Compliments | ICNTBN

utorok 26. apríla 2016


Hello!
V prvom rade sa vám musím veľmi poďakovať za vaše krásne reakcie k prvému článku z tohto nového "projektu" - ani si neviete predstaviť, ako ste ma potešili.
Na úvod už len spomeniem to, že nebudem osobitne vyhlasovať toho, ku komu poputuje minuločlánková výhra - len napíšem dotyčnej osobe mail (ale ak chcete vedieť aj takto verejne - stačí povedať).
Hello!
First things first - I want to thank you so much for your lovely reactions to the first article from this new  "project" - you can't even imagine how happy you have made me.
At the beginning I'll also mention that I won't announce the one to who will the previous-article win go to, but I'll write an e-mail to the person in question (but if you want me to say it here - just tell me).

Kompliment je dobromyseľné a priateľské vyjadrenie sa k inej osobe, ktorým ten, kto kompliment vyjadruje, vyzdvihuje niečo, čo sa mu na danej osobe obzvlášť páči alebo čo na nej pozitívne oceňuje. "Compliment is a good-hearted and friendly statement to other person, thanks to which who expresses the compliment elevates something that he/she particularly likes or appreciates."
Takto definuje toto jednoduché slovo Wikipedia. A keďže som si viac než len istá, že aj vy ste už aspoň raz v živote nejaký kompliment dostali či niekoho pár milými slovami potešili, myslím, že nie je potrebné túto definíciu analyzovať.

Lenže v poslednej dobe mám pocit, že tieto láskavé poklony začínajú z bežnej komunikácie miznúť. A všímam si to nielen pri ľuďoch v mojom okolí, ale niekedy aj na mne samej. Je skutočne oveľa jednoduchšie pošepkať "má krásnu sukňu" osobe pri vás než prejsť pár metrov a povedať to dotyčnému dievčaťu? Sme len leniví alebo je naozaj také ťažké povedať aj niečo pekné a pritom nečakať, aby vám to niekto oplatil?
This is how Wikipedia defines this simple word. And because I'm more than sure that even you've ever received any compliment in your life or you've pleased someone with your nice words, I think it's not necessary to analyze this definition.

However I feel like recently've these lovely obeisances started disappearing from communication. And I've noticed that not only on people around me but sometimes on myself as well. Is it easier to whisper "she has a beautiful skirt" to the person next to you than walking few metres and saying it to the girl in question? Are we just lazy or is it that hard to say something nice, too, and don't expect it to be returned?


Každý z nás vie, aké je príjemné, keď vám niekto pochváli nové tričko či úsmev. A čím menej daného človeka poznáte, tým viac to zahreje pri srdci; pretože fakt, že si na vás aj po tak krátkej dobe všimol drobný detail a obetoval čas (hoci jedna krátka veta zaberie sotva pár sekúnd) je na nezaplatenie.

Nezabije vás to; práve naopak. Ak niekomu pochválite účes či oči už pri zoznamovaní, o skvelý prvý dojem máte postarané. Takisto môžete niekomu behom pár sekúnd zlepšiť celý deň, no je aj dokázané, že komplimenty pomáhajú nakopnúť kreativitu (blogerky budú v tomto so mnou určite súhlasiť) a vytvárajú lepšie, pevnejšie a najmä úprimnejšie vzťahy.
Everyone knows how pleasant it is when someone praises your new T-shirt or smile. And the less you know this person, the more it warms your heart; because the fact that after such a short time they noticed small detail and "sacrificed time" (even though one short sentence takes few seconds) is really priceless.

It won't kill you; contrariwise. When you praises someones hair or eyes while meeting them, you've got taken care of great first impression. You can make someone's day better within seconds, too, but it is proven that compliments help boosting creativity (bloggers will definitely agree with me) and make better, stronger and especially more honest relationships.


Pochváľte zajtra niekomu topánky, bundu, úsmev, čokoľvek.
A nie len zajtra - každý deň vyčarujte úsmev vo svojom okolí - spolužiačke, bratovi, mamke, ale aj tomu dievčaťu, ktoré každé ráno vidíte v autobuse a nesmierne sa vám páči jej kabelka.
Complimet tomorrow someones shoes, jacket, smile, whatever.
And not only tomorrow - every day make a smile in your neighbourhood - on a classmate, brother, mum, but also on that girl which you see in a bus every morning and you really like her bag.

Čo sa giveaway týka...
01. nechajte na seba nejaký kontakt
02. a iba napíšte, aký bol váš dnešný deň ♡
[Giveaway is for Slovak and Czech republic only.]

with all love,

10 komentárov

 1. No toto je tak super téma, že si ma až prebrala z večerného spánku.:D Ja osobne som zažila najväčší šok, keď som išla do Ameriky. Na jednej strane sú tam ľudia pohltení do svojich problémov, presne ako z filmov, keď ide obrovská masa ľudí cez tie prechody pre chodcov v centre Manhattanu a všetci pozerajú pred seba, o nikoho nezavadia očami poprípade čumia do telefónov. Naopak sú tak easy going. Bežne sme šli po ulici a niekto na nás zakričal, že máme pekné tričko alebo krásny úsmev. Vtedy som zažívala neskutočné šoky a neviem či to správne nazvem, ale aj akési sociálne rozdiely. A potom návrat domov bol extra bolestivý.

  A tak som vtedy prišla namotivovaná a pochválila som farbu vlasov tete predavačke, aj outfit spolužiačkam. Avšak stále som mala pocit, že sa na mňa tí ľudia pozerajú ešte divnejšie, veď kto tu vôbec povie svoj vlastný názor priamo? Nikto. Ja osobne NE-ZNÁ-ŠAM,keď vojdem do triedy alebo keď idem po ulici a všetci si ma premeriavajú a už v hlave hodnotia svoje (u)závery. To na mňa pôsobí tak povrchne. Podľa môjho názoru je omnoho krajšie, keď niekto prekoná ani neviem či strach, či skôr u nás ako sa hovorí, že mu to ego nedovolí, tak nech samu to ego zníži.

  Mňa raz zastavili jedne dievčatá v meste, že som pekne oblečená alebo, že mám pekný blog, niečo v tom zmysle a ja som zostala úplne že paf, že čo sa to deje.:D Nie sme na to zvyknutí, ale predsa aké pekné je to počuť.

  Veľmi sa mi páči táto rubrika, nesie veľké posolstvo a človek sa aspoň po tom celom 24 hodinovom stereotypnom dni zastaví a uvedomí si, že čo robí zle a aj trochu posmutnie aký je svet občas postavený na hlavu.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásny článok, ako aj celá táto rubrika ♥

  Ja sa snažím ľudí naokolo komplimentmi "zahŕňať" čo najčastejšie, nakoľko viem, že i tých pár milých slov, nám dokáže o dosť zlepšiť a spríjemniť aj ten najhorší deň :) A ten pocit, keď niekoho potešíme, je podľa mňa na nezaplatenie!

  A môj dnešný deň? Ten by sa dal pokojne definovať slovom lenivý, nakoľko sa úspešne (hh) ulievam zo školy a po dlhej dobe som si našla čas na veci, ktoré ma bavia a napĺňajú :)

  kontakt - hellomynameisev@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásný článek :) zrovna dneska ráno jsem vlezla do autobusu a hned kamarádce pochválila kabelku :) Jinak můj den byl celkem v pohodě, nic zvláštního se nestalo, ale docela bych uvítala, kdyby se oteplilo :)
  nikola.kot@seznam.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Máš úplnu pravdu, na toto veľa ľudí v dnešnej dobe zabúda, a pritom je to tak jednoduché a toho druhého to poteší<3 ja sama v poslednom čase dávam komplimenty, ked sa mi páči niekoho tričko, kabelka apod. a nie len pre svoj dobrý pocit ale aj preto, že viem ako veľmi to toho druhého poteší :) veľmi nápaditý článok :)
  a k tej giweaway:
  email: wondy@azet.sk :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bee, úžasný článok! :) Ja sa stále snažím dávať komplimenty, či už pochválim vlasy alebo nejaký kúsok oblečenia alebo celý outfit. Ak sa mi niečo páči, tak to hneď poviem! Úprimne to hovorím len ľudom, ktorých poznám. Veľmi rada by som sa chcela prekonať a povedať to aj ľuďom na ulici, pretože koľkokrát sa mi už stalo, že som niekomu fakt chcela niečo pochváliť, ale proste som sa hanbila :D A pritom viem, ako by to daného človeka mohlo potešiť a možno mu tým zlepšiť aj celý deň, pretože nikdy nemôžeme vedieť,že :) Určite by som to chcela prekonať a robiť radosť takýmto ľahkým spôsobom, avšak u nás na Slovensku to nie je také bežné, ale snažím sa teda dávam kompliment aspoň tomu, koho poznám.

  A čo sa týka dnešného dňa, tak teda nič moc. U nás celý deň pršalo, strávila som ho v škole a potom doma nad knihami :/ Avšak ma potešilo, že dneska stačilo ísť na druhú hodinu, tak som si troška pospala ešte. A potešil ma aj tento tvoj článok :)

  PS: Už sa veeeľmi teším na ďalšie články z tejto rubriky! ♥

  kitti.pastorekova@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Velmi pekny članok 😊

  Mam novy blog,tvoja návšteva by ma velmi potešila 😊

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Naozaj vydarený a krásny článok! :) Keď sa mi niečo páči, tak vždy sa snažím pochváliť, nech to je hocičo :). Ale chválim len ľudí, ktorých poznám, som celkom hanblivka, takže cudzích ľudí som takto ešte nepotešila :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Moc hezký a pravdivý článek, rozhodně je pravda, že komplimentů je v dnešním světě málo a naopak jich není nikdy dost. Takže na to určitě zkusím víc myslet!
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Dávam ti kompliment, pretože sa mi donieslo, že dnes oslavuješ svoje devätnáste narodeniny. ♥ Tak Ti prajem veľa šťastia, či už v živote alebo v škole a pri maturite a prijímačkách. Veľa zdravia, lásky, pretože tej nikdy nie je dosť. Či už ide o tú materinskú alebo priateľskú, sesterskú alebo tú "prvú". A všetko, čo si tvoje srdiečko želá. ♥ Verím, že si si dnešok užila a môžeš sa správať na 10, pretože 1+9 je 10. :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.