Things To Do In 2016

nedeľa 3. januára 2016


¡Hola!
Čo keby sme sa od dnes zdravili každý deň v inom jazyku?
Neviem ako vy, ale ja si novoročné predsavzatia nedávam. A ani v nich nevidím zmysel. Načo sa hneď prvého pchať šalátom a dve hodiny sa ničiť v posilňovni, keď rovno druhého budete mať takú svalovicu, že sa ani nezdvihnete z postele a na zabudnutie bolesti si dáte koláč, ktorý vám ostal ešte od Vianoc? Ale ak už chcete niečo v živote zmeniť, tak prečo čakať na začiatok nového roka?
No aj tak sú isté veci, ktoré chcem v roku 2016 dosiahnuť či v niečom naďalej pokračovať - a verím, že sa ku mne pripojíte aj vy.
Nie, avokádová diéta to nie je.

Travel with your friends
Jedna vec, ktorá sa mi v minulom roku konečne splnila a som za to neskutočne rada, je práve táto. Konečne sme sa s kamarátmi zdvihli, zbalili si veci, kúpili lístky na vlak a šli na miesta, kde sme dovtedy neboli. Zatiaľ to bolo len "v okolí", ale verím že aj v roku 2016 budeme v našom skúmaní sveta pokračovať.
Tak neseďte len doma, určite si destináciu (skutočne to nemusí byť ďaleko - Praha, Viedeň, Budapešť, Varšava a aj naše Slovensko ponúka mnohé krásne miesta), vezmite najdôležitejšie veci a choďte. Získate len nové skúsenosti, spomienky a možno sa niekde stretneme.

Write things that made you happy
Znova sa vrátim k DIY článku s malou knižkou. Mnohých vás to zaujalo, ale koľkí sa do toho aj reálne pustili?
Možno to je zo začiatku trochu ťažké, budú dni, kedy budete ležať na posteli a rozpamätávať si dni týždeň dozadu, ale ak neprestanete a párkrát do týždňa sa prinútite zapísať si veci, ktoré vás každý deň urobili šťastnými, spomienky a prípadne aj vaše sny, určite nebudete mať pocit, že ste celý rok premrhali. V rukách vám totižto skončí denník s najkrajšími momentmi za tristo šesťdesiatšesť dní.
Ja sa do toho púšťam aj tohto roku a verím, že sa tiež pridáte.

Take pictures and bring your camera everywhere
Dnes už máme tú výhodu, že fotoaparáty máme rovno v mobiloch. A hoci aj ja som zástancom toho, že niekedy je lepšie túto malú šikovnú vec odložiť nabok a vychutnávať si prítomnosť, prečo to nespraviť až po tom, čo si najprv daný moment zdokumentujete? Môže to byť selfie, fotka vzniknutá pri balansovaní na stoličke, ale aj jednoduchá momentka, kde možno niekto zatvorí oči alebo vám do záberu vbehne aj okoloidúci, no každá fotografia sa ráta. A keď budete sedieť v hojdacom kresle s dekou na nohách, budete mať na čo spomínať.

Be positive
Pre mňa určite najväčšia výzva. Zvládnem robiť fotky či zapisovať momenty, ale v každej situácii myslieť optimisticky a sústrediť sa na dobré veci je už o čosi ťažšie. Sú chvíle, kedy by som sa najradšej zahrabala do postele a ostala tam navždy, kedy nechcem vidieť nič a nikoho, kedy je ťažšie zastaviť prúd sĺz, ktorý sa zdá byť nekonečný, ale verím, že niekedy je dobré nasadiť si ružové okuliare, nebrať veci príliš vážne, zasmiať sa a ísť ďalej. A tešiť sa na dni, kedy znova vyjde slnko.

Ak ste si zvyknete dávať predsavzatia do nového roka, tak ich neplňte len prvý januárový týždeň. Radšej si dajte ciele, ktoré sú nielen splniteľné, ale aj pri ich plnení nebudete plakať.
Smejte sa. Píšte. Učte sa, lebo vedomosti vám ostanú navždy. Ukazujte ľuďom okolo seba, že ich máte radi. Spite. Buďte spontánny. Skúste niečo nové. Čítajte. Buďte vďační za to, čo máte. No hlavne buďte sami sebou - a to v každej jednej sekunde roku 2016.


with all love.
bee.

18 komentárov

 1. Tyhle tvoje články mám moc ráda :) do DIY knížky se pouštím právě od letošního roku, tak jsem na to zvědavá, snad mi to vydrží :) Jinak cestování s přáteli a nošení kamery stále u sebe máme stejné, taky to plánuju :)
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mám naozaj skvelé plány do tohto roka:)
  Ja by som chcela určite pokračovať v cvičení a čoraz viac a viac sa zlepšovať!
  Pozývam teba a tvojich čitateľov na moju prvú giveaway, budem rada, ak sa jej zúčastníš:
  http://vsetko-co-mam-rada-by-vaja.blogspot.sk/2016/01/novorocna-giweavay.html?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hlavné je byť pozitívny a v pohode :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ako sa píšu komentáre? Nie, robím si srandu :D
  Ten nápad zdraviť každý deň v inom jazyku je skvelý :) ach, španielčina, ja sa k tebe vrátim, sľubujem.
  Tiež si už predsavzatia nedávam, nikdy som si ich nedávala, iba v jeden rok som to vyskúšala. Odvtedy si ako ty - dávam ciele.
  Keby nejaký priatelia boli. Áno, mám Kristy, ale nebývame blízko seba a vzhľadom na moju diagnózu ma mama alebo babka takú diaľku samu nepustia. A s nimi ísť nechcem. A tak mi napadlo teraz, v tom liste si písala, žeby si sa chcela stretnúť. Myslela si to vážne? Pretože ja som nad tým neuvažovala. Nie, žeby som sa stretnúť s tebou nechcela, len mi neprišlo, že by to bolo až také silné?
  Na Vianoce som si želala dózu a od 1.1 si tam dávam papieriky, čo ma v ten deň potešilo. A to len vďaka tebe. Ale ako to budem robiť, keď nebudem doma? To ju budem brať všade so sebou? akosi som to nedomyslela... Asi si to budem zapisovať do mobilu a potom keď prídem domov, tak to doženiem. To mi teraz tak napadlo, prepáč za moje myšlienkové pochody, určite ťa to nezaujíma.
  Huh, nechcem nič vravieť, ale asi sa mi kazí fotoaparát na mobile. Takže ak sa to nezmení, bohužiaľ, budem nútená si kúpiť nový mobil. Ale uvidíme ešte. Fotoaparát nemám a navyše, potrebovala by som pre ľavákov a taký neexistuje.
  Byť šťastná je akosi už mojim mottom, čiže to ako cieľ už nepovažujem. Kým tu budú ľudia, ktorí ma vtedy v decembri zachránili, budem šťastná. Navždy.
  Mojimi cieľmi pre tento rok sú:
  urobiť konečne SOČ-ku,
  prečítať knihu v nemčine,
  začať sa pripravovať na maturitu a vysokú školu,
  prečítať aspoň jednu knihu za mesiac,
  byť prospela s vyznamenaním, ak nie na polroka, tak na konci,
  doopravovať chyby v knihe a dať ju konečne vytlačiť,
  napísať nejaký príbeh do Wordu,
  chcem robiť to, čo ma baví,
  opäť cvičiť so zdravotným problémom.

  Asi všetko. Ešte chcem podotknúť, že si o tebe nemyslím, že si alkoholička :D A tuším si sa ma pýtala, že kam by som chcela ísť tú scenáristiku študovať - tak do Bratislavy.

  Okej, ešte jeden cieľ mám, a to komentovať tvoje príspevky :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásny článok. Väčšinu vecí, čo si spomínala sa snažím spĺňať ako najviac viem. Takisto sa zhodujeme v tom, že byť pozitívne naladený je zo všetkého najväčšia výzva...ale stojí za to :) Kika - Blog for smile

  OdpovedaťOdstrániť
 6. krásne napísané! tiež mám v pláne box na happy moments :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tak cestování s přáteli chci taky zažít v novým roce! :)))

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásny článok :) najpodstatnejšie je myslieť pozitívne :)
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Great post and blog! Would you like to follow each other via GFC? Let me know on my blog :)

  projectad.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Krásne fotky, milujem tvoje články! :)

  btw. pozývam ťa na môj blog, kde prebieha novoročná súťaž :)
  GIVEAWAY U MŇA NA BLOGU | PARFÉM CHLOÉ

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ja som si tiež povedala, že ten nový rok nebudem brať vážne, pretože .. ja mám ozaj tendenciu všetko nechať tak, jednoducho som lenivý človek. :D Ale ciele, dá sa povedať mám. Chcem sa viac venovať sebe, viac čítať, spoznávať nových ľudí a hlavne sa nebáť nových príležitostí. Tiež bude pre mňa asi najväčšiu výzvou byť optimistická, pretože niekedy ten pesimizmus hrozne prevažuje pozitívne myslenie a jednoducho sa to nedá. Ale rada by som sa to konečne naučila. :) Každopádne ti prajem, aby sa ti naozaj všetko tohto roku splnilo ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ja som si zohnala diár a okrem organizovania si života (alebo skôr povedzme že dní ako takých) som si tam, inšpirovaná tebou, začala písať vždy aspoň jednu peknú vec, čo sa v ten deň stala . Inak predsavzatia si nedávam od nového roka, väčšinou to na mňa príde len tak po čas roka a poviem si, že"od pondelka to zmením". :D To cestovanie s kamarátmi by som tiež rada nejako rozbehla tento rok, v lete sa nám v tom darilo, ale ako prišla škola, to všetko išlo dostratena. A s tým optimizmom tiež môžem povedať, že to nie je vždy jednoduché, ale verím, že raz to príde! :D želám ti, aby sa ti všetko splnilo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Opäť skvelý článok ♥ Cestovať s priateľmi keď i len do Bratislavy by som brala aj ja, avšak väčšinou to dopadne tak, že baby vôbec nepustia a sama asi nepôjdem :D No verím, že tento rok by sa to mohlo zmeniť :)

  31shadesofaubergine

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Hezký článek, já to mám dost podobně! Ještě mám doma čokoládu a cukroví, takže mi přijde blbost se hned vrhat na posilování! :D A já chci být hlavně šťastná, taky cestovat a užívat si, hlavně se netrápit a být sama sebou, nekoukat na ostatní a tak... i když jedno typické předsevzetí mám a to si šetřit, právě na zmíněné cestování! :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Waw nerozumiem že som na tvoj blog natrafila až teraz. Super článok budem sa sem často vracať! :)
  Me and my ART

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Pekný článok :) ja chcem tento rok viacej cestovať, takže sa chcem do toho naplno pustiť
  Jane´s World

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.