Čukoláda

sobota 3. decembra 2016


Rada navštevujem nové podniky a nechávam sa inšpirovať ich priestormi a ponukou, no stále existuje pár miest, kam smerujú moje kroky zakaždým, keď si chcem len oddýchnuť pri jednom z mojich comfort food, najlepšie s ľuďmi, ktorých poznám už roky, no spoločné rozhovory nemajú konca - jednoducho zabudnúť na všetky povinnosti a byť s tými, ktorí majú v mojom srdci špeciálne miesto.


Práve takouto mojou srdcovkou je Čukoláda - malá čokoládovňa v jednej zo "zašitých" uličiek v Prešove. Prvýkrát ma tam zaviedla kamarátka, no boli sme tam len krátku chvíľu, a hoci ma toto miesto zaujalo, akosi som naň zabudla. Avšak odkedy tu oslavovala narodeniny moja bývalá spolužiačka, chodíme tam takmer neustále.


Ak chcete pocítiť tú pravú atmosféru, najlepšie je vybrať sa mimo "špičky", respektíve v poobedňajších hodinách. Tlmené svetlo, hravé plamienky sviečok, tichá hudba a mäkké vankúše - to všetko patrí k Čukoláde. Momentálne rozširujú priestory, no i tak bez problémov nájdete miesta na sedenie len s kamarátkou, ale aj ako celá rodina, keďže majú stoly pre dvoch, pohodlné pohovky, ale aj veľké ležovisko, kde sa spokojne môžete natiahnuť a prečítať si jednu z kníh vyložených na polici alebo zahrať spoločenskú hru.


Ich ponuka je široká a každý si nájde svoje. Zároveň je to asi jediná čokoládovňa v Prešove, ktorá servíruje skutočnú horúcu čokoládu (a nie kakao alebo rozriedený puding) v horkom, mliečnom alebo bielom variante s kombináciami orechov, ovocia, sladkostí, korenia, zmrzliny a alkoholu od výmyslu sveta. No okrem čokolády si môžete vybrať jeden z čajov, limonád, milkshakeov, fľašových nápojov, džúsov a rôznych druhov pív a vín. A to ani nehovorím o chutných koláčoch, tortách a bohatej ponuke čokoládových bonbónov a praliniek, kedy vám jedna nebude dosť.

Cenovo sú veľmi dostupný, takže sa určite nemusíte báť, že odtiaľ odídete s prázdnou peňaženkou (aj keď i to je možné - keď ochutnáte ich čokoládu, zrazu budete chcieť skúsiť všetko). Ja osobne som sa zatiaľ nestretla s milším a priateľskejším personálom; čo je i jeden z dôvodov, prečo sa tam s kamarátmi neustále vraciame.


Či už vezmete najlepšiu kamarátku, priateľa, rodičov alebo do Čukolády zabehnete samy, nielenže túto návštevu neoľutujete, ale nebudete sa vedieť dočkať ďalšej a momentu, kedy o tomto rozprávkovom podniku porozprávate všetkým vo svojom okolí.

with love,
bee.

Hover over text to see English version!

12 komentárov

 1. Až někdy pojedu do Prešova, vím, kam zajít. Vypadá to tam moc hezky a zajímavě. Takové podniky mám moc ráda. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O Čukoláde som počula už skôr, no nejako som na ňu zabudla. Nedávno mi ju však pripomenula moja nová kamarátka a tak tam určite budem musieť niekedy konečne zájsť. Chcela som ísť omrknúť dnešný handmade bazárik, ale doma bolo od rána toľko povinností, že už som maximálne vyšťavená.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nedávno som tam bola prvýkrát, keď sme si chceli s kamoškou niekam sadnúť po divadle. Úplne ma to tam očarilo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Raz si mi o tomto mieste písala do komentáru - a ja som si predstavila síce útulné, ale také elegantné upravené miesto, všetko vo farbách cappuccina - takže tento príjemný vzhľad ma trochu prekvapil. Vyzerá to tam veľmi dobre, viem si predstaťviť sedieť tam hodiny a cítiť sa ako doma. Trochu mi to pripomína Lahodnosti v Poprade - tie sú ale omnoho drahšie a založené na bio raw, bez cukru, bez všetkého možného..., takže takúto poriadnu čokoládu tam veru nenájdeš :)
  Pripisujem si to na to visit list, keď pôjdem do Prešova, len mi budeš musieť dať nejaké inštrukcie, ako sa tam dostať, inak to asi nenájdem :)
  ♥♥♥
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale tie koláčiky v Lahodnostiach za tie peniaze stoja ♥

   Odstrániť
 5. To vypadá děsně skvěle!!! ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Už dávno som tam nebola, no je to ozaj jedno z najkrajších miest v Prešove a hlavne najútulnejších. Práve počas zimy, je skvelé sa tam zašiť a pozerať sa von na zamračené počasie a po pri tom hrať s kamarátkami tie karty a piť čokoládu.♥

  Lily of the valley

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Najlepšie sú takéto male cute&cosy kaviarničky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Och.. vyzerá to úžasne! Aj ja milujem navštevovanie a objavovanie nových podnikov! :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Je to vážně krásňučký podnik:) Moc se mi líbí jeho originální interiér a to, že je vše ve stejném stylu. V poslední době jsem totiž narazila na podniky, které nemají vůbec styl a v takovém prostředí se člověk prostě necítí dobře...

  BLKJOURNAL

  OdpovedaťOdstrániť
 10. krásne prostredie :) my mám v meste tiež jednu príjemnú čokoládovňu kde je naozaj skvelá atmosféra :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Chystáš sa aj na blížiace sa handmade trhy?

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.