My Favourite Films | Part 3

pondelok 21. marca 2016


Pekný večer
Pôvodne som myslela, že kvôli mojej lenivosti dnes žiaden článok nebude, ale pri rozhodovaní, či sa budem učiť dejepis alebo radšej predsa len dokončím ďalšie pokračovanie o mojich obľúbených filmoch... Myslím, že je jasné, ktorá možnosť vyhrala 😃. Ale momentálne jediné, na čo myslím, sú prázdniny, navyše našu krásnu históriu sa učím neustále, tak verím, že mi to tentoraz bude odpustené.
Aký ste vy dnes mali deň?

»The Perks Of Being A Wallflower
Charlieho malé tajomstvá | 102 min | 2012
Príbeh o dospievaní pätnásťročného Charlieho. Roztomilý a naivný outsider sa vyrovnáva s prvou láskou, samovraždou svojho najlepšieho priateľa a vlastnou duševnou chorobou, zatiaľ čo sa usilovne snaží nájsť skupinu ľudí, do ktorej patrí. | csfd.cz, preložené
Recenziu na rovnomennú knihu si môžete prečítať TU, ale v skratke len poviem, že je jednoznačne jedna z mojich najobľúbenejších. Hoci sa dej odohráva v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, je nadčasový a prinúti človeka premýšľať nad Charlieho problémami, ktoré snáď každému aspoň raz prebehli hlavou. No a skvelé obsadenie mu pridáva len drobné bodíky navyše.

» Inside Out
V hlave | 95 min | 2015
Obdobie dospievania môže byť veľmi komplikované. Riley, která je vytrhnutá zo svojho starého života na americkom Stredozápade potom, ako sa jej otec musí kvôli novej práci presťahovať do San Francisca, nie je žiadnou výnimkou. Rovnako ako my všetci, aj Riley je zmietaná svojimi emóciami – Eufóriou, Strachom, Hnevom, Nechutenstvom a Depresiou. Všetky tieto emócie spoločne nažívajú v tzv. Riadiacom centre v mozgu, odkiaľ jej pomáhajú vysporiadať sa s nástrahami bežných dní. V čase keď sa Riley snaží vyrovnať so zmenou, ktorú jej prináša presťahovanie sa na nové miesto, prepukne v Riadiacom centre zmätok. | csfd.cz, skrátené
Ak ste tento - pomerne nový - dobrodružný animovaný film nevideli, robíte chybu. Ja som bola k nemu spočiatku trochu skeptická a očarované reakcie ľudí okolo mňa sa mi zdali byť prehnané, nesmierne som sa mýlila - a počas jarných prázdnin som si ho musela pozrieť rovno dva dni po sebe. Veľmi originálny, vhodný skutočne pre všetky vekové kategórie, pretože myslím, že sa v ňom každý aspoň trochu nájde, no a určite sa pri ňom poriadne nasmejete.

» Confessions of a Shopaholic
Spoveď nákupnej maniačky | 104 min | 2009
Rebecca Bloomwood, žijúca v obklopení luxusom a štýlom súčasného New Yorku, je dievča, ktoré sa rado baví a naozaj vie skvelo nakupovať - možno až príliš dobre. Sníva o tom, že bude pracovať v redakcii svojho obľúbeného módneho časopisu, ale stále nie je schopná sa dostatočne presadiť - až do chvíle, kedy iróniou osudu získa miesto fejtonistky vo finančnom magazíne rovnakého vydavateľstva. Zatiaľ čo sa jej konečne začínajú plniť sny, musí sa zo všetkých síl neuveriteľnými spôsobmi snažiť, aby ju jej minulosť nepripravila o budúcnosť. | csfd.cz, preložené 
Prvýkrát som tento film videla čiste len náhodou, keď ho dávali v televízii. So sestrou sme sa už vtedy na ňom nesmierne narehotali, no mám pocit, že s každým ďalším pozeraním sa na ňom smejem čoraz viac a viac - a to niektoré dialógy či scény poznám naspamäť. Ak sú romantické komédie, pri ktorých sa uvoľníte a aspoň na chvíľu zabudnete na okolitý svet, niečo pre vás, tak si ho určite tiež pozrite.

»Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
Piráti Karibiku: V neznámych vodách | 136 min | 2011
Keď pirátskemu kapitánovi Jackovi Sparrowovi nečakane skríži cestu jeho dávna láska Angelica, ktorú kedysi ľahkomyseľne odvrhol, nemôže si byť ničím istý. Stále ho miluje, alebo ho len využíva pri hľadaní legendárneho Prameňa mladosti? Situácia sa však ešte zhorší, keď ho donútia nastúpiť na palubu lode Queen Anne's Revenge, ktorej velí obávaný pirát Edward Teach, prezývaný Čiernofúz. Jack nevie, koho sa má obávať viac, či Čiernofúza alebo záhadnej a pomstychtivej Angeliky. Vydáva sa s nimi za nečakaným dobrodružstvom. Angelica hľadá mýtický Prameň mladosti, aby s jeho pomocou zachránila svojho otca, obávaného pirátskeho kapitána Čiernofúza. Vzácny prameň večného života však hľadá aj lišiacky kapitán Barbossa. | csfd.cz, skrátené
Môj ujo je pomerne veľký filmový fanúšik, takže keď bola v lete 2011 premiéra (zatiaľ) poslednej časti tejto úspešnej série, rozhodol sa so sebou do kina vziať mňa - keďže tieto filmy zbožňujem rovnako veľmi, ako on. Hoci už tak veľmi neskáčem pri každej strašidelnejšej scéne, stále si ho rovnako veľmi vychutnávam - a už teraz sa teším na ďalšie pokračovanie, ktoré vyjde v roku 2017.

Videli ste niektorý z týchto filmov?

with all love,

16 komentárov

 1. Charliho malé tajomstvá som videla a milujem ten film :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pirátov z Karibiku milujem aj ja ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V hlave je nádherná rozprávka, aj pre dospelých :) Pirátov vôbec nemám rada :))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Už dlhšie sa chystám pozrieť si tú rozprávku v hlave, tak uvidíme či aj mne sa tak bude páčiť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Videla som len The Perks of Being a Wallflower a keď nemám čo robiť, či "hľadám odpoveď na nejakú otázku" a myslím si, že by ma práve tento film mohol posunúť vpred, pozriem si len niektoré scény. Voči V hlave som stále dosť skeptická a ešte som sa na to nikdy nechcela pozrieť, no už viacerí ľudia ma nabádali, aby som si to pozrela. Tak možno tomu dám cez prázdniny šancu, ak budem mať čas.

  Medzi moje obľúbené filmy patria Nedotknuteľní, to je klasika asi u každého. Pre mňa je to film, na ktorom sa zasmejem, ale sú tam aj smutné scény (a síce som človek, ktroý sa nerozplače pri každej príležitosti, už mi párkrát z oka vyšla slza). Okrem toho milujem ten soundtrack, už predtým som počúvala skladby Ludovica Einaudiho a potešilo ma, keď som ich počula vo filme - a počúvam ich doteraz, akurát mi ide do uší Una Mattina.
  Mám veľmi veľmi rada biografické filmy, teraz si chcem pozrieť Wild (ale s tým čakám, lebo najskôr by som si rada prečítala knihu), The theory of everything (pretože neverím, že som to ešte doteraz nevidela) a Me before you.
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Kromě předposledního filmu jsem viděla všechny, Piráti z Karibiku miluji už od dětství, Johnny Depp patří k mým nejoblíbenějším hercům vůbec :) A film V hlavě byl skvělý, já tyhle animáky zbožňuju a teď s přítelem jen netrpělivě čekáme až se do kin dostanou Angry birds ve filmu a Tajný život mazlíčků :)

  Lovely imperfections | Naturalium giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Spoveď nákupnej maniačky je úžasný film, aj ja som sa na ňom vždy nasmiala :D
  Môj blog: Girl with pink nails
  Srdečne Vás pozývam na moju GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ten kdo stojí v koutě a Báječný svět shopaholiků, to jsou úžasné filmy, které úplně zbožňuju. Na pohádku V hlavě se chystám a moc se těším. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Po druhom filme som si povedala: Dúfam, že tu nebudú všetky filmy, ktoré poznám. Ale nie. Dva som videla - prvé dva - a dva nie - tretí a štvrtý spomenutý -.
  TPOBAW som najskôr videla tak, že sa to nevyrovná knihe. Ale. Ak by som to mala znova hodnotiť, tak knihe dám tiež päť hviezdičiek. Film na mňa pôsobil trochu menej prepracovane, ale na druhej strane ma donútil sa nad niektorými vecami zamyslieť, nad inými ako v knihe. A teraz si už nepamätám, ale asi som plakala. Možno. Fakt neviem. :D A čo sa týka obsadenia, to nejako pri filmoch neriešim.
  V hlave som tiež akosi odsúdila, že čo všetci na to vidia. Ale nakoniec po odporúčaní od Kristy som si to pozrela. A hoci to nedostalo u mňa plný počet hviezdičiek, bolo to viac ako fajn. Cítila som sa ako dieťa, predstavovala som si tie pocity v mojej hlave, či to s tými snami tak funguje aj u mňa. S tými spomienkami a tak. Plakala som, aj sa na smiala a zároveň som dúfala, aby sa to skončilo dobre.
  Naposledy sme v škole pozerali film na angličtine. Ale tak sama som si pozrela ten film o tom psovi, čo si adoptoval chlapca, čo si ho sem aj ty dávala a na tvoje odporučenie som si ho pozrela. MR. PEABODY & SHERMAN. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Prvé tri filmy som videla a zbožňujem ich! TPOBAW je pre mňa taká tá klasika, ako si povedala... je to nadčasové a skvelé. Plus, všetky tie pesničky ... neviem prečo, či som divná alebo tak, ale pre mňa zohrávajú pesničky obrovskú úlohu vo filmoch.
  Inside Out sme pozerali predminulý týždeň v škole a musím povedať, že je to úplne úžasná rozprávka. Je originálna, smiešna a aj dosť dojímavá. Dokonca som sa pristihla, ako popri pozeraní občas premýšľam, či sa aj v mojej hlave odohráva niečo podobné. :D
  Spoveď nákupnej maniačky som si zhodou okolností pozrela tuším pred dvoma týždňami (to bolo asi po druhýkrát čo som ten film videla) a zbožňujem ho. Je taký oddychový ale zároveň na rozmýšľanie a veľmi sa viem stotožniť s postavou (síce nemám toľko dlhov :D).
  Inak ti musím odporučiť jeden film, síce si ho možno už aj videla. (to len ja som taká spomalená) Volá sa the 5t wave a je to taký skvelý film, že som pre neho odložila zošit slovenčiny a vrhla sa na neho ihneď!

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Zo všetkých filmov, ktoré si sem napísala je pre mňa ten naj jednoznačne The Perks.. <3 Ani neviem, čo je na ňom to najlepšie, či dej alebo dokonalý Logan Leerman! No už riadne veľa ľudí mi povedalo, že nechápe, čo sa mi na ňom tak veľmi páči.
  Spoveď nákupnej maniačky je naozaj skvelý film! :D Pamätám si, ako sme ho už tak dávnejšie pozerali so sesternicou a neskutočne sa nám to páčila! Je to naozaj skvelá oddychovka :D
  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Poznám všetky a pre mňa sú jednoznačne najlepšie Inside Out a The Perks of Being A Wallflower ♥ Som strašne rada, že Emma hrá v tom filme, pretože ona je jednoznačne úžasná. Spoveď nákupnej maniačky som párkrát videla, ale naposledy to bolo už dosť dávno, tak je možno čas si to pustiť znova, ale je to skvelý film ten ma veľmi bavil :) A piráti ma nikdy nejak moc nechytili :/

  OdpovedaťOdstrániť
 13. První dva jsem ještě neviděla, ale Charlieho malá tajemství mám už delší dobu na seznamu, tak na to asi co nevidět kouknu :)
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 14. TPOBW je prvá kniha, ktorú som čítala po anglicky a úplne som sa do nej zaľúbila, musím si ju prečítať ešte raz! A film je tiež krásne spracovaný a výber hercov naozaj skvelý! Škoda, že som ho napokon nepochopila úplne ako celá myšlienka bola myslená, pretože som čítala mnoho názorov na internete a nikde nie je napísaný 100% záver.

  Inside Out je úžasná rozprávka, po jej pozretí som začala rozmýšľať, či to tak naozaj nefunguje:D Tretí film si musím pridať do mojeho dlhočízneho zoznamu filmov na pozretie a Piráti z Karibiku bohužiaľ nie sú mojou šálkou kávy :/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.