Love Yourself: Be Who You Want To Be

pondelok 8. februára 2016


Hi ❤
Hoci tento deň nebol až taký dlhý a nevliekol sa tak veľmi, ako som čakala, i tak bol náročný - a ja len pevne dúfam, že aj zvyšok tohto týždňa pôjde pomerne rýchlo a ja budem mať po hodinách tak dobrý pocit, ako to len ide, pretože takto o sedem dní si budem plne vychutnávať jarné prázdniny, i keď sa budem musieť premôcť, neležať celý čas v posteli a aj sa seriózne učiť.
Dnes trochu oprášime staršiu rubriku, kde súce už dlhšiu dobu nič nepribudlo, ale ja osobne rada tieto články píšem - tak verím, že aj vy ich radi čítate.

Follow Your Dreams
Každý z nás má sny. A či už sú to tie väčšie - ako napríklad dostať sa na dobrú vysokú školu - alebo len tie menšie, ktoré možno mnohí okolo nás pokladajú za hlúposti; nenechajte ich byť len myšlienkou, pri ktorej sa budete usmievať o pol druhej ráno. Choďte za nimi. Spravte všetko preto, aby sa stali skutočnosťou. Niektoré možno nie sú ľahké a cesta za nimi bude kľukatá, ale budú za to stáť. Najmä ak vám potom bude tvár zdobiť ešte väčší úsmev preto, že ste to dokázali.

Love Who You Are
Jedným z hlavných cieľov, ktoré by sme mali v živote dokázať, je naučiť sa milovať samého seba. To je hlavný kľúč ku šťastiu. Sú veci, ktoré na sebe môžete zmeniť, zlozvyky, ktoré môžete odstrániť, ale sú tu aj drobnosti, ktoré síce na sebe nemáme práve najradšej, ale nezmeníme ich a musíme sa prinútiť akceptovať ich, aby sme sa každé ráno mohli dívať na svoj odraz v zrkadle s úprimným úsmevom na tvári. Čo je nielen ťažšie, než sa zdá, ale pre nektorých z nás možno v tejto chvíli aj trochu nereálne. Ale ide to.Be Yourself
Hovoria to ľudia okolo nás, kričia to všetky inšpiratívne citáty, ale je to pravda. Každý z nás je iný a nemá zmysel hrať sa na niekoho, kým nie ste. Možno vám to pomôže zapadnúť medzi vašich spolužiakov, možno vás budú pokladať za cool človeka, možno sa v tú chvíľu budete usmievať, ale aj tak budete vedieť, že to v skutočnosti nie ste vy. A hoci vám to spočiatku nebude pripadať ako super nápad, ale nakoniec uvidíte, že sa nájdu ľudia, ktorí vás budú mať radi a zbožňovať takých, akí naozaj ste. A bude to ten najlepší pocit na svete.

Na druhú stranu - pochybujem, že niekedy budeme na sto percent vedieť, kým skutočne sme. Veď koľkokrát sa už aj vám stalo, že ste sa retrospektívne pozreli na nejaké vaše rozhodnutie a museli nad tým pokrútiť hlavou. Ja sama mám pocit, že v sebe skrývam viac osobností, pričom každá má iný cieľ a ja neviem, za ktorým skôr ísť. Ale treba skúšať. Mnohokrát ani nemáme čo stratiť a jediné, čo nás drží pri zemi, je náš strach, ktorý však musíme prekonať, aby sme sa mohli vznášať medzi oblakmi.

with all love,

15 komentárov

 1. Pekne napísané. Ja sama mám na to taký istný názor ako ty.
  NINAVE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi pekné, mám rada motivačné články a veľa krát rozmýšľam o napísaní nejakého, ale nemám na to "gule."
  Follow your dreams je jasná vec a mnohí idú za týmto heslom, len ma udivuje, ako sa niekto so svojim snami trápi a drie, aby si ich splnil a naopak niekto druhý príde luskne prstami a všetko je hotové.

  Love who you are je veľmi ťažká téma pre mnohých, hlavne pre mladé dievčatá, pretože tie si naozaj nedôverujú.

  Be yourself je zase môj každodenný boj a snažím sa ho vyhrávať, no občas to nejde, pretože ak je niekto svojský a ostatní to nevedia pochopiť, tak je ťažké každý deň vykročiť do sveta a byť sám sebou, ale zase je pravda, ako si napísala, že vždy sa nájde aspoň jeden človek, ktorý si ťa naozaj cení, váži a má ťa úprimne rád. :))
  LILY OF THE VALLEY

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ale prosím ťa ❤ Len píš - ja si to veľmi rada prečítam ❤

   A ja som na základnej zvykla robiť mnoho vecí, na ktorých sa teraz už ia smejem, len aby som zapadla medzi mojich spolužiakov :D Ale prišla som na strednú s tým, že budem už len sama sebou, aj za cenu toho, že by nemala žiadnych kamarátov. Avšak teraz som dennodenne obklopovaná ľuďmi, ktorí ma majú úprimne radi takú, aká som ❤

   Odstrániť
 3. Myslím si, že všetky tieto tri veci sú veľmi dôležité, ktoré by si mal každý z nás vždy pamätať a nezabúdať na to! Pekne si to napísala všetko :) A úplne súhlasím s tebou.. Mám pocit, ako keby som mala viac osobností a každá chcela niečo iné a ja sama potom nevieme čo chcem a ktorým smerom sa pohnúť, ale verím, že na koniec bude všetko tak ako má byť :) ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ♥ Napsala jsi to výstižně, přesně a krásně :) Mně asi největší problém dělá mít ráda samu sebe.. protože se vždycky najde něco, s čím nejsem spokojená, co nemám na sobě ráda - ať už se jedna o vzhled nebo o vlastnosti - ale vím, že to jsem já a že i kdybych chtěla, tak stejně některé věci nejdou změnit a nemá smysl se s nimi trápit :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja tiež vidím na sebe mnoho chýb a nedokonalostí, ale verím, že obe sa jedného dňa budeme môcť zobudiť s úsmevom na tvári a spokojné so sebou ❤

   Odstrániť
 5. Včera som niekde čítala takúto múdrosť - To, že zapadneš, neznamená, že tam skutočne patríš! Trochu som sa nad tým zamyslela a je to pravda. Vysvetlila som si to tak, že to je presne o hľadaní samého seba. Možno som niekedy patrila niekam, kde ma to bavilo a napĺňalo, no s odstupom času som zistila, že to tak celkom nie je. Našla som si znova niečo iné, čo je už pre mňa "skutočnejšie", cítim sa lepšie a akoby prirodzenejšie. Zase som totiž odhalila kúsok zo seba a dozvedela sa o sebe niečo nové.
  Čo sa týka snov, už niekoľko dní dávam dokopy taký článok s mojimi malými snami, ktoré sa snažím si plniť deň čo deň. Ako napríklad v nedeľu, chcela som zdolať jednu poriadne strmú zjazdovku, ktorá ani nebola poriadne upravená, tak som išla na to. Takéto veci beriem ako výzvy, pri ktorých odbúravam strach. Nakoniec, keď ma chytí taká eufória z toho, že som to dokázala, je to nádherný pocit. NIe je to veľké víťazstvo, ale z toho stále budujem samú seba a takú istotu vo všetkom...
  Snažím sa, aby si (aspoň v tomto) mohli zo mňa ľudia brať príklad. Inšpirujem sa ostatnými a som rada, že aj ostatní sa inšpirujú mnou. Už mi totiž pár ľudí povedalo, že som pre nich dosť inšpiratívna, no keď som sa ich opýtala, v čom, tak že len tak "všeobecne" alebo "vo všetkom". To je znova niečo, čo mi robí radosť.
  Krásne si to napísala a ja rada čítam takéto články♥
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som na ten článok veľmi zvedavá ❤
   A pre mňa si jednoznačne inšpiratívna osôbka ❤

   Odstrániť
 6. To sú úžasné tipy. KAždý by mal byť rozhodne za každých okolnsotí sám sebou a hlavne sa nemeniť kvôli ľuďom, ak teda nie je nájomný vrah alebo tak :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Milujem takéto články a určite ťa začnem odoberať! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Zistila som, že byť sama sebou a byť vlastne spokojná sama so sebou je veľmi ťažké a ide o jednu dlhú cestu, počas ktorej človek veľakrát padne a znovu vstane, zistí o sebe veci, ktoré zistiť nechcel, stratí ľudí, o ktorých prísť nechcel, ale nakoniec nájde seba. A to sa podľa mňa naozaj oplatí a obdivujem ľudí, ktorí touto cestou už prešli.
  Úžasný článok, hrozne inšpiratívny ako stále ♥♥
  Veľmi s tebou súhlasím v snoch, pretože to je to, čo máme a čo stále budeme mať a je jedno či sme mladí, starí, žena či muž. Všetci sme ľudia a všetci máme sny, ktoré sa musíme pokúsiť nejak splniť a ísť za nimi.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Popravdě jsem si zrovna takovýto článek potřebovala přečíst. Jasně, takových článků je na každém webu spousta, ale ono je to jako s těmi největšími frázemi, nebo jak já říkám "motivačními kecy" - občas jsou hodně potřeba a většinou jsou bohužel/bohudík pravdivé.
  Mít ráda sama sebe, vážit si sama sebe a zvyknout si na sebe, to jsou pro mě ty nejtěží úkoly. V podstatě je o tom celé dospívání, ne? Když se o tom bavím s maminkou, tak mi říká, že to časem přejde, samozřejmě, každý má jinou povahu, ale "ve 40 už se sebou budeš naprosto vyrovnaná," jak říká...tak už aby to bylo :D!
  Takováto slova je rpostě potřeba si připomínat, vědět o nich, i když to jejich opravdové přijetí a pochopení anstane až za dlouhouuuuu dobu. Aspoň u mně, myslím :D. Když se ale dívám zpátky, tak vážně pozoruju nějakou změnu, řekla bych, že si už přeci jen začínám sama sebe víc vážit, toho, co dělám, i toho, jak jsem třeba schopná o něčem přemýšlet, diskutovat. Není to dokonalé, sebelásce (Bože, to slovo zní ale divně!) se učím, jak jinak, a pořád na sobě pracuju.
  Jak píšeš, jsou věci, které na sobě můžeme změnit a je to dobře, že se pokoušíme, ale některých bychom se neměli snažit vzdávat.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.