Do You Drink Enough Water?

piatok 10. júna 2016


Ahoj!
Ešte predtým, než sa pustíme do článku - určite pozrite facebookovú stránku blogu!

Ja sama som človek, ktorý akosi nepociťuje smäd. Nemyslím tým extrémne situácie, ale stáva sa mi, že si uprostred nejakej činnosti spomeniem, že som nič nepila aj tri hodiny.
Za cieľom získania akejsi motivácie na to, aby som prinútila samú seba piť viac vody, som pred pár dňami prelúskala asi sto zopár stránok, no a keďže mi v hlave ostalo mnoho informácií, rozhodla som sa o ne s vami podeliť.
Hi!
Before we jump into today's post - definitely go check out blog's facebook page!

I'm a person who never really feels being thirsty. I don't mean extreme situations right now, but sometimes - in the middle of doing something - I suddenly remember that I haven't drunk anything in three hours.
With the aim of gaining some motivation to force myself to drink more water, I went through a hundred few pages, and because a lot of information got stuck in my head, I have decided to share them with you today.

Každý pozná molekulu vody, nejaké jej chemické a fyzikálne vlastnosti či aj veľmi známy fakt, že naše telo tvorí okolo 60% táto tekutina (pričom toto číslo závisí od pohlavia, veku a podobne).

Voda je nevyhnutná pri:
   •  trávení a metabolizme,
   •  fungovaní kĺbov,
   •  vylučovaní odpadových látok,
   •  regulácii teploty,
   •  transporte kyslíka,
   •  správnom fungovaní mozgu.
Everyone knows the molecule of water, some of its chemical and physical characteristics or very well-known fact that our body is made of around 60% of this fluid (depending on gender, age and so on).

Water is necessary in:
   •  digestion and metabolism,
   •  joint functioning,
   •  excreting waste substances,
   •  temperature regulation,
   •  transportation of oxygen,
   •  correct functioning of brain.


Denne stratíme dva až tri litre vody - v podobe potu, moču, stolice, sĺz, slín a dokonca aj dýchaním - čo je pomerne veľké množstvo, a preto je veľmi dôležité ho pravidelne dopĺňať.

Nedostatok vody vedie k dehydratácii - ktorá okrem nesprávneho fungovania organizmu spôsobuje aj pokles výkonnosti, pozornosti a energie (a teda únavu a ospalosť), zvýšenie krvného tlaku a dokonca aj kŕče.
We lose two to three litres of water every day - as sweat, urine, bowel movement, tears, saliva or even while breathing - which is a relatively large amount, and because of that it's very important to replenish it.

The deficiency leads to dehydration - which apart from incorrect organism functioning causes loss of performance, attention and energy (therefore tiredness), increasing blood pressure and even cramps.


Ako sa teda prinútiť piť viac?
01. Všade so sebou noste fľašu s vodou
     Do školy, na výlet, aj keď sa máte v meste stretnúť
     s kamarátkou. A pohár si so sebou berte aj do izby.
02. Pripomienky
     Či už si v mobile nastavíte tie "klasické", ale existuje
     mnoho aplikácií, ktoré to budú robiť za vás - napríklad
     Drink Water alebo Plant Nanny.
03. Nemusí to byť len čistá voda
     Môžete do nej hodiť kúsky svojho obľúbeného ovocia.
     Ale pre váš organizmus je skvelý aj nesladený čaj.
04. Ciele a zvyky
     Ako napríklad, že po každej návšteve toalety vypijete
     pohár vody.
05. Voda je aj v jedle
     A keďže ide leto, doprajte si melóny, jahody, grepfruity,
     broskyne, ananásy či maliny - všetky obsahujú viac ako
     85% vody.
And how to make yourself drink more water?
01. Bring a water bottle everywhere
     In school, on a trip, even when you're going to meet
     your friend. And bring a glass with you in room as well.

02. Reminders
     Whether you'll set in your phone the "classic" ones, but
     there are many applications which will do it for
     you - for example 'Drink Water' or 'Plant Nanny'.

03. It doesn't have to be 'plain' water
     You can throw your favourite fruit inside. And some
     unsweetened tea is great for your organism, too.

04. Targets and habits
     For example that you'll drink a cup of water after every
     time you visit a bathroom.

05. Water is in food, too
     And because the summer is coming, make a whack of
     watermelons, strawberries, grapefruits, pineapples
     or raspberries - all of them have over 85% of water.


Koľko vody denne vypijete?How much water a day do you drink?

with all love,

11 komentárov

 1. Pěkný a poučný článek :) taky bych měla pít víc vody, ty připomínky jsou dobrý nápad :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já pitný režim docela dodržuji. Ty aplikace na připomenutí se napít jsou docela fajn. Bez pití do práce neodejdu. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já jsem na nějaké dodržování pitného režimu strašná, pravidelně se mi stává, že během dne nevypiju třeba ani půl litru.. Vím, že to je hrozně málo a že to pro moje tělo není vůbec dobré, ale ikdyž s sebou nosím flašku s pitím, k pití mě to nedonutí.. Ale doufám, že na tom teď zapracuju a svůj pitným režim zlepším :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tie aplikácie v mobile som kedysi mala, no nemalo to až taký účinok. Milujem piť vodu, v ktorej sú kúsky ovocia a v poslednom čase veľmi často pijem vodu s citrónom, ktorú som si zamilovala. Dnes sme boli s mamkou v obchode a len som sa tak pozerala na melón, ktorý by som už fakt chcela, ale kúpila som si miesto toho mango, takže sa teším, ako si ho zajtra.. teda už dneska dám!
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja mám s tým veľký problém, najmä vtedy, keď som doma, že už nechodím do školy. Ráno vstanem a niekedy nevypijem nič až do poobedia, čo je neskutočné. Potom ma bolí hlava celý deň. Ja sa nútim piť tak, že najradšej mám čistú vodu (keďže doma máme filtrovanú) - naplním si asi 2 fľašky vody a rozmiestnim ich po byte, tam kde chodím, čiže ku počítaču a pred telku. Keď si všimnem fľašu, okamžite sa napijem. Už som si na to zvykla a pomáha mi to!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Zajímavý článek, plno věcí jsem vůbec netušila. S pitím vody mám velký problém, ale snažím se dodržovat aspon 2 litry za den :)
  Denisse Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Kedysi som vypila aj 2-3 l vody, no teraz mi to robí veľký problém. Akosi zabúdam. Vtedy som si varila čaj do veľkej termosky a mala som istotu, že som vypila dosť :) musím to začať znovu praktizovať :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Pitie vody je môj everyday struggle! Ale, snažím sa vypiť aspoň tie dva litre aj keď niekedy je to ťažké. Často nato zabúdam ale dosť mi pomáha keď mám fľašu s vodou pred očami.

  SASHA´S LIFE

  OdpovedaťOdstrániť
 9. pekný článok :) ja som naopak známa tým, že pijem veľa vody, ale zatiaľ z toho nejaké benefity nepociťujem, dokonca mám stále vysušenú kožu a robia sa mi šupinky, ale to už môže mať aj iné príčiny :)
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Niekedy v lete 2011 som sa snažila piť viac vody, ako predtým. Odvtedy mi to tak aj zostalo. Stále mám so sebou malú fľašu a vždy cez prestávku sa napijem. Veľakrát som sa snažila zvyknúť si každý deň hneď ráno vypiť pohár vody, až tak si urobiť raňajky. Najdlhšie mi to ale vydržalo túto jar, aj to len nejaký mesiac. Preto sa asi pokúsim to hneď nejako napraviť a možno už večer si ráno na stôl pripravím pohár, aby mi to pripomenulo. :) A inak už som si na vodu tak zvykla, že mi ani nejaké džúsy či limonády z obchodov veľmi nechýbajú. Niekedy si ale radšej doma dám do vody citrón a mätu. :)
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ja som zase pijak (?) vody. Denne vypijem aj tri litre, nemám s tým problém. Až do roku 2013 som pila len sladené nápoje, ale potom som prešla na minerálne vody, perlivé a odvtedy pijem len toto, v zime čaje. Samozrejme, že raz za čas si dám na "prechuť" kofolu alebo tak. Okrem toho pijem už len nealkoholické pivo, ale psst. :D
  Ja som človek, ktorý je večne smädný a aj po malej záťaží (vzhľadom na moju hmotnosť) sa zadýcham, a tak sa napijem vody. Takže problémy s pitím (:D) nemám.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.