarbí nebo do ružová, a keď za mnou príde niekto len tak a objíme ma.(: Držím palce Bee!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jsem ráda, že jsi zase zpět. Ohledně té inspirace, jsem si jistá, že nějakou časem najdeš. Určitě to bude brzy, jen to nevzdávej. :)

  A co mě dělá šťastnou? Hudba, knihy, východ a západ slunce, vůně - ať už je jakákoliv, dobré jídlo, seriály, články, psaní, pocit produktivity,... Je toho opravdu hodně, ale je třeba si to uvědomovat. Já hledám inspiraci právě v těchto věcech. Zkus si uvědomit, co dělá šťastnou tebe, třeba bude možné čerpat z toho. ♡

  PS: Ten tvůj bullet journal je naprosto dokonalý! Kdybych si nevšimla těch slovenských jmen, myslela bych si, že už byl takto předtištěný. ♡

  By Chanel

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Oo Bee je späť! Veľmi mi chýbali tvoje príspevky a tvoje kolážové fotky kde bolo všetko uložené na svojom mieste a všetko k sebe pasovalo. 😍


  Práve ležím po ťažkom dni v škole zababušená huňatou dekou. Tieto momenty ma robia šťastnou. Keď môžem len tak zavrieť oči a na chvíľku prestať vnímať všetko naokolo.

  MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ah Bee, ani si nevieš predstaviť aký blok sa nachádza vo mne a dokonca to dospelo k tomu, že som to jednoducho vzdala, dala svoj blog na súkromný a tento svet som zavrhla, prvýkrát po takmer 3 mesiacoch sa prihlasujem, pretože izolovať sa ešte aj od teba mi pride sebecke, pretože práve ty si bola neustále pri mne, podporovala ma a robila toto miesto krajším. A tak mám pocit, že si to isté zaslúžiš aj ty.
  To, čo prežívaš, je možno len dôsledok všetkých tých zmien ktorými si si prešla. Vysoká škola, nové prostredie, nové bývanie a vlastne všetko také nové. Podľa mňa je normálne, že sa človek v týchto zmenách musí nájsť a zorientovať. Daj tomu asi čas a áno, fake it til you make it. Asi najväčšia pravda na svete. Dokážeš to, ja som si 100% istá! Ja som síce ešte stále len na strednej, ale mám pocit, že ja nie som ten typ človeka, ktorý by to popri škole a ostatných veciach zvládal, možno raz, už mnohokrát som premýšľala nad tym, že sa prihlásim späť, spravím nový blog a začnem tam kde som prestala, pretoze to je to, čo už robím roky, ale ešte som nedospela k tomu názoru, že je to skutočne to, čo chcem a bez čoho by som momentálne nedokázala žiť. Ale blogy čítam, síce ich nekomentujem, ale nedá mi neprečítať si niečo od vás, od ľudí, čo tu stále pre mňa boli a chcem vedieť ako sa mate.
  V tomto období by som práve mala byť tou najviac šťastnou na svete, mám pri sebe človeka, ktorý ma robí šťastnou, mám uzasnych kamarátov, ktorí ma robia šťastnou, ale moja náladovosť je v tomto období čudná. Ale, stále mi dokáže vyčariť úsmev na tvári dobré počasie, oteplovanie sa, to, že sa teraz cez tie jarné prázdniny budím s tým, že mi tváre svieti slnko, všímam si, ako sa všetko prebúdza a začína pomaly rásť, toto obdobie beriem ako jednu obrovskú inšpiráciu <3

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ahoj, neber to tak vazne. Ak nemas napady a chut na blog, tak to nateraz nechaj tak. Verim, že pride cas, kedy ta inspiracia, napady a chut podelit sa s tvojimi myslienkami pride. Je to predovsetkym o zabave a nie o povinnosti :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Neviem do akej miery to bude povzbudivé, ale keď sa povie blogerka, nepredstavím si Kristinu Bazan ale teba. Keď som tvoj blog prvýkrát našla, pomyslela som si, že nič na svete nemôže dávať väčší zmysel ako blogujúca Berenika. Stále som obdivovala tvoj prejav a pauza-nepauza, myslím, že v tom čo robíš si jednoznačne topka. Nech už pokračuješ akokoľvek, pre mňa si jedna z najzaujímavejších osôb, ktoré poznám a tvoj článok si stále rada prečítam. ❤

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.