Moving To Bratislava - First Impressions

piatok 16. septembra 2016


Prvý článok z nového bytu (ktorý vám ukážem hneď, ako bude vyzerať prezentatívne). Bratislava nás vo štvrtok privítala s otvorenou náručou, a to i cez všetky komplikácie, ktoré počas tohto týždňa nastali. Hoci kľúče od bytu sme dostali až okolo pol štvrtej, do poriadneho čistenia, umývania a vykladania vecí sme sa pustili všetci desiati; a tak naši rodičia mohli vyraziť naspäť do Prešova už o pol siedmej večer.


Je... zvláštne bývať sám; najmä tak odrazu. Tri mesiace som strávila doma, deň čo deň som bola so sestrami a rodičmi, každú voľnú chvíľu pri babkách, tetách, bratrancoch a sesternici.
A zrazu bývam s Korny a Romanou, s pocitom, akoby sme znova boli na nejakom výlete; keďže zatiaľ vôbec nepociťujem to, že odvčera nazývam mojim domovom Bratislavu, ktorá ma počas posledných pár dní (rátajúc aj minulotýždňový zápis) hneď naučila zopár vecí:


 • Sťahovanie sa nie je až taká zábava, ako ukazujú vo filmoch.
 • Bývať pri IKEA má svoje výhody, ale obávam sa, že tam skončia všetky moje peniaze.
 • Až keď si zrazu budete musieť navariť, vyprať i vyžehliť samy, zistíte, že "byť dospelý" je trochu ťažšie, než sa zdá.
 • Nie je zastávka ako zastávka; a radšej si vždy treba skontrolovať, či nastupujete na správe číslo autobusu, ktoré ide správnym smerom.
 • Nech žije internet v mobile, lebo snažiť sa zistiť odchod autobusu alebo odoslať email bez Wi-Fi pripojenia v byte (ale snáď ho tu budeme mať čoskoro), si žiada vysedávanie po kaviarňach a v obchodných centrách.

Ale "vysokoškolský život" ma zatiaľ baví; no rátam s tým, že môj názor sa rýchlo zmení po tom, čo nám v pondelok začne škola. Hneď devätnásteho septembra mám svoju prvú prednášku, na ktorú sa celkom teším, tak verím, že nebudem sklamaná alebo znechutená. Určite čakajte v blízkej dobe i článok s mojimi prvými dojmami na žurnalistiku!
with love,
bee.

10 komentárov

 1. na váš nový byt som naozaj zvedavá a už sa teším na všetky posty ohľadom bratislavy. sťahovanie som nikdy nezažila a žiť sama je pre mňa momentálne nepredstaviteľné, naozaj zrazu úplne bežné veci budú zvláštne, keď ich budem mať robiť ja namiesto napríklad maminy a spoliehať sa 100% na samú seba.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. hádam budeš aj naďalej zo všetkého tak nadšená! :D teším sa na článok s vaším bytom .

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Na váš byt aj na článok o žurnalistike sa veľmi teším. Sú to veci, ktoré ma veľmi zaujímajú, hoci je žurnalistika až tretia v mojom rebríčku toho, čo by som šla študovať. Je fajn, že máte hneď byt a takto bývať s kamarátkami musí byť fakt super.
  Inak tie kancelárske sponky na prvej fotke sú neskutočne zlaté (a slony patria s mojim obľúbeným zvieratám, takžee...) <3
  Tak teda zaujímavú prednášku v pondelok!
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak to máš super keď študuješ na výške a bývať na priváte, ja som sa na privát sťahovala až po skončení vysokej, no podľa mňa mal internátny život kopec výhod, ale byt je zase o väčšom súkromí a podľa mňa pokojnejšom a menej stresujúcom živote. Neboj sa vysoká nie je strašidlo, každý ju zvládol a hlavné čo bolo super to boli tie dni voľna, nie ako stredná kde si chodíť do školy každý deň ako do práce, to bola desná nuda aspoň pre mňa.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jsem zvědavá na další články protože bych ráda taky šla na žurnalistiku.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ááá, já jsem za tebe tak šťastná a hlavně se těším na články o žurnalistice, protože je to můj vysněný obor :) ♥
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Stále nemôžem z toho designu. Môže byť niečo tak krásne??
  Autobusy v BA je aj podľa mňa jeden veľký chaos pre ne-bratislavčana. Dosť sa teším na články hlavne ten byt tour. :3

  SASHA´S LIFE

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Vitaj v Bratislave :) snáď sa ti tu bude páčiť a držím palce na výške :) ja sa tiež sťahujem ale na víkendy budem chodiť domov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Verím, že celá táto zmena nie je ľahká, sama si to predstaviť neviem a možno to všetko vyzerá zábavne, no opak je pravdou. Ale ty si šikovná a keďže nemusíš bývať na internáte a si na škole, ktorá bola pre teba prioritnou, určite si rýchlo zvykneš a dopadne to celé super:)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Já si pamatuju, jak jsem se na první dny na vysoké šíleně těšila.. a po prvním dni přednášek jsem prohlásila, že už tam NIKDY!!! nepůjdu :D Oproti střední je to hrozný nezvyk, obzvlášť právnická fakulta tady v Praze není zrovna dvakrát moderní, co se do budovy a vybavení týče ani do způsobu výuky... ale člověk si na ten stereotyp tak nějak zvykne a už to tak ani nevnímám :) Jinak žurnalistika byla taky jedna z variant o které jsem při výběru VŠ uvažovala :)
  www.linheart.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.