DIY Winter/Holiday Room Decor

sobota 12. decembra 2015


Hello, friends!
V poslednej dobe som si obľúbila Vianoce a celé vianočné obdobie natoľko, že priam chcem, aby všade okolo mňa hrala vianočná hudba a všetko bolo krásne vyzdobené.
Avšak na niekoľkohodinové zdobenie izby nemám veľmi čas a ročné obdobia sa striedajú tak rýchlo, že sa ani nenazdám a výzdobu môžem dávať dole, aby ju nahradila ďalšia. No na jednoduché a rýchle dekorácie som si chvíľku našla, vyhrabala farebné papiere a nožnice a dnes vám tri tieto projekty aj ukážem.


Po tom, čo som dala dole girlandu z listov z filcu (vidieť ste ju mohli TU), som bola trochu sklamaná, keď som zrazu mala v izbe holý rám postele - kus dreva. Preto som za jeden víkendový večer spravila túto rýchlu dekoráciu pozostávajúcu najmä z papiera v troch rôznych zimných farbách - bielej, svetlomodrej a svetloružovej, z ktorých stačí vystrihnúť pár geometrických útvarov (pomocou kružidla vytvoríte rovnaké kruhy tvoriace základ) a zlepiť ich dokopy. Na prichytenie na posteľ som použila len lepiacu pásku, ktorá drží perfektne. Je to veľmi jednoduché a hotové to budete mať za pár minút.


Menší update si zaslúžila i sklenená dóza, ktorú ste tiež mohli vidieť v článku s jesennými dekoráciami. Gaštany som odložila do zásuvky a namiesto nich dnu nasypala šišky a žalude. Šišky som chcela nafarbiť, no v obchode s kreatívnymi potrebami sa mi podarilo zohnať väčšie obyčajné a malé, ktoré už boli nastriekané zlatou farbou. Žalude mi ostali ešte z prechádzky s Romanou, kedy sme zbierali i gaštany. No a aby to nebolo také obyčajné, okolo dózy som uviazala aj jutový špagát a vytvorila jednoduchú mašličku, ktorá celú dekoráciu uživila a zútulnila.


Ďalší veľmi rýchly spôsob, ako priniesť zimnú atmosféru do ktorejkoľvek miestnosti. Veď aj kvietky si zaslúžia menšiu zmenu, nie?
Farebný papier (odporúčam tvrdší) doma určite nájdete, rovnako ako i pár špiliek. Obrázky si môžete zvoliť, aké chcete - či už to budú stromčeky, snehuliačik a medveď ako u mňa, ale pokojne to môže byť aj Mikuláš, darčeky a čokoľvek iné. Určite budú krásne aj farebnejšie a veselšie, a nie tak minimalistické čierno-zlaté ako moje. Kreativite sa medze nekladú.

Máte už vyzdobenú izbu/byt/dom na zimu a Vianoce?

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

13 komentárov

 1. Super nápady! Moc hezký článek :))) taky jsem si tohle období moc oblíbila :)
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Najviac sa mi páči 2. DIY. Hlavne tie zlaté šišky!! Dúfam, že stíham ešte aj ja niečo spraviť a troška si ozdobiť ešte izbu, pretože som mala veľmi veľa nápadov, ale kvôli škole takmer nič nestíham :/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krasna DIY, moc se mi libi ten druhy napad :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krasna DIY, moc se mi libi ten druhy napad :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bože môj :D to je skvelý článok :D veľmi sa mi páčia, že si tie DiY poňala to tých meniacich sa obrázkov, je to skvelé. Veľká pochvala :D Inak tá nádobka so špagátom je super nápad idem si to hneď aj urobiť :D
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To je dokonale. A jednoduché. Šíšky mam v misce, jdu je dat do skleněné. Lip to vznikne

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Spravila si to úžasne, aj to celé prevedenie článku ako je postup ako keby v jednom obrázku! Tvoja kreativita asi naozaj nemá hranice. :D
  Ja som sa snažila priniesť aspoň trochu Vianoc do svojej izby pár ozdobami a sviečkami, avšak pri pohľade na tieto krásne výtvory mám chuť pustiť sa do niečo viac ... kreatívnejšieho. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. To je krásný vánoční článek, mně zatím stačí moje svíčky a světýlka a pak se vyřádím na stromečku! Ale krásná inspirace ;)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Jé, taky ti musím pochválit celkový výzor článku, moc se ti povedl ;D! A taky se mi moc líbí pozadí (zeď?) na první fotce. Bílá je prostě moje :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Tá sklenená dóza vyzerá naozaj nádherne ♥

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Taak to je milé! Ja som nedávno prišla na to, že možno chcem, aby moje Vianoce boli až tak trochu gýčové - alebo jednoducho ako z amerického filmu - v obývačke obrovský vyzdobený vianočný stromček, všade svetielka, medovníčky, vianočné svetre, ponožky a pyžamá, pesničky a vianočné filmy. Aby to bola taká tá vianočná idyla (ozaj, koľkokrát som napísala vianočný?:D). Tiež som sa snažila nejako si vyzdobiť izbu, no treba na to veľa času, čo nemám, no toto vyzerá byť celkom jednoduché, tak to skúsim - a je to fakt krásne! :)

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Úžasné DIY! ♥♥ Tá dózička sa mi naozaj veľmi páči, také niečo by som pristala do izby aj ja :) Každý rok si hovorím, že niečo podobné si tu spravím, no vždy sa na to tak nejak vykašlem a deň pred Vianocami si sľubujem, že na budúci rok to zmením :D

  31shadesofaubergine

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.