Smile | ICNTBN

nedeľa 10. apríla 2016


Hello ♡
Na srdci mám dnes len dve veci - mrzí ma, že som tu tak dlho nebola a dúfam, že sa polepším; a tiež verím, že s týmto designom budem už spokojná, lebo už nemienim stráviť ďalší deň iba kódovaním.
Dnes to bude konečne prvý príspevok do projektu It Costs Nothing To Be Nice, tak snáď splní vaše očakávania.
Hello ♡
Today I have only two things on my heart - I'm sorry I haven't been here for so long and I hope I'll do better; and I also believe I'll be happy with this design because I'm not going to spend another day just coding.
Today it'll finally be the first post to "project" It Costs Nothing To Be Nice, so hopefully it'll meet your expectations.

Úsmev je typická grimasa, ktorá sprevádza radostné rozpoloženie človeka."Smile is a typical grimace following a joyfull frame of mind.
Z biologického hľadiska ide o súčasnú prácu dvanástich svalov, medzi ktoré patrí napríklad smiechový a ústny kruhový sval, ale aj sťahovač kútika úst či očný kruhový sval; no okrem toho sa pri ňom uvoľňujú endorfíny, teda hormóny šťastia (a to aj keď je váš úsmev falošný), a podľa niektorých výskumov aj dopamín a sérotonín.From biological point of view it is contemporary work of twelve muscles which include for example "Risorius" and "Orbicularis oculi" but "Levator anguli oris" or "Orbicularis oculi" as well, but besides that while smiling are endorphins released (even if it's fake) and according to researches dopamine and serotonin, too.


Celkovo zo sebou úsmev prináša mnoho pozitívnych účinkov ako na telesné, tak aj duševné zdravie:

01. Uvoľňuje stres
      Vďaka endorfínom sa cítime uvoľnenejšie.
02. Zvyšuje produktivitu
      A tiež aj motivuje k práci.
03. Podporuje imunitný systém.
      Pretože ten závisí na duševnom zdraví.
04. Znižuje pocit bolesti
      Endorfíny sú prirodzeným tlmičom bolesti.
05. Je nákazlivý
      Určite ste videli nejaké sociálne experimenty.
06. Predlžuje život
      Pri častom smiechu môžete žiť až sedem rokov dlhšie.
07. Zlepšuje prvý dojem
      Zvyšuje atraktívnosť, priateľskosť či spoľahlivosť.
08. Znižuje krvný tlak
      A riziko srdcových chorôb.
09. Zvyšuje dôveryhodnosť
      Pomáha vytvárať úprimné a dlhotrvajúce vzťahy.
Overall smile brings a lot of positive effects on physical but mental health also:

01. Reduces stress
      Thanks to endorphins we feel relaxed.
02. Increases productivity
      It motivates to work, too.
03. Boosts the immune system
      Because that depends on mental health.
04. Helps lower pain.
      Endorphins are natural "silencer" of pain.
05. Smiling is contagious
      I'm sure you've seen some social experiments.
06. Helps to live longer
      With frequent smile you can liveup to 7 years longer.
07. Improves the first impression
      And attractiveness, friendliness and reliability.
08. Reduces blood pressure
      And risk of heart diseases.
09. Increases trustworthiness
      It helps building honest and long-lasting relationships.Avšak zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko času denne strávite s pozdvihnutými kútikmi úst? Na koľkých ľudí sa za dvadsaťštyri hodín usmejete?

Nechcem tvrdiť, že všetci chodíme po svete so zamračenými tvárami, ale keď sa nad tým zamyslíte - určite je vaša mimika rovnaká, keď sa sústredíte, tuho premýšľate, keď vonku svieti slnko či zaostrujete na predmety v diaľke. A úsmev to nie je.
But have you ever thought about how much time a day you spent with lifted corners of your mouth? At how many people in twenty-four hours you smile?

I don't want to claim that we're all walking around the world with frowns, but if you think about it - your facial expressions are the same when you're concentrating, thinking hard, sun is shining or you're focusing on things. And it's not a smile.

Usmejte sa zajtra na najmenej päť ľudí.
A je jedno, či to bude vaša mamka, sestra, kamarátka alebo len náhodná pani v autobuse.
Smile at at least five people tomorrow.
And it doesn't matter if it'll be your mum, sister, friend or a random woman in a bus.
Možno pre vás bude najprv neprirodzené počítať, na koľkých ľudí ste vycerili zuby, ak si zvyknete vítať svojich blízkych práve touto milou grimasou, stane sa to pre vás prirodzenosťou. Maybe at first it'll be unnatural to count how many people you've "shown your teeth" but if you'll get used to greet your closest with this lovely "grimace", it'll become your "second nature".

♡♡♡
Ak sa chcete zapojiť do malej giveaway, stačí:
01. nechať na seba nejaký kontakt
02. odpovedať na otázku: "Aké je vaše obľúbené zviera?"
[Giveaway is only for Slovakia and Czech republic.]

with all love,

21 komentárov

 1. Tak smiech je ako sa hovorí najlepší liek na všetko:)
  wendi@centrum.sk
  A najradšej mám psíkov♡

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc pekny clanek :-) Rada se usmivam i na cizi lidi a od te doby, co pracuji v nemocnici, jeste vic. Vzdycky me hrozne potesi, kdyz se na me takhle stejne nekdo nahodny usmeje :-) A me oblibene zvire je kralicek, jednoho mam i doma ❤
  zakov77@seznam.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moc pekny clanek :-) Rada se usmivam i na cizi lidi a od te doby, co pracuji v nemocnici, jeste vic. Vzdycky me hrozne potesi, kdyz se na me takhle stejne nekdo nahodny usmeje :-) A me oblibene zvire je kralicek, jednoho mam i doma ❤
  zakov77@seznam.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pekný článok, už sa teším na viac článkov z tohto projektu. Mne sa usmievať veľmi nejde, a najmä keď nad niečím rozmýšľam, ale v posledných dňoch sa už snažím usmievať skoro stále. Veď úsmev je vždy krajší ako nahnevaná tvár.
  A moje obľúbené zviera je mačka a všetky mačkovité šelmy.
  luciajakubcakova11@gmail.com
  Lucy's photo world

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Pekný článok, už sa teším na viac článkov z tohto projektu. Mne sa usmievať veľmi nejde, a najmä keď nad niečím rozmýšľam, ale v posledných dňoch sa už snažím usmievať skoro stále. Veď úsmev je vždy krajší ako nahnevaná tvár.
  A moje obľúbené zviera je mačka a všetky mačkovité šelmy.
  luciajakubcakova11@gmail.com
  Lucy's photo world

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásny článok, ja sa rada usmievam a milujem, keď sa ma ľudia snažia rozosmiať, keď sa práve necítim najlepšie. Môj poznávací znak môže byť aj to, že keď som v strese, tak sa tak neprirodzene smejem, musí to asi niekomu liezť na nervy. Veľmi krásny nápad a mám taký dojem, že všetky teraz píšete také krásne motivačné, pozitivné, zmysluplné články plné energie, len ja omieľať stále dookola to isté ;D
  pavlikova.dianka@gmail.com
  Mojim celoživotným snom je vlastniť mačku/kocúra ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásný článek, mě vždycky naštve to, že já se na někoho usměju, ale oni mi to neoplatí. Akorát blbě koukají a říkají si asi co je to za bláznivou holku. I když musím říct, že ne všichni jsou takoví. Minule jsem šla a naproti mě nějaká babička venčila svého jezevčíka a byla strašně roztomilá, tak jsem se na ní usmála a ona na mě taky, jako kdybych byla její vnučka:-) Jinak mé nejoblíbenější zvíře je asi pes. Je to nejlepší přítel člověka. Jinak se mi moc líbí, liška, medvěd, jelen:-)
  www.jdeocestu.blogspot.cz
  jdeocestu@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Pôvodne som sa k takýmto príspevkom nechcela ani vyjadrovať, ale keďže je téma úsmev, tak spravím výnimku. :)
  Bolo strašne smiešne čítať tú biologickú stránku, pretože sme to brali tento rok na biológii a zhodou náhod som bola z toho aj odpovedať. :D
  Úsmev a smiech sa stal mojou súčasťou od onen momentu, keď som spoznala Matúša. Vďaka nemu sa smejem každý jeden deň a hoci sa na cudzích ľudí neusmievam, zaoberám sa na tú väčšiu hodnotu a to povedať im ďakujem a prepáč. Neviem, či si spomínaš, ako som pred troma týždňami na svoj instagram dala fotografiu z proma na Kukučku s Matúšom a Máriou. Dovolím si to sem skopírovať:
  Vždy mi vraveli, že stále mám čo darovať - a to úsmev. A táto scéna je ako zrkadlo. Čo môžeš dať, daj. Najprv sa usmial on, a následne sa od neho nakazila aj ona. Človek je zrkadlom, tak sa nakazme tohto úsmevu. ❤ /Keď vládzeš, dávaj./
  A práve pre toto som sa k tomuto príspevku vyjadrila.Proste je len málo pravdepodobne, že ak sa na Teba niekto usmeje, sa neusmeješ tiež. A proste smiech lieči. Dosť ma zarazilo, že úsmev predlžuje život a znižuje krvný tlak. o_o
  Čo sa týka ešte jednej vety: Keď vládzeš, dávaj. Tak úsmev je naozaj to najmenej, naštve toľko ľudí, ktorý ťa nemajú radi. Áno, práve odkedy poznám Matúša sa usmievam a smejem viac. Ukázal mi, že život je krásny a treba si ho užiť naplno. Aj tak z neho nevyviazneme živý. :)
  Do Giveaway sa nezapájam nikdy, takže to nebude ani tento raz. Ale moje najobľúbenejšie zviera je pes.

  http://georges29.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Veľmi pekný článok. Ani som netušila, že úsmev má až toľko pozitívnych účinkov a oddnes sa určite budem usmievať oveľa viac :)
  Môj najobľúbenejší je psík. Máme doma dokonca dvoch (dve sučky, jednu z útulku) a obe milujem najviac na svete :D
  carroline.wrr@gmail.com
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Nádherný článok! Ja sa veľmi rada usmievam. Smiech je liek na všetko. :)
  Domi Lap

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Krásny článok. :) Dá sa povedať, že ja sa usmievam dosť veľa. Aj keď, jasné, aj ja mám svoje chvíle, kedy to jednoducho nejde, pretože aj to patrí ku životu. Ale ja som sa už ako malá usmievala na všetkom. Dokonca mi ľudia hovoria, že aj keď sa moje ústa neusmievajú, oči áno.
  Veľmi sa mi páči tá výzva, že sa mám usmiať na piatich ľudí a ju s nadšením prijímam a už sa na ňu teším. (a na to ako to budem v hlave počítať).
  monka.xxx.1d@gmail.com
  Moje najobľúbenejšie zviera je asi panda, pretože je hrozne roztomilá. ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Krásny a inšpiratívny článok, máš pravdu, úsmev je len malá výhra líc a žiadna veda :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. a ešte k tej giweaway:
   1.wondy@azet.sk
   2. asi pes :)

   Odstrániť
 13. Skvelý článok :) A prekrásne fotky! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 14. všimla som si, že ľudia sa čoraz menej usmievajú na druhých .. teda, na cudzích, aby som bola presnejšia. pri tom jeden úsmev sa dokáže v ľudskej hlave usadiť aspoň na pol dňa a spríjemňovať ho (tak je to aspoň u mňa).. bijú sa vo mne dve stránky - na jednej sa často cítim nesvoja pri cudzích ľuďoch a chcem ísť preč, na druhej sa rada usmejem na niekoho a ešte som radšej, ak aj on úsmev opätuje :)
  kontakt na mňa máš a moje najobľúbenejšie zviera je jednoznačne pes :) milujem psy! ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 15. ja som vo všeobecnosti dosť vysmiaty človek, niekedy sa ma skôr ľudia pýtajú, prečo sa až toľko smejem / usmievam - neviem. niekedy sa mi podarí usmiať sa aj na cudzieho človeka a ak to tá osoba opätuje, poteší ma to ešte viac. :)
  moje najobľúbenejšie zviera je pes!
  juliapavlikova2@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Aa to je super článok. Všimla som si na sebe, že sa usmievam len na ľudí, ktorých poznám. Takže ak okolo mňa ide nejaký človek a usmeje sa tak ja nie. Divné, však? Ale na druhej strane keď sa na mňa usmeje niekto známi či cudzí len tak z ničoho nič tak mi to vie celkom príjemne zlepšiť deň. Asi by som sa mala viacej začať ceriť. Zajtra dúfam splním aspoň tých 5 ľudí. :)

  SASHA´S LIFE

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Moje oblíbené zvíře je pes. Potom se mi moc líbí papoušci, kteří umí mluvit, jsou rozkošní! A mám ráda celočerné kočičky :)

  MonicaSvideo@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 18. úprimne fakt neviem, na koľko ľudí sa denne usmejem. v škole to bude dosť, vždy, ak s niekým nadviažem očný kontakt, tak sa naňho usmejem a trochu ma to tak "povzbudí". na cudzích sa usmievam podľa nálady, no v tomto smere ma inšpirujú naše vrátničky v škole - sú jednoducho zlaté a každé ráno, ako okolo nich prechádzam, sa na mňa usmejú a povedia mi "Dobré ránko." A je jedno, že denne okolo nich prejde možno 200 ľudí, ak nie viac, stále pozdravia a usmievajú sa, ak náhodou niekto niečo potrebuje, tak mu ochotne a bez problémov pomôžu - a to sa mi veľmi páči. Pri nich to mám tak, že sa na nich nedokážem neusmiať, podobne ako to je ešte pri pár spolužiakoch a tak ♥
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 19. Vážne super článok a aj zaujímavý.Popravde sa rada usmievam ale nie všetko mi vyčarí úsmev na tváry.Je to dosť smutné,že nie každý rozmýšla (podobne) ako ty.
  A ku giveaway:
  sofiakariakinova@gmail.com
  Obľúbené zviera je vlk a ešte bezsrsté mačky. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.