Maturita

štvrtok 17. marca 2016


Písomná časť maturít je oficiálne za nami. Ja som síce dnešný test z matematiky nerobila (keďže z nej nematurujem), ale všetci, ktorí si dnes ráno privstali a museli ísť do školy, majú môj úprimný obdiv. Každopádne, prvé dva dni som si v šatách a sukni odsedela za lavicou i ja - no a ak vás zaujímajú moje dojmy, pokračujte v čítaní ♡.

Slovenský jazyk a literatúra
Testu som sa trochu bála. No nakoniec mám z neho asi najlepší pocit.
Čudný. Asi tak by som ho popísala. Nebol až tak veľmi ťažký, keďže tam bolo dosť veľa otázok, ktoré som hneď vedela, ale napríklad mnohé ukážky som si musela prečítať aj päťkrát, kým som ich pochopila dostatočne na to, aby som sa mohla posunúť na otázky. Ktoré tiež neboli formulované práve najjednoduchšie, a to ani nehovorím o odpovediach.
Nedalo mi to a doma som si musela svoje odpovede skontrolovať; aj keď len podľa neoficiálnych výsledkov. Zatiaľ to vyzerá na takých osemdesiat percent, s čím som celkom spokojná, i keď ma trochu štve, že som sa nevrátila k niektorým svojim odpovediam a ešte raz si pozornejšie neprečítala otázku, lebo možno by som si našla pár chýb a opravila ich.

Čo sa slohu týka - vybrala som si rozprávanie s témou "Dnes som mal/a rande so svojím mestom", pretože umelecký opis, po ktorý som si išla, sme v ponuke nemali, čo ma trochu sklamalo. Avšak nemám z neho taký dobrý pocit, lebo kvôli stresu sa mi nepísal práve najľahšie; čomu svedčí i to, že som ho dopísala doslova pár sekúnd pred oficiálnym koncom.

Anglický jazyk
Na angličtinu som sa celkom tešila. Je to jazyk, ktorý mám rada a som s ním v kontakte takmer neustále. Avšak musím povedať, že ja sama som mala čo robiť. Ja ako človek, čo má angličtinu skutočne napočúvanú, som mala napríklad s druhým listeningom problém; ale napríklad reading bol úplne v pohode. Celkovo sa mi však test zdal byť pomerne ťažký - a nebola som sama.

Hoci som dúfala, že ako sloh budeme mať opis či rozprávanie, tušila som, že to bude znova esej - a nemýlila som sa. Minulý rok bola téma "My Dream Job", predtým "My Dream Residence", čo sme však dostali my? "Holidays, Customs and Traditions in our Country". Aj keď som zo začiatku vôbec nevedela, o čom budem písať, mám určite viac ako 220 slov. Určite to nebol môj najlepší výkon, pretože podľa mňa je jedna hodina dosť málo, ale po tom všetkom som to hlavne chcela mať za sebou.

Som rada, že písomnú časť som zvládla a len pevne dúfam, že s konečnými výsledkami budem spokojná.
Ak ste tiež toho roku maturovali, bude rada, ak mi v komentároch necháte svoje dojmy, ale ak vás to ešte len čaká a máte nejaké ďalšie otázky, sem s nimi ♡.

with all love,

20 komentárov

 1. Som rada, že si napísala nejaký takýto článok, pretože ma naozaj zaujímalo, aké to bolo. A najmä z tvojho pohľadu :). Myslím, že 80% je naozaj skvelý výsledok a môžeš s ním byť naozaj veľmi spokojná! Angličtina dopadne určite podobne ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. V prvom rade - Držala som ti palce, myslela na teba, nech to zvládneš. Len som ti nechcela písať, aby ťa to ešte viac neznepokojilo, keďže to bolo určite plné stresu.
  Preletela som očami ten test a nezdali sa mi tam nejaké chytáky, alebo také čosi, ako minuloročné súc. Rozhodne to posúdiť na 100% neviem. Zo slohu by som si vybrala asi charakteristiku osoby,ale momentálne si nespomeniem na znaky, takže dobre vedieť, že si to musím prejsť :D
  Z angličtiny som to len "prerolovala" až nakoniec a najmä ma zaujímala téma slohu. A keď som prečítala tému, tak by som asi odovzdala prázdny papier, fakt. Ani po slovensky neviem, čo by som tam napísala.
  Ale som rada, že máš z toho dobrý pocit a 80% je fakt úžasné číslo. Ako mi už viacerí vraveli, písomné sú dôležité iba do miery 33,33%. :D

  Mňa to čaká na rok a už teraz sa bojím. Keďže sme už zo slovenčiny robili test a to minuloročný, mala by som 43% čo je našťastie viac ako minimálna hodnota, na to, že mám na vysvedčení jednotky či dvojky, je to málo.
  Čo sa týka angličtiny, tak neviem síce, ktorý ročník bol ten prvý test, čo sme robili, ale robili sme len reading a vyšlo mi, z tých úloh, čo som mohla robiť, že mi chýbal jeden bod na to, aby som ju spravila. Takže poteší :D
  A minulý piatok sme robili 2009 a robili sme jedno reading a jednu gramatiku a mala by som 37%, takže sláva. :D To mi vážne stačí.

  Verím, že prinesieš takýto optimistický príspevok aj po ústnych maturitách. Ten začiatok na mňa pôsobí, tak, že si bola dnes doma? Pretože naši štvrtáci/oktávani boli v škole. Aj tí, čo nematurovali z matematiky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak ja budem musieť i tak robiť na žurnalistiku prijímačky, takže pre mňa až taká dôležitá nie je; ale tak zase nechcela som to úplne odfláknuť :D

   My "nematematikári" sme mali dnes riaditeľské voľno, i keď doma som väčšinu dňa nebola, keďže Romanka mala narodeniny (a na svoju devätnástku sedela v škole a písala matiku), tak sme jej spravili surprise birthday party ♡

   Odstrániť
 3. Držím palce ať to dopadne ještě lépe než očekáváš. Slohové téma jsi měla docela těžké. Já jsem tak ráda, že už tohle všechno mám za sebou. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Zo slovenčiny to vidím tiež tak na tých 80%, čo je celkom fajn, no chcela som viac a v tom teste som urobila strašne veľa úplne banálnych chýb. Zo slohu zo slovenčiny mám práveže asi nejlepší pocit zo všetkých tých častí no... písalo sa mi to ľahko (možno aj pre to, lebo som v minulosti písala na jednom svojom bývalom blogu fanfiction :DD). Čo sa angliny týka tak ten orvý listening bol super, no ten druhá a tá prvá tetka.. tej som rozumela asi polku z každej vety a ten tretí bol tiež celkom... ale najlepší pocit som mala asi z toho posledného readingu s Einsteinom to bolo najľahšie asi z celého testu, ale aj ten článok o kreditkách bol celkom fajn :D No a čo sa témy týka... k tej sa nevyjadrujem.. taký dobrý pocit ako mám zo slovenčiny zo slohu tak taký mám zlý pocit z angličtiny. Tá téma mi nesadla, no čo už :) Zmaturovať som zmaturovala určite a zvyšok už nech dopadne ako chce... Angličtinu čo sme si tak hovorili tak by mohlo byť (v najlepšom prípade asi)Caroline okolo 70%, no uvidíme :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak drzim palce, at vysledky dopadnou co nejlepe! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak drzim palce, at vysledky dopadnou co nejlepe! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tak v prvom rade, gratulujem ku zvládnutiu, určite to celé dopadne dobre, nič sa neboj! :)

  Ja som to všetko prežívala tiež s mojim priateľom, ktorý si bol so slovenčinou úplne istý a vie ju ešte lepšie ako ja, no ostal nemilo prekvapený, ako aj všetci ostatní. Naopak s angličtinou som mu pomáhala a robili sme po večeroch testy a napokon skonštatoval, že bola ľahulinká, tak neviem no, rôzne názory počúvam od ľudí.

  Ja som celkom ustráchaná, že ma to už čaká o rok, našťastie budem slovenčinu aj angličtinu písať zvlášť v iný rok, plus matika ani vo sne nehrozí.:D Avšak už teraz sa trasiem, ako dám angličtinu, keďže maturujem z c1. Len verím, že keď vám dali takéto "ťažšie" témy a testy, než po minulé roky, tak že sa nad nami budúci rok zľutujú.:D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Počas maturít som myslela aj na teba a držala ti palce, aby si to zvládla. Na to, ako si sa poctivo pripravovala, to nemôže dopadnuť zle. Pozerala som si všetky témy, ktoré boli na slohu a tiež by som si vybrala asi túto.
  Teraz sa mi ešte "žije", keďže sa na maturitu nemusím pripravovať, ale o tri roky ma čaká slovenčina a potom na ten ďalší všetko ostatné.
  Jeden z predmetov, na ktorý sa dosť bojím, je práve angličtina - takže ťa obdivujem za to, že si sa na to dokonca tešila. U nás na škole máme angličtinu dosť slabú a 4 roky predtým to tiež nebolo nič moc. Teraz sa síce snažím trochu sama v nej zlepšovať, ale no neviem neviem.
  Každopádne, aspoň toto už máš za sebou a uvidíš, aj ústne maturity určite zvládneš! :)
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Gratulujem. :) Ale musím povedať staré známe - Maturita formalita. :) Nikto sa ťa po prijímačkách na vysokú už nikdy neopýta na maturitu.

  Victoria's secrets

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Mě to čeká za rok a nemůžu si pomoc, ale jak se to přibližuje, tak mám čím dál tím větší pocit, že už bych se měla připravovat, i když je ještě spousta času :D. Každopádně držím palce, ať ti to dopadne na výbornou! :)
  Catamount

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Som naozaj rada, že si napísala takýto článok. Ja maturujem za 3 roky, ale už tento rok som sa dosť zaujímala o to aké boli témy a pod. Ja bohužiaľ maturujem z nemčiny a veľmi, veľmi sa toho bojím :) Držím ti všetky 4 palce aby ti dopadli maturity čo najlepšie ♥

  Môj blog: Girl with pink nails
  Srdečne Vás pozývam na moju GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Určitě ti to všechno dopadne perfektně ^^ docela se svojí maturity bojím.. a taky jsem zvědavá, jestli mi můj blog zůstane tak dlouho, že o tom jednou napíšu i článek ^-^ Cappuccino Lover

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Držím palce, aby ti výseldky dopadly co nejlépe! ♥

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Mě čeká maturita až za 3 roky, ale stejně nás s tím v angličtině straší už teď :D každopádně doufám, že budeš mít dobré výsledky :)

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Ja som sa na slovenčinu bála oveľa viac jak na angličtinu. Myslím si, že som tú slovenčinu aj troška pokazila, ale nejako mi pri tej na % aj tak nezáleží. Z angličtiny mám nakoniec oveľa lepší pocit :)

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Tak doufám, že to dobře dopadlo! Já budu maturovat až příští rok, ale už teď jsem z toho celá vedle.
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Jak si tak pročítám články o maturitě, tak většina lidí mělo obavy z jejich rodného jazyku a angličtinu dali bez problémů... Je to úsměvné ale zároveň trochu smutné. Já mám sice ještě dva roky čas ale už teď vím, že to budu mít úplně stejně! A rozhodně nebudu maturovat z matiky! To bych mohla rovnou nastoupit zas do prvního ročníku :D

  OdpovedaťOdstrániť
 18. gratulujem :) inak tu temu na angl ste mali v celku onicom oproti predoslym rokom :/

  Pozyvam na VELKU GA o Nivea, Rimmel a ine! Tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/03/giveaway-bioderma-nivea.html

  OdpovedaťOdstrániť
 19. Fuuuu, tak na tu temu z angličtiny by som asi veľa nenapísala. Ja som maturovala, keď sme mali tému My dream job.. vlastne minuly rok. To už prešiel rok? Ty kokso. Mali sme šťastie, že sme sa pripravovali na rozpravanie alebo čo to bolo neviem už, a angličtinárka každemu pripravila nejaky ten uvod, aby tam bolo čo najviac slov a to sa každý naučil naspamať a ostatné sme už len čosi vypotili. Jediné, čo sme sa modlili, aby to bolo to rozpravanie, aj ked si už nepamatám, či to bolo vtedy rozprávanie. :-D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.