It's A Long Way Down

pondelok 20. júna 2016

In Slovak language only.

Pekný pondelok!
Kedysi som si viedla denníček (a za tie roky sa mi ich nazbieralo asi päť); neskôr som svoje denné zápisy presunula na blog. Teraz už nevešiam svoje pocity na internet (keďže sa tu nechcem neustále sťažovať), ale sú chvíle, kedy s vami jednoducho potrebujem zdieľať myšlienky. A dnes je ten deň.
Good Monday!
I used to have an diary (and after all those years I have five f them by now); later I started putting my 'dialy writings' on blog. Now I don't 'hang' my feelings on internet (because I don't want to complain all the time), but there are moments when I need to share my thoughts. Today is that day. 

 • Snažím sa užívať si voľno a zároveň byť produktívna, avšak skĺbiť obe činnosti je ťažšie než sa zdá.
 • Jedny prijímačky som precenila, druhé podcenila. Obe by som zopakovala znova - aspoň by som vedela, čo mám čakať. A možno by som ich tak nepokazila. 
 • Chcem ísť vôbec na vysokú? Na druhú stranu - neviem si veľmi predstaviť, že by som mala pracovať.
 • Niekedy veci nie sú tak, ako by sme chceli. Ale musíme sa s tým naučiť žiť.
 • Čítam, pozerám filmy a robím veci, ktoré som celý rok robiť nemohla.
 • we made a fire, went down in the flames, we've sailed an ocean, and drowned in the wave... alebo pesnička, ktorá vystihuje moje momentálne pocity.
 • A ďakujem Lily, že mi spríjemnila posledné dni.
 • Občas je lepšie jednoducho povedať nie.
 • V sobotu mala moja sesternica Olívia krstiny. Nie je veľa momentov, kedy by sme boli celá rodina pohromade, preto som sa snažila užiť si ten deň najviac ako sa dalo. (A aj preto v sobotu nepribudol žiaden článok.)
 • Moja motivácia a inšpirácia sú sínusoidy #insidejokes.
 • A ak ste ešte nedali like facebookovej stránke blogu - určite tak urobte!
 • Mám pocit, že už nemám nápady na články. Takže by ma veľmi potešilo, keby ste do komentárov napísali, čo radi čítate, prípadne aký článok sa vám ako-tak páčil. Potrebujem nejaký odrazový bod.
 • A verím, že sa máte super ❤.

with all love,

14 komentárov

 1. To s tým skĺbením týchto dvoch vecí mám úplne narovnako! Niekedy to proste nejde :DD Ja som práve z tých "šťastlivcov", ktorí prijímačky nemuseli písať, no mala som čo robiť so stresom na mature :) Neboj, vždy bude lepšie! Ja si v takýchto prípadoch poviem, že aj ten najhorší deň má len 24 hodín :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja sa už nemám ani silu sťažovať, že nestíham a že nič nepíšem a že si nedokážem nájsť aspoň hodinku na písanie. Ale končí sa školský rok, ja neprichádzam domov znechutená z celého sveta a ocitám sa presne v tom, že zároveň chcem byť naďalej produktívna, pretože som to nejak doteraz vydržala ale zároveň si konečne chcem užívať to, že sa to na tento ročník skončilo.
  Určite si užívaj voľno, zaslúžiš si to, a vôbec sa netráp tým, že možno nemáš nápady, ono to príde, možno časom, možno samo od seba, ale určite príde! ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ak by som mala nejakú zvyšnú inšpiráciu, alebo vôbec akúkoľvek, tak by som ti rozhodne niečo navrhla. Ale aj na mojom blogu to zapadá prachom. Mám zopár článkov už napísaných, ale chýbajú mi fotky - ráno si totiž poviem, že ich pôjdem nafotiť poobede, poobede sa mi ale vôbec nechce a som neuveriteľne unavená, tak to znova odložím na ďalší deň. No takáto prokrastinácia sa opakuje už dva týždne prosím pekne.
  Myslím, že raz si už svoju sesternicu Olíviu spomínala a už vtedy som asi písala, že jej veľmi závidím jej meno ♥

  Bohužiaľ to často býva tak, že niečo urobíme, no potom by sme to už najradšej vrátili späť, hoci sa to už nedá. Ale tých prijímačiek sa neboj, vieš, že to nebude také zlé :)
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Aj ja mám občas také dni. Nemám nápady, inšpiráciu a ani sa mi nechce. Keď je víkend príliš lenivý, tak sa na to proste vykašlem. Občas ma nebaví hlavne vstať a fotiť, také pomimo články. Naopak som taký perfekcionista, že si nemôžem zobrať nejakú vec dvakrát po sebe a tak sa zamotávam do môjho šatníka a neviem, čo z neho ešte vytvoriť. Avšak nič si z toho nerob, sú lepšie dni a sú horšie. A tiež všetko zlé je na niečo dobré, uvidíš možno budeš pár dní smutná a bez nálady, no ono sa to vráti späť, nezúfaj. Myslím, že všetci pochopia keď si dáš týždeň pauzy a aj 2 a možno ti to pomôže prísť s niečim novým, mne to väčšinou pomáha! Vyjdem von, pozriem si film, prejdem si pinterest a hneď je svet ružovejší!

  To s prijímačkami ma mrzí, no aj tak verím, že ťa aspoň na jednu príjmu, určite ťa príjmu! Som šťastná, že som ti spríjemnila posledné dni:)) A čo sa nápadov týka, ja si myslím, že by si mohla skúsiť niečo nové lebo už viac krát sa tu vyskytli niektoré veci a možno to tu treba oživiť, len sa neboj, odviaž sa, otvor sa novým príležitostiam a všetko pôjde jednoduchšie. :)♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som si ako menšia denníčky tiež písala ale časom ma to prestalo baviť a teraz sa mi to už ani nechce písať. Ja veľmi rada čítam aj takýto typ článkov, veľmi sa mi páčia najmä od teba, pekne ich píšeš a máš aj pekné myšlienky:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Celý čas v Blave som myslela na teba, ako sa ti darí s prijímačkami. Určite mi daj vedieť ako si dopadla, keď budeš vedieť oficiálne výsledky a kde sa nakoniec poberieš, či ťa náhodou nemám čakať v izbe na intráku! Ja som dva dni doma a snažím sa oddychovať, no čím menej toho robím tým blbšie sa cítim. Dnes sa chcem po mesiaci ísť fotiť, nápady ma taktiež opúšťajú, najmä, čo sa týka letných outfitov, keďže som skôr jesenný a jarný tip a letného oblečenia mám žalostne málo, keďže v horúčavách sa nedá veľmi chodiť von. Budem musieť vymýšľať a vymýšľať ešte viac ako zvyčajne, takže aj tebe držím palce, nech na niečo prídeš. Hocičo napíšeš, rada si to prečítam, no určite by som rada videla aj nejaké fotografie teba ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Aw, tá prvá fotka je skvelá! <3 Nápady na články nemám nejak ani ja.. Verím, že teraz, keď skončí škola niečo vymyslím.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ja mám tiež pocit, že som prijímačky úplne pokazila. Teraz už každú chvíľu čakám na listy ako som vlastne dopadla. Ale určite ťa prijmú aspoň na jednu! Určite potom napíš, ako si dopadla a kam sa teda chystáš nakoniec :) A tiež som rozmýšľala nad tým, že si vôbec neviem predstaviť, že by som nechodila do školy a musela by som už pracovať. V poslednom čase sa cítim taká namotivovaná na písanie a fotenie článkov, ale sama nemám vôbec nápady o čom vlastne mám a chcem písať. Určite by som uvítala od teba nejaké letné DIY alebo outfity ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Jo jo...Ach jo, taky teď nemám nejšťastnější období, spíš hodně divné a zlé :D. Ale snad tě třeba něco v příštích dnech příjemně překvapí - třeba vysoká škola;). Posílám nějaké dobré vlny ♥♥

  OdpovedaťOdstrániť
 10. tieto horuce dni sa ani nič nedá robiť, lebo byť na slnku potom len únava bolest hlavy :D ale ja toto mám rada --> pravé leto :D
  dúfam že si vyberieš tu spravnu cestu, :)

  TeenMummy

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Já jsem taky nechtěla jít na vysokou, ale uvidíš, že se ti to bude líbit :) Je to super, svobodný a máš plno času na vše, co chceš. Pokud zrovna nemáš zkouškové období, ale to je dvakrát za rok :D :)
  BLOND SITE

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Určite choď na vysokú školu a nevzdávaj sa, nič, čo v živote stojí za to nie je jednoduché. A preto sú úspešnými leň ľudia, ktorí to nevzdávajú a nenechajú sa odradiť. Držím palce :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Moc by ma potešil napríklad článok o tom ako cvičíš, ak vôbec cvičíš :) a na výšku určite chod :)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Ak sa mám priznať, tak mi tvoje denníky neuveriteľne chýbajú, chýbajú mi riadky o tom, aký ste skvelý kolektív, aké máš známky, ale rovnako ako sa so sestrami máte.
  To, či chceš ísť na vysokú je len na tebe, stretneš tam nových ľudí, budeš bližšie k povolaniu, ktoré dúfam bude tvoje vysnené. Nájdeš nových priateľov a možno aj životnú lásku.
  Tak som mala pravdu, že Olívia je tvoja prvá sesternica. Tipujem, že je to sestra tvojho bratranca Olivera? (Tuším ako Rorko si ho spomínala v príspevkoch)
  Mňa by potešil príspevok It costs nothing to be nice alebo before i die. A rovnako aj keby si zhrnula svoj miľník v živote - strednú školu od prvého po štvrtý ročník. (To plánujem spraviť ja, takže to mi len tak napadlo). Alebo už fakt dlho nebolo nič o tvojej rodine, fakty o tebe alebo čokoľvek.
  V prvom rade sa maj super ty, my sme vedľajší. Poriadne si oddýchni, zaslúžiš si to!

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.