Interior Inspiration

utorok 20. septembra 2016

Posledné dni trávim zbieraním inšpirácie na YouTube, Tumblr-i, WeHeartIt či Pinterest, keďže náš byt je len čiastočne zariadený (ale je tu všetko, čo potrebujeme), a keďže je pomerne vysoká šanca, že tu budeme päť rokov, chceme ho nejako zútulniť a prispôsobiť našim požiadavkám.


Kombinácia bielej a čiernej je nadčasová a vždy bude "v móde". Má v sebe nezameniteľný nádych minimalizmu a čistoty, no predsa je vďaka svojej variabilite vhodná do akéhokoľvek priestoru. Drevo - svetlé i tmavé - vždy dodá miestnosti pocit pokoja a domova; mramor zasa luxusu. A spolu s akýmkoľvek druhom kovu (hoci som sa v poslednej dobe doslova zamilovala do medi), tvoria moju obľúbenú päticu.

Určite nie som sama, ktorá miluje klasické biele posteľné povlečenia. Je síce pravda, že nie sú také praktické, keďže na nich vidno každú omrvinku, ale vyzerajú úžasne! Rovnako zbožňujem vankúše - a čím viac, tým lepšie.

Momentálne u nás veľa miesta na nočné stolíky síce nemáme, ale v poslednej dobe pokukujem najmä po tých "otvorených"; hoci z nich potom človek nemôže spraviť "sklad zbytočností", pôsobia veľmi vzdušne.

Otvorené šatníky sa takisto stávajú čoraz populárnejšími. Je to skvelý spôsob ako ukázať ako svoje obľúbené kúsky, tak i štýl.

Zbožňujem jednoduché biele skrinky s množstvom úložného priestoru; otvorené police  a raňajkové pulty.
Páči sa mi i viac vzhľadov jedálenskej časti - aj (opäť) biely stôl s čiernymi stoličkami, no aj drevená zostava s rustikálnym nádychom.
A ako inak - kvety. Najmä bylinky.
Milujem mramor. Na čomkoľvek. Pôsobí jednoducho, minimalisticky, ale predsa luxuse a zaujímavo; môže byť na celej stene (ako na fotografii kúpeľne), ale aj ako netradičný materiál police.

Biely pracovný stôl snáď už nikoho neprekvapí; a "messy look", kde je v podstate všetko zorganizované, si získal určite nielen moje oko. Inšpiratívne citáty a slová nesmú chýbať ani tu; a hodia sa ako pri učení, tak aj pri práci.

Voľby doplnkov sú nekonečné - od sviečok cez kvety (zas a znova - krásne pôsobia väčšie, ale i drobné kvietky v malých vázach) až po knihy; dnes už nájdete desiatky diel, ktoré majú nádherné obaly a väzby.
Veľké pohovky. Veľa vankúšov z plyšu a vzorovaných látok. Kvety - na parapetných doskách, na stoloch, na zemi. Zaujímavé lampy. Masívne drevené, ale presklenné konferenčné stolíky. Police s dekoráciami. Obrazy a veľké "gallery walls". Vzorované koberce. Zrkadlá.
A ešte mnoho ďalšieho.Určite mi do komentárov napíšte vaše obľúbené prvky v interiéroch!
with love,
bee.

10 komentárov

 1. Wau, úplně mi tvůj výběr sedí. Krásný designový kousky!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No tak přesně tohle já můžu! Už se těším, až si budu zařizovat vlastní bydlení :)

  EVERYTHIN KATE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádhera. Miluji Ikeu, a už se moc těším až si budu zařizovat svůj vysněný pokojíček pro kosmetiku :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Úplně tě chápu, když jsme se stěhovali a já si měla vymyslet, jak ozdobím svůj pokoj, hltala jsem tyhle obrázky každý den! Je hrozně těžké vybrat si to tak, aby to nakonec nebylo přeplácané! :D
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Aký krásny článok! Takmer úplne si vystihla aj moje obľúbenosti, akurát tie kovy veľmi nemusím. No drevo a biela farba - aach.
  A vidím, že ikea je najväčšia spása :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Presne takto nejako si predstavujem svoj budúci byt niekedy v budúcnosti :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Takmer vo všetko máme rovnaký štýl, biela v kombinácií s čiernou je nadčasová klasika, či už v oblečení alebo v bytovom zariadení. Mramor sa mi takisto veľmi páči, ako si povedala, vyzerá to veľmi luxusne:) Otvorené nočné stolíky vyzerajú úžasne ale čo sa týka šatníkov, viac sa mi páčia tie obrovské skrine s posuvnými dverami a zrkadlami, aj keď, jeden taký stojan na oblečenie by som prijala. Veľmi sa teším, keď sa budeme sťahovať, lebo zariaďovanie domu ma veľmi baví, s priateľom sme boli cez víkend v Asku a pozerali si, ako by sme si chceli zariadiť dom, aj keď to má ešte 2 roky čas, bola som z toho už teraz vzrušená:)


  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Presne takto si predstavujem svoj budúci byt. Biela farba, tmavé drevo. Vlastne všetko čo si napísala. Mne sa veľmi páči, keď sa niečo moderné skombinuje so starým, teda určite by som prešla všetky starožitníctva v okolí a niečo zobrala aj z domu. Napríklad také hrnčeky a taniere. Tie by vyzerali v nejakej minimalistickej bielej kuchynskej linke božsky. ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Miluju tento minimalistický styl, odzvláště ten mramorový vzor. Prakticky ve všech bodech s tebou souhlasím, máš opravdu vynikající vkus. ❤️

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.