6 Things You Have To Give Up To Be Successful

pondelok 7. novembra 2016

Píše tá, ktorá ešte v živote nič nedosiahla.
Ale zároveň to píše tá, ktorá sa snaží kráčať za svojimi snami, ktorá sa nechce len tak vzdať, ktorá vidí i malé problémy ako výzvy.


Poznám len veľmi málo ľudí, ktorí si môžu povedať "dokázal som to". Istým spôsobom je to smutné, no na druhú stranu je to niečo, čo ma poháňa - aby som sa i ja mohla zaradiť medzi tú hŕstku ľudí, ktorí dosiahli pocit úspechu.
Cesta za úspechom nie je ľahká; a možno i to je dôvod, prečo na nej už toľkí pohoreli. Je nutné sa mnohého vzdať či skoncovať so starými zvykmi.

Procrastination


Je také ľahké preložiť veci na iný deň, vyložiť si nohy, zabudnúť na všetky problémy - či už ide o seminárnu prácu alebo upratanie skrine. A čo je ešte horšie, ak ste už raz naučení neustálemu odkladaniu povinností, o to ťažšie je s tým skoncovať.
Avšak to neznamená, že je to nemožné - vždy sa môžete odnaučiť prokrastinovať; i keď sa to oveľa jednoduchšie povie, než spraví a určite to nie je chvíľková záležitosť. No jediný rozdiel medzi tým, kto ste, a tým, kým chcete byť, je to, čo robíte. A predsa nemôžete čakať veľké zmeny, keď váš list splnených cieľov zíva prázdnotou.

Comparing yourself


Neustále sa porovnávame s ostatnými - so súrodencami, susedmi, známymi osobnosťami. Avšak keď vidíte úspech ľudí okolo seba, málokedy vás to posúva v živote dopredu; práve naopak - skôr upadnete do smútku a predstavy, že nikdy nebudete ako oni. Je oveľa lepšie sústrediť sa len na seba a na vlastný progres.


Fear of Failure


Každý z nás sa bojí toho, že neuspeje. No nie je dôležité, koľkokrát zlyháte, ale koľkokrát sa naspäť postavíte na nohy a skúsite to znova.
Pretože v istom bode sa vám niečo nepodarí. Pravdepodobne každý, kto v živote niečo dokázal, spravil počas svojej cesty niečo zle. Ale práve z vlastných chýb sa učíme - a ak sa pripravíte na moment, kedy pôjde pár vecí dole vodou, už sa nebudete mať čoho báť. A koniec koncov - ak uspejete, nikto sa nebude pozerať na zopár drobných chybičiek, ktoré ste spravili.

Huge goals


Možno máte aj chuť a aj prostriedky, no kľúčom je takisto si stanoviť dosiahnuteľné ciele. Nič vás nezastaví tak, ako hnev a sklamanie po zlyhaní. Hoci je fajn "snívať vo veľkom", ďaleko vás to neposunie. Ale malé krôčiky áno.


Fear of Rejection


Sú chvíle, kedy nesmiete vziať 'nie' ako finálnu odpoveď. Nielenže to mnohokrát znamená len to, že práve v tej chvíli na vás nemajú práve veľa času, ale tak ľudia okolo vás uvidia, že skutočne máte záujem dosiahnuť svoje ciele. Možno sa ich odpoveď nakoniec zmení na 'áno'; a ak aj nie, aspoň vás to posunie v živote ďalej.

"I Can't"


Jediný človek, ktorý vám stojí v ceste, ste vy sami.
Málokedy uspejete s negatívnymi myšlienkami a predstavou zlyhania. A hoci je občas ťažké byť pozitívny, nikdy netreba strácať vieru v samého seba.

Lebo ja vo vás verím - nech sa už snažíte v živote dosiahnuť čokoľvek. Stačí len kráčať ďalej a ďalej a zdvíhať sa po každom páde; a všetky sny sa môžu stať skutočnosťou.
with love,
bee.

13 komentárov

 1. No, musím povedať, že už aspoň nad prokrastináciou sa mi podarilo zvíťaziť. Jasné, že sú dni, kedy by som len doma ležala, ale taký som mala asi jeden od polky augusta, takže je to fajn. Jednou asi z tých najdôležitejších vecí je fakt si nedávať veľké ciele - kto vysoko lieta, hlboko padá a práve preto sa potom ľudí demotivuje. Môže ísť o veľké veci, ale aj tie si treba prerozdeliť na menšie ciele - človek sa potom po splnení toho malého cieľa cíti omnoho sebavedomejší a viac ho to motivuje ísť ďalej. ♥
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc krásný, pozitivní a optimistický článek :) a hlavně pravdivý... já si myslím, že třeba s prokrastinací ani tak problém nemám, ale porovnávat se s ostatníma a bát se toho, co bude, to mi jde na jedničku! :D Budu se snažit na to víc myslet, a taky ti přeju, ať ti vše vyjde! :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ten diář musím pochválit!!!!!!!!! kde se berou tak krásný diáře?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článek! Akorát, že na mě sedí hodně věcí z něj:-( Asi bych s tím měla něco dělat...

  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Veľmi krásne napísané a pravdivé :) som rada, že som si prečítala tento článok, ktorý ma opäť posunul vpred mojim cielom :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úžasný článek plný motivace! Tak nějak jsem si teďkon něco takového potřebovala přečíst :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Páni, to bol veľmi krásny článok! ♥
  Girl with pink nails aj s GIVEAWAY!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Úžasný článek! Zrovna dneska jsem ho potřebovala, hlavně ten bod o prokrastinaci. Nakoplo mě to k tomu, co jsem si dlouho dopředu na dnešek naplánovala, ale už už jsem to chtěla zase odložit. Jsem ráda, že jsem si toto přečetla. ❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Prokrastinovala som a úspešne som sa toho zbavila. Odmietnutia sa bojí hádam každý, ale niekoho to dokáže ešte viac nakopnúť. Vždy je to tak, že ak niečo veľmi chceš a aj keď sa ti to najprv zdá nereálne dosiahneš to. Základ je iba chcieť. :)

  www.thefashiontwiins.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Napísala si to nádherne a všetky veci som si naozaj vzala k srdcu <3 Celkovo si mi týmto článkom zlepšila deň <3
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Úžasný, nádherný, dokonalý článok. Ani si nevieš predstaviť ako veľmi mi zdvihol náladu. Veľmi sa mi páči predposledný odstavec, že málokedy uspejeme s negatívnymi myšlienkami. A že nech nestrácame vieru v samého seba. To ma celkovo neskutočne nakoplo a veľmi ti za to ďakujem. ♥
  namelessmess

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Moc hezky napsaný a propracovaný článek. Nemůžu s tím co v něm zaznělo nic jiného než souhlasit :)

  MagicBeautyLife

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Veľmi pekný článok! Ja som sa v poslednej dobe veľa zamýšľala práve nad tým, kam smerujem a určila som si cestu, po ktorej by som chcela kráčať v najbližšej dobe a takisto aj ciele, ktoré by som chcela dosiahnuť a robím všetko pre to, aby sa mi to splnilo :)
  kombinovať

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.