How To Stay Productive During Summer

streda 6. júla 2016


Hey!
Dlhé roky som sa na letné prázdniny tešila z dvoch hlavných dôvodov - neskoré vstávanie a ničnerobenie; po desiatich mesiacoch plných učenia to bola pekná zmena.
No rok čo rok som si posledný augustový týždeň uvedomila, že som za tých šesťdesiat voľných dní skoro nič nespravila, vôbec som nemala pocit, že som si prázdniny, na ktoré som sa tak tešila, užila. 
Hey!
I used to be excited for summer holiday for many years for two main reasons - late waking up and doing nothing; after ten months full of learning it was a nice change.
But year after year I realized during the last week in august that I barely did something throughout those sixty free days, I didn't feel like I enjoyed the holiday to which I was so looking forward to.Wake Up Early
Nemusíte vstať už o pol šiestej ráno; ale vyjsť z postele až o jednej poobede tiež nie je práve najlepšie - veď polovicu dňa už máte za sebou a ešte ste sa poriadne ani nepohli.
Samozrejme, ak budete do pol tretej ráno sledovať seriály, jediné, čo vás zobudí o ôsmej, bude budík - a to cez prázdniny asi nikto nechce.
Skúste si dať cieľ, že do polnoci už budete spať - a ďalšiu epizódu si pozriete pri raňajkách.
You don't have to wake up at half past five; but getting out of the bed at one in the afternoon is not the best as well - you already have a half of the day behind you and you barely got out of the bed.
Of course, if you'll watch series until two thirty a.m., the only thing that'll wake you up at eight, will be an alarm - and nobody wants that during holiday.
Try to set a goal that you'll be asleep before midnight - and you can watch another episode during breakfast.

Make A To-Do List
Prázdniny pre mnohých z nás znamenajú oddych od školy a rozvrhu, no mať list vecí, ktoré chcete toto leto stihnúť, sa len oplatí. A keď doň zahrniete zaujímavé aktivity ako ísť kempovať či vidieť dva filmy v kine, povinnosti medzi nimi zaniknú.The holiday means to lot of us a rest from school and timetable, but having a list of things which you want to accomplish, is only profitable. And if you will put interesting activities like 'go camping' or 'see two films in the cinema' the duties will fade in.Tidy Up
Neviem ako vy, ale keď mám ja stôl plný zbytočností, nemám ani len najmenšiu chuť si zaň sadnúť a niečo spraviť.
Avšak i tak sú prázdniny vhodným obdobím na to, aby ste konečne vytiahli všetky veci spod postele a upratali aj tú zásuvku, do ktorej už mesiace hádžete veci, ktoré inde nemajú miesto.
I don't know about you, but when I have a desk full of rubbish, I don't even want to sit behind it and try to actually do something.
But the holiday is a great time for you to finally take all of the unnecessary stuff that is under your bed and also to tidy up the drawer where you have been putting all the stuff that doesn't have its place.

Get Motivated
Motivácia skutočne pomôže nakopnúť - určite ste to už párkrát zažili.
Prejdite Pinterest či Tumblr, prečítajte články na blogoch, pozrite zopár videí na YouTube - a záplava obrázkov a úžasných koláží vás zaručene vytiahne z postele.
Some motivation can really help to kick in - and you have surely experienced that.
Scroll through Pinterest or Tumblr, read some blog post, watch a few videos on YouTube - and a deluge of pictures and amazing collages will definitely get you out of bed.


Plan Your Days
Ja osobne milujem diáre - a ani počas leta a voľna sa ho nehodlám vzdať.
Znova - nemusíte si spraviť presný rozvrh na každú hodinu každého dňa, to vás po čase omrzí. Ale spísať si úlohy a ciele vás nielen motivuje, a odškrtávanie všetkého, čo ste počas dňa stihli, je jeden z najlepších pocitov.

Ako vyzerajú vaše prázdniny?
Využívate voľný čas produktívne alebo si užívate ničnerobenie?
I personally love planners - and I won't give up on them during summer and free time.
Again - you don't have to create a strict schedule for every minute in every day, that'll bore you soon. But writing down tasks and goals will motivate you, and ticking off things you did in a day is one of the best feelings.


What does your holiday look like?
Do you use free time productively or do you enjoy doing nothing?

with all love,

11 komentárov

 1. momentálne som bohužiaľ dosť neproduktívna, keďže aj teraz, počas leta, ma nejakým spôsobom dokázalo chytiť prechladnutie, a tak sa viacmenej len liečim a trávim čas pozeraním filmov, tvorením koláží z fotiek na tumblr, počúvaním hudby a občas maľovaním / kreslením a čítaním (čo sú momentálne asi najproduktívnejšie činnosti). avšak od budúceho týždňa, kedy snáď už budem úplne fit, mám naplánované oveľa produktívnejšie aktivity - a práve to plánovanie mi dáva pocit, že toto leto niečo spravím, zažijem, nielen prežijem. so vstávaním mám trošku problém, pretože chodím neskoro spávať - ani nie kvôli seriálom, skôr kvôli ľuďom či letným nociam, ktoré milujem. ale zas vstať okolo pol desiatej nie je úplne najhoršie. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Posledné dni si hovorím, že s tým fakt musím niečo spraviť. Minulý rok som už mala za sebou úžasné dni počas stanovania a pred sebou skvelé plány až do konca júla. A tie prázdniny boli zatiaľ fakt najlepšie v mojom živote. Tento rok som už niekde bola, ale ešte sa to tak nejak "nerozbehlo." A to mám predsa toľko plánov a toľko miest, ktoré chcem navštíviť.
  Čo sa mi ďalšie nepáči je to, že ešte skôr, ako o pol deviatej, sa mi vstať nepodarilo. Asi musím predsa len chodiť spať skôr. :) Som totiž veľmi rada, ak sa mi samej od seba podarí vstať aj o siedmej a potom mám fakt celý deň pred sebou.
  Už asi od januára si hovorím, že síce minulé prázdniny boli strašne super, tieto si zariadím tak, aby boli ešte lepšie. A ešte sa to dá, tak sa posnažím. :)
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zas super článok! Hneď teraz idem robiť summer to do list! Inak mne sa zatiaľ celkom darí vstávať tak medzi ôsmou-deviatou. A prázdniny zatiaľ tiež sú super, mám čas sama na seba čo som rada, ale aj na kamarátov. Inak Bee ak by sa sa ti niekedy chcelo robiť how to coding, že či by si nám dala návod na to ako urobiť kategórie aby to bolo "drop down" ak chápeš čo myslím. Hľadala som to, skúšala a nešlo mi to. Ďakujem ♥

  SASHA´S LIFE

  OdpovedaťOdstrániť
 4. V poslednej dobe stále chcem niečo robiť a aj by som vedela čo, no nakoniec skončím stále na notebooku a pozerám seriály. Haha, to o vstávaní máš úplnú pravdu. Dnes som zaspala skoro o tretej ráno a o 11 som sa zobudila, ale nie som unavená :D Diáre milujem aj ja, no cez prázdniny sa im nevenujem tak ako počas školského roka :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Taky miluju odškrtávání splněných úkolů. Nějak mi ani nedochází, že jsou prázdniny, protože brigádničím už rok vkuse. Teď mi akorát škola umožňuje věnovat tomu více času, když od ní mám na chvíli klid.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. niekedy nič nerobím, ale mám letnú brigádu a pustila som sa do háčkovania a nejak som sa rozhodla byť viac fit. Našla som si novú záľubu v bylnkách a prírodnej kozmetike a kúpila som si dve knihy o šití.. tak sa idem učiť šiť :) Chcela som sa venovať aj nemčine, ale nejak to asi cez prádzniny nie :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Léto je pro mě právě tím momentem, kdy jsem akční jak blázen. A musím říct, že jsem se v tvém článku našla. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ja som sa skutočne tešila na to, že budem môcť dlhšie spať a rovnako byť aj dlhšie hore, lenže aj keď som dlhšie hore, tak vstávam o 7 ráno a ďalej už spať neviem. Takto sa potom cítim celý deň taká vyčerpaná a nič sa mi nechce robiť. Len ležím a pozerám seriály, videá, čítam. :D Mala by som to zmeniť a ísť spať maximálne o desiatej, aby som potom vedela robiť cez deň aj niečo produktívnejšie. :D Povedala som si, že toto leto naozaj chcem robiť veci, na ktoré inak cez školu nemám čas, tak hádam sa mi aspoň toto splní. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Moc hezký článek a rozhodně tipy, které pomůžou! Hlavně jsem na tom vždycky úplně stejně, snažím se užít si prázdniny co nejvíc, ale zároveň to nějak chytře kombinovat s nicneděláním! :D A mě to-do listy nikdy neopouští, takže aspoň tenhle bod mám hotový :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Skoré vstávanie aj počas prázdnin je pre mňa nutnosťou! Keď vstanem čo i len o pol 10, celý môj deň je posunutý a nestihnem urobiť skoro vôbec nič.
  Zoznam vecí, ktoré chcem stihnúť za tieto prázdniny aj ja mám už skoro hotový, avšak stále si myslím, že je v ňom ešte nedostatok vecí na to, aby som stihla to, čo počas roka nemôžem. :)

  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ja nerozumiem prečo nemáš aspoň tisíc odberateľov na blogu?! Veď tvoj blog je úžasný :)
  Vstávať skoro som dodržiavala asi tak tri dni po tom čo mi oficiálne začali prázdniny. Sama som sa budila o siedmej, pretože som tak pravidelne tri týždne vstávala. A teraz nerobím nič iné ako len do 12ej ležím v posteli, potom vstanem a nerobím nič produktívne. Písať na blog sa mi už tiež nechce :D
  Ale inak skvelý článok. Namotivoval ma aby som len tak nepremarnila tieto dni :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.