10 Tips To Make Your Moving Easier

štvrtok 27. októbra 2016

Sponsored post.

Už je to čosi cez mesiac, čo sme sa spolu s Romanou a Korny presťahovali cez celé Slovensko - spoločne do dvojizbového bytu v Bratislave. A hoci všetci tí, ktorým týmto septembrom tiež začal "vysokoškolský život" na internáte či priváte, sú už dávno presťahovaní, určite to mnohých z vás ešte len čaká - a buď ste plní nadšenia, máte z toho trochu strach, alebo (ako to bolo v mojom prípade) je to kombinácia oboch.

Tak či onak - dnes sa s vami podelím o zopár tipov, ktoré vám zaručene sťahovanie uľahčia.

01. Keď balíte do škatúľ, určite ich nezabudnite označiť. Ak využívate cestovné tašky a kufre, skôr si zapamätáte, čo je dnu, ako pri rovnako vyzerajúcich krabiciach. Štítky a menovky vám pomôžu vo chvíli, kedy budete unavení na hromadné vybaľovanie, no súrne budete musieť niečo nájsť.

02. Vopred kúpte bublinkovú fóliu, do ktorej budete môcť neskôr zabaliť všetky veci, ktoré sa môžu počas cesty rozbiť (skúste napríklad Engelbert Strauss).

03. Nezabudnite so sebou vziať čistiace prostriedky - a to hlavne, keď neviete, kto býval vo vašom novom byte pred vami.

04. Vďaka zoznamu na nič nezabudnete.

05. Všetky krehké veci zabaľte do jednej tašky/škatule - a tú potom dáte úplne navrch.

06. Vytrieďte si na balenie viac času, a namiesto toho, aby ste len dali všetky veci do škatúľ, rovno povyhadzujte to, čo nepotrebujete a nepoužívate.

07. Majte po ruke i sekundové lepidlo alebo lepiacu pištoľ.

08. Poriadne prejdite všetky veci, ktoré máte doma, a možno nájdete extra otvárač na konzervy alebo neotvorenú sadu nožov - jednoducho všetko, čo nevyužívate a do nového bytu za to nebudete musieť vyhadzovať peniaze.

09. Všetky dôležité papiere (napríklad zmluvy) dajte do jedného obalu.

10. Počas "sťahovacieho dňa" si určite nechajte čas aj na nákup (predsa len vám bude treba všetko od čerstvého pečiva až po soľ).


Určite do komentárov napíšte, kedy ste sa naposledy sťahovali a aké to bolo (snáď nie som jediná, ktorá si to vďaka množstvu videných filmov predstavovala ako neuveriteľné zábavu, no pravda je kdesi inde); respektíve, kedy vás najbližšie sťahovanie čaká (a ak to bude v blízkej dobe, určite mrknite na stránku Engelbert Strauss, kde nájdete kopu užitočných vecí - od štetcov cez maskovacie pásky až po lepidlá)!
with love,
bee.

10 komentárov

 1. Já jsem se naposledy stěhovala před dvěma lety, ale pořád si to dost dobře pamatuji. A musím říct, že mě to vcelku bavilo, ale to je také nejspíš tím, že jsem se stěhovala s rodinou a ne sama, a tak jsem určité věci samozřejmě řešit nemusela a jen si užila to nejlepší - vybírání nábytku, předělávání pokojíčku apod. I když teda, taky jsem se dost nadřela při uklízení, je pravda, že to zase taková zábava není, ale když víš, jak to pak budeš mít hezký, tak to jde hned snáz. :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mám v plánu se příští rok přestěhovat, tak se mi tvé tipy skvěle hodí. Děkuji ti za ně :)

  A jsem na tom úplně stejně, přes léto poslouchám rychlejší písničky :) a na podzim, takové uklidňující ploužáky :) Jsem ráda, že se ti líbí! :)

  Měj se v lásce,
  Janet S. ( http://janetsonrisa.blogspot.com/ )

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jestli se tomu dá říkat stěhování, tak jsem se stěhovala naposledy zhruba před rokem, ale vlastně jsem si jen přestěhovala pár věcí k mamce domů a následně jsem se pak vrhla na rekonstrukci pokojíku, která trvala skoro půl roku. Ale je pravda, že jsem si k ní všechno stěhovala po kouscích a navíc to byla vlastně jenom polovina věcí, protože tu druhou mám pořád u táty. Každopádně se plánuju po maturitě odstěhovat s kamarádkou do vlastního a moc se na to těším a jsem ráda za tyhle typy, protože se rozhodně budou hodit, takže rozhodně (do budoucna) moc děkuju :)

  Johanna (http://jtulinger.blogspot.cz/)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já se tedy ještě nikdy nestěhovala, ale až na to jednou příjde, tak určitě najdu tenhle tvůj článek :D stěhování nikomu nezávidím, my teď předělávali byt doma a už s tím bylo dost starostí :D

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som sa naposledy sťahovala asi pred 7 rokmi (?) .. tak nejak a v najbližšej dobe to ani neplánujem, keďže som sa rozhodla ostať doma a neísť na výšku do Trnavy. Aj ja som si inak myslela, že sťahovanie je pecka, až kým sa to nezačalo... :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Naposledy som balila pred dvoma rokmi a bol to horor :) Som šťastná, že to mám za sebou, pretože to bol príšerný chaos :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Já jsem se za poslední rok stěhovala třikrát a vždycky to stálo dost za houby :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Vždy som sa tešila na to, keď si raz budem zariaďovať svoj vlastný byt! I keď teraz si tým nie som istá, keď vravíš, že to nie je taká sranda ako vo filmoch :D Ja by som asi vykúpila celú IKEU v takomto prípade a minula všetky svoje peniaze!
  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.