A Little Break

nedeľa 21. augusta 2016


Nikdy som nemala rada august. Možno to bolo tým, že som už akosi cítila, že sa končia prázdniny (čo síce veľmi nedáva zmysel, keďže ich druhá polovica je rovnako dlhá ako prvá), možno počasím, ktoré je nijaké - ani teplo, ani zima, ani slnečno, ani zamračené -, možno stereotypom. Aj školský rok je jeden veľký stereotyp, avšak aj tak je každý deň iný. Počas augusta mám pocit, že všetky plány, ktoré som mala na leto, som už splnila alebo už ich ani nesplním, ráno sa mi nechce vstať z postele, večer preklikávam hodiny medzi troma rovnakými aplikáciami, až to okolo jednej vzdám a konečne idem spať.


Tento august je rovnaký. A možno fakt, že som doma už tretí mesiac, mi to ešte zhoršuje, keďže za iných okolností by som už sedela v lavici za učebnicami, no namiesto toho nerobím nič. Už som si dostatočne oddýchla, už som dospala noci, ktoré som strávila nad maturitnými zadaniami.

A preto dni trávim v práci; kde je to síce ďalší veľký stereotyp, no snažím sa si ho aj trochu užívať a nebyť negatívne naladená - predsa len za to dostanem zaplatené (a v septembri sa mi to bude hodiť), no tiež sú predo mnou posledné dva týždne medzi ľuďmi, ktorí mi za dva roky nesmierne prirástli k srdcu.

Avšak aby som sa dostala k pointe článku (hoci už vám to asi došlo z jeho názvu) - dávam si malú pauzu.

V septembri budem späť. Možno nie hneď 1. 9., ale jeseň ma vždy nielen inšpirovala, ale hlavne motivovala. A to sú dve veci, ktoré momentálne potrebujem - spolu s novým začiatkom. Na Bratislavu sa teším ako malé dieťa na Vianoce, rovnako ako na byt, na jeho zariaďovanie, na nových ľudí a zážitky.

Snáď ma nesklame.

with all love,

10 komentárov

 1. Och, s augustom to mám rovnako a práve uvažujem aj nad pauzou na blogu, pretože som veľmi nemotivovaná a snažím sa nájsť nový smer, ktorým chcem blog posunúť. Tvoje články mi budú dovtedy chýbať, ale teším sa keď sa vrátiš :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. První odstavec převážně vysvětluje, proč si druhou polovinu prázdnin neužívám tak, jako tu první. Nicméně, pořádně si odpočiň, budu se těšit, až se vrátíš. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ešte som sa nestretla s tým, že na niekoho august tak vplýva ale totálne to viem pochopiť, lebo ten myšlienkový pochod, ktorý s tým súvisí dáva logiku. To čo si chcela si spravila, prípad máš pocit že už nestíhaš lebo ved už je august :D. Jesen so svojou atmoškou pôsobí neskutočne motivačne aj na mňa samú :), ja sa na ňu svojim spôsobom aj strašne teším už, na pálenie sviečok a tak :) ale aj zato, lebo pre mňa sú tieto prádzniny tiež už hoooooodne dlhé a keď si predstavím, že vlastne ešte jeden mesiac prázdnin ma v podstate čaká :D, aaach :D (vzdychal už niekto nad tým, že má dlhé prázdniny a chce školu? asi som divná a tiež potrebujem prácu :D :D)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pre mňa je august neskutočne stereotypným mesiacom, rovnako ako celé moje prázdniny. A práve preto sa taktiež už neskutočne teším na jeseň a ja pevne dúfam, že mi prinesie do života aspoň trochu motivácie a inšpirácie, pretože tie teraz skutočne potrebujem. Dúfam, že sa čoskoro vrátiš späť, viem, že teraz toho máš určite veľa (okolo vysokej a tak), takže si poriadne oddýchni a načerpaj motiváciu do písania ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Verím, že všetko bude v Bratislave super a také, ako si predstavuješ! :)
  A teším sa, keď sa vrátiš späť .

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Těším se na tebe a přeju ti lepší chvíle :)♥

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Skvelý článok :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 8. nechaj si času koľko potrebuješ, hlavne sa treba dať "dokopy". :) inak august vlastne nemám rada ani ja, jediné šťastie bolo, že som pracovala.. :) drž sa teším sa, keď sa ozveš!

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.