Gift Guide

utorok 8. decembra 2015

Gift Guide

Vianoce sa pomaly, ale isto blížia a objavuje sa i každoročná dilema - čo kúpiť rodine a priateľom. Možno už darčeky máte nakúpené a krásne zabalené pod posteľou, kde už len čakajú na svojho adresáta, no ak ste ako ja a dva týždne bezcieľne premýšľate nad čímsi originálnym, avšak na nič neprídete a nechcete dať všetkým to isté, tento krátky článok vám možno pomôže.

01 | Decorations
Ak nemáte ani najmenšiu predstavu, čo dať napríklad tete, ktorú vidíte raz za polrok, no predsa ju chcete potešiť niečim malým, táto prvá skupina je pre ňu ako stvorená. Možno už má takýchto somariniek tisíc päťsto, no určite ju to poteší. Sviečku vypáli, pri pití obľúbeného čaju z hrnčeka si na vás vždy spomenie alebo keď jej dáte nejakú vianočnú dekoráciu, rada ju vytiahne každú zimu a celé Vianoce bude zdobiť parapetnú dosku či konferenčný stolík.

02 | Books, notebooks and stationery
Ak približne viete, čo osoba, ktorej zháňate darček, číta - detektívky, romány, sci-fi -, kniha bude skvelá voľba. Ale keď nie, recepty ocení aj babka, ktorá ich má plnú hlavu, no aj sesternica na vysokej - človek nikdy nevie, kedy príde čas uvariť či upiecť niečo nové. Diár či zápisník tiež neostane nevyužitý a ak k nemu prihodíte i roztomilé pero, celý darček máte vymyslený.

03 | Jewelry and accessories
Náhrdelník, náramok či rovno celý set vykúzlia úsmev na každej tvári - najmä ak približne viete, čo daná osoba rada nosí (minimalistické prívesky, visiace náušnice, ...). Peknými hodinkami tiež nešľapnete vedľa a nemusíte mať na účte milióny, aby ste si ich mohli dovoliť.

04 | Clothes
Oblečenia nie je nikdy dosť - tak prečo nedať práve to? Napríklad huňaté ponožky sa zídu určite každému - najmä počas zimy; rovnako ako i roztomilé papučky alebo sveter, pri ktorom ani nemusíte vedieť presnú konfekčnú veľkosť - poriadne teplé s vianočným či zimným motívom sú predsa ešte lepšie, keď sú o kúsok väčšie.

05 | Make-up and beauty products
Púder či make-up by som nekupovala - tu nemáte veľmi záruku, že sa trafíte. Ale pekný lak na nechty sa nestratí. Pred Vianocami sú v drogériách nielen zľavy, ale nájdete i darčekové balenia a limitované edície. Skvelým darčekom je aj rúž či paletka očných tieňov, ale aj parfém či sada štetcov.

06 | Food
A prečo nie? Ak už skutočne neviete, čo kúpiť, jedlo nie je taká zlá voľba. Nehovorím o dvoch rožkoch so šunkou - to by bolo trochu zvláštne a až trápne. Ale mix sušienok v peknej kovovej škatuli, ktorú si potom prijímateľ môže nechať alebo i bonboniéra nie sú najhorším darčekom na svete. Predsa len - je to jedlo a to nikdy neostane ležať zabudnuté a zapadať prachom.

Máte už nakúpené vianočné darčeky?

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

12 komentárov

 1. Jemingote, tie ponožky s tučniačikmi sú absolútne dokonalé... <3

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Darčeky ešte stále nemám, hoci u nás doma nie sú Vianoce ani tak o tom, kto má najviac darčekov a pod... A práve preto sa mi tento článok dosť hodil, vždy som v tých darčekoch mala taký miš-maš, no ty si to pekne roztriedila. A predsa, ani také ponožky už nemusia byť klišé, keď sú roztomilé a majú zaujímavý vzor. :)

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super inšpirácia, ja mám vždy najväčši problém s tým, čo kúpiť otcovi:D

  Saja Frey- Vianočná giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja by som brala určite aspoň jeden kus z každej kategórie a ja napríklad zbožňujem vymýšľať darčeky, najmä pre priateľa, akurát, že on nikdy nevie, čo by mi mal dať a tak mi kúpi niečo, čo si vyberiem sama v obchode aj keď mu počas toho 58-krát zopakujem, že nič nechcem;D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvělé tipy! Třeba i já bych byla za jídlo ráda, ale pořád mi to přijde jako zvláštní dárek pro někoho.. ale třeba nějaký luxusnější čaj, nebo káva.. to mi přijde celkem fajn :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak z toho by sa dalo vybrať snáď pre všetkých v mojom okolí. Skvelé tipy! Nie jedna duša by sa z toho radovala. :) (samozrejme, ja by som si tiež vedela vybrať :D)
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Hezky sestavené! Mě by potěšilo z tohoto vše :D
  Denisse Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Skvělé typy:) Sakra, už bych asi mohla začít něco kupovat:D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ja som tento rok ponakupovala už nejaké veci a je ich už dosť, ale mne nevadí mínať peniaze na mojich blízkych - tí si to zaslúžia. Veľmi sa mi páči ten nápad s diárom a nejakým pekným perom, takže porozmýšľam, či ešte mamke alebo sestre niečo také nepribalím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. svetr se sobíkem je skvělý, já dostala v loni od ségry taky se sobíkem al etos dostanu od přítele s tučnákem :D :)
  Lovies 47
  Vánoční giveaway

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.