Bullet Journal

piatok 23. septembra 2016


Mať v piatok voľno je neopísateľný pocit. A nielen tento týždeň - rozvrh na tento semester som si poskladala tak, aby som mala tri dni voľno. A ešte i v pondelok idem do školy až o jedenástej. Aspoň niečo, s čím som maximálne spokojná. Ale o škole vám porozprávam niekedy inokedy.
Dnešný článok bude o mojej najnovšej obsession. Všetci, čo ma poznajú už dlhšie vedia, že si na diároch dávam dosť záležať a nikam sa bez nich nepohnem. A keďže tohto roku som skúsila pre niečo iné a získal pohľady už mnohých ľudí, rozhodla som sa oň podeliť i s vami.


Bullet Journal (BuJo) - čosi medzi diárom, to-do listom a denníkom.

Dostala som sa k nemu cez Instagram - a už od prvej fotky, ktorú som videla, si ma nesmierne získal. Je jednoduchý, minimalistický, prehľadný; no najlepšie na ňom je, že každý je iný - záleží len od človeka, ako si ho zariadi a vyplní.

A hoci som sa dosť dlho pohrávala s myšlienkou, či to skúsiť a či radšej nemám staviť na istotu a diár si kúpiť, povedala som si, že za skúšku nič nedám - a navyše som už roky premýšľala nad výrobou vlastného diáru, keďže doteraz som nenašla žiaden, ktorý by mi vyhovoval na sto percent.


Samotný diár si môžete zvoliť akýkoľvek. Existuje originálny Bullet Journal, no ak nechcete toľko investovať do "obyčajného diáru", rovnakú funkciu vám splní čo i len štvorčekovaný zošit z papiernictva.

Ja mám stredný čierny Moleskine diár s mäkkou väzbou a bodkovanými riadkami - tento používa i väčšina bullet-journalists - a kúpila som ho cez e-shop Martinusu.


Medzi hlavné časti (respektíve tie, ktoré do svojho BuJo zakomponuje mnoho ľudí) patria:
 • daily log // úlohy v rámci jedného dňa
 • monthly log // súhrn počas mesiaca
 • future log // stručný kalendár na budúci rok
 • monthly tracker // sledovanie počas mesiaca

Nájdete nespočetné množstvo rôznych štýlov vypĺňania Bullet Journal - od prepracovaných s nádhernými kresbami po jednoduché a minimalistické; no všetky majú rovnaký základ - to-do list, z ktorého odškrtávate a dopisujete úlohy pomocou kľúča:


Ak ste sa už s Bullet Journal stretli a/alebo vás zaujal, no odrádza vás, že "to dlho trvá" či "nie som taká kreatívna", verte mi, že vám to ani nezaberie veľa času - je len na vás, či si daily log (denné plánovanie) navrhnete dopredu alebo ho spravíte každé ráno -, a ak si nepotrpíte na kresby na každej stránke, tak nepotrebujete ani dávku kreativity.
with love,
bee.

HOVER OVER TEXT TO SEE ENGLISH VERSION!

10 komentárov

 1. nádherný diár, už som sa viackrát naň na fotkách pozerala a vyzeral super ani nie ako ručne spravený diár. mne by sa to však nechcelo robiť a pripravovať, aj keď som počula od viacerých ľudí, že to takto spravili. som celkom spokojná s diárom od albi, mám v ňom všetko čo potrebujem, je vreckový, nie príliš ťažký a pekne spracovaný. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To je nádherný diář! Úplně mě zatím míjel, což je škoda, vypadá jako diář přesně pro mě ♥

  AXE Giveaway | Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásny diár! Ja som si na tento školský rok kúpila Školský motivačný diár a zatiaľ mi vyhovuje všetkými desiatimi! :) A tiež si nemyslím, že na niečo takéto človek potrebuje kreativitu, pre každého je pekné niečo iné a najmenej je nájsť si nejakú inšpiráciu napríklad na weheartit :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 4. To je super diář, já úplně hrozně miluju papírnictví a všechny články o něm :D :))
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tieto bullet journals sa mi veľmi páčia.♥ Na Pintereste som si spravila milion screenshotov r;znych nápadov na bullet journal a momentálne si vytváram svoj vlastný na rok 2017. Na jednej strane sa mi to teda veľmi páči, všetky tie farebne stránky, tabuľky a plánovače, no na druhej strane mi doteraz každý diár vydržal maximalne dva týždne, tak neviem, či to takto neskončí aj s týmto.
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Strašne dlho som sa pohrávala s touto myšlienkou, dokonca som si tie diáry pozerala aj na martinuse, len som nebola rozhodnutá. Ale tvoj článok mi trošku pomáha prekláňať tú váhu smerom k áno. Počas vysokej školy som skúšala viacero diárov, väčšie, menšie, ale tiež my ani jeden nejak nesedel a presne to mi pasuje na tomto, že si človvek všetko spraví podľa seba. Akurát sa poznám, že som v tomto perfekcionista a ak sa čo i len o milimetr pri predkreslovaní dni alebo tak pomýlim, tak budem trhať strany ako besná :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. tak tebe sa žije s takým rozvrhom :D a ten diárik si si krásne spravila .. neviem, či by sa mi to chcelo všetko samej vypĺňať :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. wau nehceš byť moja sekretárka ze mi budeš pisat a robit takýto diárik ? :D krása nemam slov, ja si len čmárram do diára a škrtám ano viem da sa to aj takto krásne ale nemám cas :D

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ten rozvrh ti závidím, já zas tento semestr umírám :D
  A bullet journal jako nápad se mi děsně líbí, ale na klasický moleskine diář už jsem zkrátka zvyklá a naprosto mi vyhovuje :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. diáre sú tiež mojou obsesiou! našla som úplne úžasný vo Forever21 a hneď som si ho zamilovala! a tento vyzerá tiež úplne úžasne! :).

  Kejmy ♥.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.