Books Worth Reading | Part 2

piatok 6. mája 2016


Pekné popoludnie!
Do svojho rozvrhu sa snažím natrepať čo najviac aktivít, avšak jediné, čo od rána robím, sú maturitné okruhy z angličtiny - a už ich mám pokrk. No na druhú stranu - musím ich dokončiť, aby som sa mohla presunúť na robenie ďalších vecí.
Písať o knihách ma baví, aj  keď na čítanie nemám absolútne žiaden čas. Avšak prvý článok z tejto mini série sa vám celkom páčil, preto dnes prichádzam s jeho pokračovaním.
Good afternoon!
I'm trying to fit as many things as possible into my daily schedule, but the only thing I've been doing all day are materials from English - and I'm fed up with them. But on the other side - I have to finish them if I want to move to doing different things.
I really enjoy writing about books, even though I don't have any time whatsoever  to read them. But you liked the first article in this "mini serie" - so I'm bring you another part


The Catcher In The Rye
Jerome David Salinger
Knihu Kto chytá v žite som prvýkrát čítala v rámci povinnej literatúry v škole (i keď sme sa k rozboru nikdy nedostali), no táto klasika si ma získala. Dej je síce potlačený, ale úvahy Holdena sú nielen nadčasové, ale je aj veľmi jednoduché sa s ním stotožniť.I read "The Catcher In The Rye" for the first time within the compulsory reading in school (even though we never got to analyzing it), but this classic won me. The storyline is subdued, but Holden's thoughts aren't only timeless but it's very easy to empathize with him.

An Abundance Of Katherines
John Green
Keďže aj táto kniha od úžasného Johna Greena (ktorého určite poznáte minimálne vďaka Na vine sú hviezdy) sa u nás dočkala prekladu, verím, že ste už Poučku o podstate predvídateľnosti Katherín zahliadli. Je to pomerne jednoduché čítanie, ktoré vás však vtiahne do deja a poriadne sa na ňom nasmejete.Even though amazing John Green is mainly know for is adored "The Fault In Our Stars", there are more of his books that are worth reading - for example this one; and I hope you've seen or heard of An Abundance of Katherines before. It's an easy reading which will surely make you laugh.


The Maze Runner
James Dashner
Ak máte radi knihy plné dobrodružstva, napätia, tajomstiev a hlavne čohosi nového, knihu Labyrint si určite zamilujete. Celú sériu mám prečítanú a môžem ju len a len odporúčať - pretože je to čím ďalej tým zaujímavejšie a pútavejšie.If you like books full of adventure, tension, secters and mainly something new, you'll love The Maze Runner. I've read whole serie and I can only recomment it - because it gets only more and more interesting and exciting.

The Hobbit
John Ronald Reuel Tolkien
Keďže verím, že o sérii Pán prsteňov máte aspoň nejaké poznatky, príbeh Hobit veľmi približovať nebudem - poviem len, že je to akýsi prológ k spomenutej sérii s rovnako úžasným dejom, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť. Takže ak ste túto klasiku ešte nečítali - pusťte sa do toho.Because I hope that you have some information about "The Lord of the Rings", I won't elucidate the story of The Hobbit - I'll only say that it's some kind of a prologue to the mentioned serie with equally amazing story you will not want to break away from. So it you haven't read this "classic" yet - now it's the time. 

The Perks Of Being A Wallflower
Stephen Chbosky
Charlieho malé tajomstvá je jednoznačne jedna z mojich úplne najobľúbenejších kníh. Doposiaľ som ju čítala dvakrát; ak nepočítame všetky náhodné prelistovania a preletenie len niektorých pasáží. Krásne, originálne a nadčasové dielo, ktoré vás určite zaujme.The Perks of Being a Wallflower is definitely one of my the most favourite books of all time. I've read it twice so far; if we don't count all random times when I only scaned though some parts. Beautiful, original and timeless piece that will surely get your attention.
Aká je vaša najobľúbenejšia kniha?What is your favourite book?
with all love,

15 komentárov

 1. Ja v poslednej dobe tiež nečítam veľa, pretože nemám čas. Kto chytá v žite síce máme vrámci povinnej literatúry, no nejako som nedošla k tomu, aby som si to prečítala. Z povinnej literatúry som čítala napríklad Na západe nič nové, no tieto typy kníh mňa celkovo až tak neberú. Jednou z posledných kníh, ktorú som prečítala, alebo teda skôr len začala čítať ale nedokončila pre nedostatok času je kniha Labyrint, ale nie ten o ktorom píšeš ty, ale od Kate Moss myslím :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nejoblibenejsi kniha je pro me zcela neoriginalne Harry Potter, ale je to proste srdcovka :-) Jinak jsem cetla jenom Kdo chyta v zite a tuhle knizku mam moc rada :-)
  Lovely imperfections

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nejoblibenejsi kniha je pro me zcela neoriginalne Harry Potter, ale je to proste srdcovka :-) Jinak jsem cetla jenom Kdo chyta v zite a tuhle knizku mam moc rada :-)
  Lovely imperfections

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Z tvých knih jsem četla jsem Hobbita, bylo to skvělé. Chystám se ještě na Greena
  Jsi krasna

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Kto chytá v žite som čítala kvôli škole a bolo to celkom zaujímavé. Poučku o podstate predvídateľností Katherín som nedočítala a na to som si spomenula len vďaka tomuto článku, takže by som to mala dokončiť! Maze runner som videla len film a ten sa mi celkom páčil. Čo sa týka hobbita, toho som nikdy nevidela aj napriek tomu, že mi hovorilo už veľmi vela ľudí, že si ho mám pozrieť, tak dúfam, že sa k nemu niekedy dostanem. A Perks ♥ to je pre mňa jedna z najlepších kníh! Veľmi pekné fotky k článku ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak většina z těchhle knížek jsou mými oblíbenci! Až teda na tu Katherine...musím se přiznat, že to je zatím jediná knížka od Greena, která mě tolik nezaujala. Ale třeba Labyrint miluju a mohla bych to číst i víckrát, přečetla jsem už všechny díly a pamatuji si, že to bylo tak napínavé, že jsem u jedné pasáže málem vykřikla (pravda, číst si o zombících uprostřed noci není dobrý nápad, ale...) nahlas a to se mi snad jindy ještě nestalo! :D
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Kto chytá v žite je tiež moja srdcovky, je to také pútavé a miestami vtipné, vôbec mi tam nechýba nejaký napínavý dej - Holdenove úvahy to fakt všetko skvele vypĺňajú. Poučku o podstate predvídateľnosti Katherín sa mi tiež celkom páčilo, bolo to také iné, ako som dovtedy čítala.
  Na Maze Runner som bola v kine, to len tak ma niekto zavolal, ani som ten film nepoznala, no išla som. Páčilo sa mi to, no keď už som teraz videla dva filmy, neviem, či by som to dokázala prečítať. Trochu ma to aj láka, no asi som si to už vopred pokazila filmom.

  Hobbit je v mojom okolí celkom hejtovaný, no ja by som si ho aj rada prečítala. Knihy takéhoto štýlu ma celkom zaujímajú, podľa mňa by sa mi to páčilo. Mám teraz na čítanie toľko kníh, že sa asi skôr dostane princ Charles na trón ako ja k Hobbitovi. Ale raz určite!
  Charlieho malé tajomstvá už hľadám asi rok. Dokonca som sa po tom zháňala všade možne v Anglicku, no nič. Minulý týždeň som ale vo výklade uvidela túto knihu, tak som od radosti skoro rozbila sklo a šla si po ňu, no povedala som si, že si ju kúpim koncom júna, dovtedy ešte musím si zariadiť nejaké iné veci a aspoň sa na to budem tak správne tešiť.

  Medzi moje obľúbené knihy patrí Kto chytá v žite, tetralógia Eragon - to tiež odporúčam, 600 a viac strán každej knihy zbehne ako nič, potom určite Noc v Lisabone...♥
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 8. The perks of being a wallflawer mi leží na poličke, tak dúfam, že si ju už konečne prečítam :)
  janesworldblog

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Od Johna Greena mám prečítané skoro všetky knihy a nechápem, prečo naňho niektorí ľudia tak nadávajú. Mne osobne sa jeho knihy veľmi páčia! <3 THE CATCHER IN THE RYE si už musím prečítať. Rovnako aj THE PERKS OF BEING A WALLFLOWER, pretože ju hľadám všade možne, no všetko márne :(
  THE PERKS OF BEING A WALLFLOWER

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Perks of being a wallflower je skutecne uzasny pribeh :)

  xxx

  CITC FASHION BLOG

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Poučka je naozaj skvelá kniha! Vďaka nej som si obľúbila Johnove knihy!
  A Perks je dokonalá kniha! No nie len kniha, ale aj film! ❤️

  OdpovedaťOdstrániť
 12. The Perks milujem!!
  Salinger je super, tiež sa mi tá kniha veľmi páčila, čítala som ju sama od seba, myslím že minulý rok. tak som zvedavá, či sa k nej aj v škole povinne niekedy dostaneme . A takisto by som si od neho chcela prečítať nejaké ďalšie.
  a Hobbit sa mi tiež dosť páčil :) len na Pána prsteňov si asi ešte nejako netrúfam. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 13. PRESNE takýto článok som mala pripravený na dnes:D Ibaže s inými knihami našťastie. Ja neviem. Mám rada Johna Greena jeho knihy sú fajn, no po tom, čo som prečítala dobrodružnejšie a zaujímavejšie, tak už mi nepripadajú také dobré, skôr nudné. No i tak mám všetky doma, len nepatria medzi moje naj.

  Perks už asi čítal každý, je to taká klasika medzi teen people a naozaj veľmi pekná! No a zvyšok som nečítala. Pána prsteňov som nikdy nevidela a ani ma to neláka, takže ani Hobbita. Na Maze runnerovi som bola a tak ako veľmi milujem Dylana, tak tak som tomu filmu absolútne neprišla na chuť a vraj sú knihy ešte brutálnejšie, takže ich ani nemám chuť čítať.

  A o mojich obľúbených knihách sa môžeš dočítať zajtra na mojom blogu!:D

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Mňa veľmi bavia také dobrodružné a scifi knihy, aj trošku fantazijné :) najviac z kníh by sa mi asi zapáčil ten labyrint, bola som nan aj v kine, ale tie ostatné bohuzial nepoznám :/ ale super tipy! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Kto chytá v žite bude čítať moja spolužiačka na rozbor. Tak uvidím, možno ma to zaujme a cez letné prázdniny si to prečítam celé. Zatiaľ to zostane len pri rozbore :D
  Poučka o podstate predvídateľností Katherín je super! Najmä pre tú matematiku, ktorú mám naozaj rada. A hoci si základnú linku pamätám, už si veľmi nespomínam na tie úskalia, ktoré Colina zastihli. Takže určite v budúcnosti sa k nej vrátim.
  Aj Labyrint som zazrela v kníhkupectve, ale keďže knihy na pokračovanie už nečítam, tak po tom ani nesiahnem.
  Pán prsteňov som nevidela, takže po Hobitovi ani nesiahnem.
  Charlieho malé tajomstvá som čítala a trošku ma mrzí, ako som to ohodnotila. Takže zišlo by sa to prečítať znova a prehodnotiť tie štyri hviezdičky.

  Za mesiac máj ešte nemám prečítanú knihu, ale verím, že sa budúci víkend k nej dostanem, pretože už bude po hokeji, v škole budú akurát maturity. Takže sa aj teším, kedy si vezmem knihu do rúk a poriadne sa začítam. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.