Keeping Your Closet Organized

nedeľa 27. novembra 2016


Keď som ešte bývala s rodičmi a sestrami, mala som nielenže vlastné miestečko na vešanie oblečenia, ale i extra police na veci, ktoré boli poskladané. Teraz sa delíme o jednu skriňu tri, čo znie na jednu stranu trochu zaujímavo, ale zatiaľ nám to takto perfektne funguje.
Avšak hneď v prvý deň sme museli vymyslieť nejaký vhodný systém, aby nám z toľkých kusov oblečenia nevznikla jedna neidentifikovateľná kopa; a takisto si osvojiť zopár trikov, ktoré nám pomáhajú udržať šatník zorganizovaný.


Invest in matching hangers

Zopár ešte po rodičoch, malá sada, ktorú ste kúpili sedem rokov dozadu a ostalo vám z nej už len päť polo-zlomených kusov a celá škála takých, ktoré dávajú zadarmo v Tescu. Určite som nebola sama, ktorá takto žila dlhé roky a len závistlivo sa pozerala na šatníky s rovnakými vešiakmi.
No dosiahnuť túto vytúženú predstavu je jednoduchšie, ako si myslíte. Ak si nepotrpíte na drahé drevo a zlaté detaily, skúste sa pozrieť napríklad na vešiaky z IKEA - sú pevné, ľahké, tenké (takže v skrini vám nezaberú veľa miesta) a navyše lacné; balenie desiatich vešiakov vás vyjde na 1.50€.

Put things into piles

Veci, ktoré nemusia byť zavesené (ako nohavice alebo tričká), rozdeľte do viacerých skupín - napríklad na tričká s krátkym rukávom, tričká s dlhým, na tie, ktoré nosíte len doma a podobne. A z vlastných skúseností odporúčam poukladať veci na seba podľa farieb; bude vám síce chvíľu trvať, pokiaľ si zvyknete dať čierne tričko naspodok celej kôpky a nie úplne navrch, no ak budete potrebovať rýchlo niečo nájsť, bude vám to trvať len pár sekúnd.


Throw out and donate

Raz za pár mesiacov si vyhraďte zopár minút (ak máte veľa oblečenia, tak možno i hodín) na to, aby ste prešli cez celý váš šatník. Všetko oblečenie, ktoré je zničené, potrhané alebo trvalo špinavé, jednoducho vyhoďte. A ak sa vám počas triedenia vytvorila i kôpka, kde sú veci, ktoré síce už nenosíte, no stále je v poriadku, dajte ho do charity alebo zberného dvora. Na tomto svete je príliš veľa ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť behať po obchodoch každý víkend a vaše kúsky ich len potešia.

Organize your accessories

Ak musíte hľadať konkrétnu kabelku viac ako desať minút a už sa vám stalo, že ste prisadli slnečné okuliare, je na čase spraviť malé zmeny. Nech má všetko svoje miesto. V obchodoch s nábytkom nájdete desiatky rôznych úložných systémov, vďaka ktorým sa vám na vaše doplnky nebude prášiť a budú krásne zorganizované.


Jewellery time

I obyčajný náhrdelník dokáže oživiť celý outfit. No ak sú tie vaše v jednej obrovskej kope, asi ich tak často nenosíte; a i vo chvíli, kedy si spomeniete na nejaký konkrétny prívesok, tak pravdepodobne nemáte čas rozplietať ten veľký uzol. A nemusíte minúť stovky eur na rozdeľovače a vešiačiky; stačí prejsť napríklad Pinterest a vytvoriť niečo s drobností, čo sa vám povaľujú doma.

Ako udržiavate šatník zorganizovaný vy?
with love,
bee.

Hover over text to see English version!

9 komentárov

 1. Hm, ja silno rozmýšľam, ako by som sa vtrepala do jedného šatníka s ďalšími troma ľuďmi. Nejde ani o to, že by som mala nejako extra veľa oblečenia, skôr si neviem vôbec predstaviť, že by som so sebou zobrala iba polku skrine.:D Ja viem, ja viem, first world problems:D

  No veľmi sa mi páči nápad na článok, aj všetky tie body. Ja som tiež za organizáciu, vďaka nej mám prehľad, čo kde je a ďalšia vec, ktorú som sa naučila je, že keď jednu vec nemám na sebe rok, tak si ju už proste ani viac neoblečiem a aj keď mi je ľúto ju vyhodiť alebo predať alebo darovať, tak ju nemá cenu prekladať rok čo rok a vyhovárať sa, že sa mi raz zíde.:)

  Lily of the valley

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi pekný článok. Mam rada takéto články, lebo aj keď sú väčšinou na každom blogu takmer o tom istom, vždy ma namotivujú nejako a prinútia ma zamyslieť sa trochu nad sebou. Ja sa tento rok učím nenakupovať toho príliš veľa a hlavne si kúpiť len také tie basic kúsky a sem tam niečo special a výrazné, aby som potom nemala problém, že k tej jednej veci musim dokupit ďalšie tri, aby som si to aspoň raz mala s čím vôbec obliecť. A mám teraz úplnú chuť si pretriedit veci, niekam ich odniesť a nakúpiť si nové. Takže, možno takéto články sú trocha kontraproduktívne. Aspoň pre moju peňaženku. 😃

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásny článok. Nad nákupom rovnakých vešiakov rozmýšľam už pridlho. Určite to vyzerá potom viacej celistvo a krajšie. Zatiaľ bývam s rodičmi čo mi dáva veľa voľného miesta ale o chvíľu keď pôjdem na vysokú mi tento článok určite bude dosť nápomocný!!

  SASHA´S LIFE

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Snažím se mít šatník , čas od času vše vyndám a dám pryč, co už fakt dlouho nenosím, poskládám zpět na různé sekce. Vždy mi to zabere několik hodin, pak se divím, kolik oblečení vlastně mám :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. V skrini mám celkom poriadok a tiež si delím napr. tričká podľa rukávov, tie, čo nosím doma, veci na šport, pyžamá a pod. Takže toto u mňa celkom funguje - problémom je časť s vešiakmi, ktorú mám práveže spoločnú s mamou a sestrou (a zároveň sú tam aj veci, ktoré nosíme všetky tri) no a tam je teda dosť chaos. Pokúšali sme sa tam mať nejaký systém, no vždy zlyhal.

  Náhrdelníky a bižutériu mám rozdelenú v troch šperkovniciach (z toho však nosím asi dva náhrelníky), no každý z nich mám vo svojom vlastnom vrecúšku. Sú to také tie pekné darčekové vrecúška, ktoré si kupujem v jednom papiernictve a je to dobrý spôsob, ako mať rozdelené retiazky bez toho, aby sa zaprietli - okrem toho to vyzerá veľmi dobre, keď otvorím šperkovnicu a je to tam také usporiadané. :)
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ani nevím jak jsem sem došla ale musím ti dát odběr :) Prožívám podobné stádium co se týče oblečení, akorát občas se teda neuhlídám a koupím něco top trendy co se potom bojím vzít na sebe! Jinak vypadáš hrozně mile, tak držím pěsti s blogem jelikož si zasloužíš více odběratelů.. měj se krásně, L.

  LENNY MALI i DANMARK

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Jedn jedna věta = prosím, až budu na vysoké (nebo kdekoliv jinde :D) a budu sdílet s více lidmi jednu skříň, nechť budu tak zorganoízovaná jako ty!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. skvelé rady :) ja sa snažím tiež si veľa oblečenia vešať na vešiaky :) teraz budeme mať s priateľom samostatný šatník, tak sa teším :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.