Books Worth Reading | Part 1

piatok 8. apríla 2016


Možno je to počasím, možno je to faktom, že mám všetkého už po krk; ale moja pesimistická nálada je späť a jediné, čo chcem robiť, je piť zelený čaj, ležať v posteli a zízať do steny.
Bohužiaľ, toto je všetko, čo pre vás dnes mám. A ďakujem za vašu nekonečnú podporu.
It may be the weather, it may be the fact that I'm fed up with everything; but my pesimistic mood is back and the only thing that I want to do is drink green tea, lay on my bed and stare into the wall.
Unfortunatelly this is all I have for you today. And thank you for your endless support.

> Harry Potter | J. K. Rowling
Klasika, ktorú pozná celý svet a pre mnohých znamená detstvo (ako mne), ale stále sú ľudia, ktorí sa tejto obľúbenej knižnej sérii vyhýbajú (pozdravujem Korny a Romanku); takže ak aj vy patríte do tejto skupiny, skúste aspoň prvý diel. Ak je Harry Potter taký populárny, určite nie je zlý. Classics which knows the whole world and to many means childhood (like me) but there are still people who are avoiding this book serie (saying "hi" to Korny and Romana); so if you belong to this "group" as well, try th first part - at least. If is "Harry Potter" this popular, it is definitely not that bad.
> After | Anna Todd
Tí, ktorí sledujú tento blog už dlhšie, istotne prevracajú očami - o sérii After hovorím neustále. Ale neviem si pomôcť - tento neobyčajno-obyčajný príbeh o dvoch úplne iných ľuďoch si ma plne získal.Those who're following this blog for a longer time are difinitely rolling eyes - I'm talking about "After" serie constantly. But I can't help myself - this (extra)ordinary story about two different people won me.
> Pride and Prejudice | J. Austen
Jeden z najpopulárnejších románov anglickej literatúry, úžasné nadčasové dielo priam stvorené na večery, ktoré do svojho deja vtiahne snáď každého čitateľa. Verím, že ho netreba približovať, a ak ste Pýchu a predsudok skutočne doteraz nečítali, verím, že ju čo najskôr vezmete do rúk.One of the most popular novels in English literature, amazing timeless piece made for cozy evenings that will surely drag into its storyline every reader. I believe I don't have to elucidate it, and if you've really never read "Pride and Prejudice" until now, I hope you will take it in your hands soon.
> Landline | Rainbow Rowell
Hoci slovenský preklad ešte nie je, nebojte sa siahnuť aj po anglickej verzii; je napísaná veľmi jednoducho a hneď sa doň začítate. Nie je to žiadne sci-fi, ale príbeh o dvoch obyčajných manželoch, no prinúti vás premýšľať o tom, čo je skutočné a čo iba veľmi chceme, aby sa dialo.No matter how good your English is, don't be afraid to put your hands in the original version; it's written very simply and you'll get caught by it right away. It's no sci-fi, just a story about two normal spouses, but it'll make you think about what's real and what do we just really want to be happening.
> Thirteen Reasons Why | Jay Asher
Kniha, do ktorej keď sa raz vžijete, ostane s vami navždy a o dôvodoch, prečo Hannah zomrela, budete premýšľať ešte niekoľko mesiacov. Úžasné a originálne dielo, pri ktorom sa pripravte na slzy.

Akú knihu ste v poslednej dobe čítali?
Book, in which you once put yourself in, will be with you forever and you will be thinking about reasons why "Hannah" died for couple of months afterwards. Astonishing and original piece; get ready for tears.

What was the last book you've read?

with all love,

19 komentárov

 1. Okrem poslednej knihy mám prečítané všetky, takže sa absolútne stotožňujem s článkom :) Ďakujem za tip na skvelú knihu ♥

  CRYSTAL PEOPLE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pýchu a predsudok sme začali pozerať na angličtine a celkom ma to zaujalo :)
  Jane´s World

  OdpovedaťOdstrániť
 3. After zbožňujem ♥ A pýchu a predsudok som si vždy chcela prečítať, je to taká klasika :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Poslednú knihu čo som čítala bol Alchymista od Paula Coelha. Je to kniha, ktorá je jednoducho napísaná, ale za to má v sebe určité poučenie, posolstvo. Skrátka táto kniha dá niečo každému do života.

  Lucy photo world

  OdpovedaťOdstrániť
 5. HARRY POTTER JE NAJLEPŠÍ !!!! :D Trošku som fanúšik.
  Victoria's secrets

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Aaaaa pred pár dňami som akurát rozmýšľala, že by som takýto článok napísala aj ja, pretože sa v poslednom čase snažím čítať čo najviac. :)O to viac ma teší, že si začala aj ty, pretože viem, že tieto knihy budú všetky stáť za to!

  Harryho som čítala len prvé 2 časti, ale celý Harry je moje detstvo a stále to zbožňujem tak veľmi ako keď som to videla prvý krát ♥ Tento rok však plánujem dočítať aj ostatné časti, tak dúfam, že sa mi to podarí. Čo sa týka ostatných kníh, tak som nečítala ani jednu. O Pýche a predsudku som počula už veľmi veľa krát, tak sa k nej dúfam niekedy dostanem.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pýcha a předsudek-moje oblíbená kniha i film. Nedávno jsem četla knihu, která se jmenovala Austenland a byla o ženě, která byla Pýchou a předsudkem skoro posedlá. Tak se díky jedné své příbuzné dostala do sídla, který vlastně byl napodobeninou tehdejší doby. Byli tam najatí herci, zákaz mobilů a elektroniky a taky dobové oblečení atd. Nakonec se zamilovala do jednoho herce a na konci knihu skončili spolu. :) Super knížka, u které jsem si oddychla a nutila nad zamyšelním nad "láskou".

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Harry Potter je jednoducho klasika pre mladých i starých a ja len súhlasím s vetou: When I´m 80 years old and sitting in my rocking chair, I´ll be reading Harry Potter. And my family will say to me,"After all this time?" And I will say,"Always" ♥

  Na klasické romány akosi nemám chuť. Alebo tak neviem, veľmi ma nebavia. Vždy som sa premáhala a síce som ich prečítala aspoň do polovice, vôbec ma nenadchlo. Ale nemôžem povedať, že nenastane obdobie, kedy ma to začne baviť. Podľa mňa od toho už nie som tak ďaleko. Asi všetky ostatné knihy ma teraz dosť zaujali. O After som niečo počula a videla ju v kníhkupectvách, no nikdy som sa o ňu bližšie nezaujímala. Thirteen reasons why na mňa teraz asi zapôsobila najviac. Akurát si síce nechcem nič kupovať, no určite si ju pripíšem na wishlist.

  Teraz čítam Polojasno, čo je viac-menej o následkoch novembra 89. Potom chcem čítať Er ist wieder da, neviem, či už budem rozumieť, ale tak skúsim. A neskôr rozhodne Wild.
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Moc hezké tipy, ty poslední dvě zní zajímavě a snad jsem o nich asi ani neslyšela :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Četla jsem jen Pýchu a předsudek - je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Já mám velmi ráda motivační a pozitivní knihy. A nebo potom něco psychologického :)

  S pozdravem, Monnica ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Fuuha, ani jednu z tých kníh som ešte nečítala .. ale tá posledná má taký zvláštny názov, tak možno vyskúšam :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Ešte asi 4 roky dozadu som nechápala, prečo všetci tak veľmi ospevujú Harryho Pottera. Je pravda, že dovtedy som knihu nečítala a nevidela dokonca ani film. NO keď som si pozrela jednotku, hneď sa mi celý príbeh zapáčil ♥
  Thirteen reasons why ma celkom zaujala a znie to naozaj super!
  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť
 14. This comment has been removed by the author.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. This comment has been removed by the author.

   Odstrániť
 15. Patrím k tej malej malej skupine ľudí, ktorá Harryho Pottera nečítala. :D Proste, asi to bolo na mňa príliš skoro a síce mám prečítanú jednotku, dvojku som už nedočítala. Dlho predlho mi trvalo, kým som si pozrela všetky filmy. A niektoré som videla len raz a stačí mi to. Nie som jeho fanúšikom, ale neodcudzujem ľudí, ktorí ho zbožňujú- len k nim nepatrím.
  O After čítam iba z tvojho blogu, po tom, čo ma Twilight sága ako knihy nebavili, som si povedala, že knihy na pokračovanie čítať už nebudem. Takže sa do mojich rúk táto kniha nedostane ani náhodou.
  Pýchu a predsudok by som si rada prečítala, najmä po tom, čo som ju uvidela na tvojom blogu a minulé Vianoce som túto knihu videla u mojej krstnej. A keďže sa už do tých "starších" kníh budem musieť začítať práve pre scenáristiku, tak by som možno, raz, do toho aj išla.
  Landline si budem musieť počkať na preklad, a možno si to potom prečítam. :)
  13RW si chcem veľmi, veľmi, veľmi prečítať, ale nie je to v slovenčine, takže som pekne krásne mimo hru.

  Ver mi, ak by som vedela anglicky, tak sa do toho pustím. Lenže teraz sme mali čítať knihu na angličtinu po anglicky a na druhej strane som to vzdala a čítala po slovensky. Pretože som rozumela akurát: the fox. A to si prosím pekne o chvíľu mám vravieť maturant z B2 úrovne. :D

  http://georges29.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Ta poslední kniha mi přijde fajn, takže si ji asi pořídím, díky za tip!:-)
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Okej mám toho na srdci asi viac :D
  Poprvé, nebola som tu tisíc rokov (prepáč), takže ma dosť prekvapil nový design a hlavne to, ako si si poriešila články so slovenčinou a angličtinou! Strašne dobrý nápad, a hlavne sa mi to veľmi páči aj dizajnovo, úplne krásne to vyzerá tak vedľa seba :) a veľmi ti to pomôže aj v tom jazyku, aj keď si to nebudeš uvedomovať :)
  čo sa kníh týka - 13RW yayayay <3 <3 <3 som rada, že sa tu dostala moja obľúbená kniha na svete :D
  Rainbow Rowell tiež milujem, hoci som zrovna hentú jednu nečítala, ale asi budem musieť! :D
  a to Pride and Prejudice ma falošne potešilo, lebo som myslela, že ju mám na skúške, a som ju nečítala, tak som bola rada, že ak sa páči Bebs, tak hádam nemôže byť taká zlá a teda sa mi bude dobre čítať. Ale nie, je to Sense and Sensibility.. :D ale tak hádam keď je to od tej istej autorky to nebude nudné :D
  -M

  OdpovedaťOdstrániť
 18. HP som čítala len prvú časť, ale rada by som si prečítala všetky, pretože filmy úplne nekonečne milujem. Aj keď kniha je predsa len kniha. Moja kamarátka After miluje. Ale skorej ešte ako poviedku s naším pôvodným Harrym. :D Číta do dokola a dokola, a síce by som chcela aj ja, ešte som sa k tomu nedostala. Čítala som poviedku, ale potom som s tým prestala. :/
  Ja som mala dosť dlhú prestávku čo sa týka kníh, ani neviem prečo, ale nejak som sa nevedela sústrediť. Avšak pred tým, ako sme išli preč s triedou na celý týždeň do Maďarska, zobrala som si so sebou where she went, pretože som sa už dlho chystala znovu si ju prečítať. Uvedomila som si, že mám k tej knihe neskutočný vzťah a určite si ju prečítam aj tretíkrát. ♥

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.