Quick And Easy Handmade Gifts

piatok 29. januára 2016


Sveiki! [lotyština - špeciálne pre Romanku ❤]
Hoci tento týždeň nebol taký náročný, som neskutočne rada, že je už piatok a čakajú nás tri dni voľna.
Úprimne, tento článok som plánovala ešte pred Vianocami, ale akosi naň nevyšiel čas. Avšak dva nápady na jednoduché darčeky, ktoré spravíte za pár minút, je škoda s vami nezdieľať - predsa len má každý z nás okolo seba ľudí, ktorých narodeniny sa blížia a chceme im dať niečo milé, pekné, ale nebude to stáť polovicu vreckového či výplaty.

» Personalized notebook «

Ja sama zbožňujem zápisníčky a podľa mňa sú určite skvelým darčekom, keďže každý si musí aspoň z času na čas niečo zapísať. Avšak ak nechcete kupovať notes, ktorý síce má krásny design, ale dosť si zaň priplatíte, lacnejšou a osobnejšou alternatívou je spraviť vlastný.
Tento zápisník som kúpila v Tescu za pár centov, vzorovaný papier som mala doma. No okrem neho môžete použiť výstrižky z novín a vytvoriť koláž či vytlačiť spoločné fotky s osobou, ktorej darček dávate.
Postup je veľmi jednoduchý - pomocou kliešťov vyberte špirálový drôt a vrchnú stránku obkreslite na papier, ktorý bude tvoriť váš nový obal. Pomocou orezávača opatrne vyrežte jednotlivé otvory na strane, kam ide drôt. Novú i pôvodnú stranu zlepte a naspäť dajte všetko dokopy. Možno to spočiatku vyzerá komplikovane, ale do desiatich minút budete mať pre najlepšiu kamarátku či brata hotový notes, ktorý nemá nikto iný na svete.

» Cute Hand Warmer «

Tento malý zázrak, ktorý dáte na pár sekúnd do mikrovlnky a zahreje vám skrehnuté ruky, je takisto skvelým darčekom, ideálnym na momentálne počasie.
Všetky veci určite nájdete doma - ja som použila plsť (filc), ktorú som mala po ruke, ale staré tričko poslúži rovnako dobre; hrsť ryže či ihla s niťou sa aj u vás kdesi schovávajú.
Pri výbere tvaru a veľkosti sa medze nekladú - čím bude váš hand warmer (ako by ste to preložili do slovenčiny?) väčší, tým dlhšie vydrží teplejší a rýchlejšie zahreje vaše ruky.
Z látky podľa vášho výberu dvakrát vystrihnite ten istý tvar (odporúčam si spraviť papierovú maketu). Farbičkou či perom (len vyberte odtieň, ktorý nebude pod niťou presvitať) si načrtnite, kde budete váš hand warmer obšívať - či už ručne alebo pomocou stroja. Len nezabudnite nechať malý otvor, cez ktorý dnu nasypete ryžu - potom ho môžete zašiť úplne.
Nahriať ho môžete v mikrovlnke - na približne tridsať sekúnd - a teplý vydrží až prekvapivo dlho (presný čas sa odvíja od toho, aký je váš hand warmer veľký a či ho budete používať vo vnútri alebo d ním pôjdete rovno von).

with all love,

18 komentárov

 1. Tak to jsou krasne tipy na darky, obzvlast ten zahrivac rukou vypada zajimave, ja je mam studene porad :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to jsou krasne tipy na darky, obzvlast ten zahrivac rukou vypada zajimave, ja je mam studene porad :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ten notes je krásny! len ja by som nemala nervy na vyťahovanie tej špirály :D a ak smiem vedieť, odkiaľ máš ten papier?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Z Creativu v Panta Rhei v košickom Auparku ❤

   Odstrániť
 4. ty malé polštářky už jsem párkrát vyráběla, je to hrozně roztomilé! ale ten deníček mě zaujal, krásný nápad :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Notes je úplne wau! :) Tieto Vianoce som na darčeky minula neskutočne veľa peňazí a tak som si povedala, že tento rok budem darčeky vyrábať :))

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ten zohrievač (alebo ako sa to vážne volá po slovensky) je úplne skvelý a rozkošný darček! Niečo také dostať tak sa veľmi poteším, pretože je to ručne vyrobené a to je vždy milé dostať. Ten notes je tiež dobrý nápad, veď niekedy tie s krajším obalom stoja skoro o polovicu viac, tak prečo si jeden nevyrobiť?

  OdpovedaťOdstrániť
 7. To jsou skvělé tipy! Kord ten s tím zápisníkem nemá chybu :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Zápisník vyzerá úžasne, budem to musieť vyskúšať - ďakujem za tip :)
  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Skvelé nápady :) Notesy milujem a keď si ich sama upravujem ešte viac!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Aaaw to je také cute. Prvé DIY skúsim čo najskôr. Prečo ma to nikdy nenapadlo? Doteraz so vyhadzovala nekresťanské peniaze za cute notebooky a teraz už nemusím. ďakujem ♥

  SASHA´S LIFE

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Strašne sa mi páči, keď robíš tieto obrázky :D perfektný článok :D
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Kdyby se to prodávalo, byl by to úplně dokonalý dárkový set! Super, určitě někdy vyzkouším. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Vôbec som netušila, že existuje niečo také ako hand warmer a že je to také jednoduché vyrobiť. Rozhodne úžasný darček hoci komu či už babke alebo hoci aj kamarátke. Mne takýto zápisník dala kamarátka na Vianoce a veľmi veľmi ma to potešilo, pretože mi to príde krásne, osobné a keď prípadne spraví niekto z prednej strany koláž vecí, ktoré máte spoločné, je to o to krajšie ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 14. To je krásné! Také mám ráda různé zápisníky, ale preferuji vázané místo kroužkovaných a to se až tak jednodušše doma neudělá :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.