Books To Read This Winter

streda 2. decembra 2015


Hoci od začiatku roka som sa poriadne nezačítala do žiadnej knihy a nesmierne ma to mrzí, no - bohužiaľ - popri škole a tom množstve povinností (najmä vecí, ktoré bolo treba riešiť pri stužkovej) som nielenže nemala vôbec čas, ale ani som sa nevedela dostatočne uvoľniť na to, aby som si mohla spokojne sadnúť s čajom a knihou v ruke a nemyslieť pri tom na nekonečný zoznam úloh, ktoré musím spraviť.
No december mesiac, kedy verím, že knihy už z rúk ani nepustím. Stále budem mať na práci dôležité veci do školy, ale prázdniny sú čoraz bližšie, a tým sa mi konečne naskytnú i voľné poobedia.

Let It Snow
John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle
Kniha priam stvorená na večery so šálkou horúceho kakaa, zatiaľ čo von zapadajú chodníky pod čoraz väčšou vrstvou snehu. Toto jedinečné dielo v sebe ukrýva tri krátke zimné príbehy od úžasných talentovaných autorov, ktorý vás natoľko pohltia do deja, že nebudete vedieť prestať čítať. Zamilujete sa do postáv, zamilujete sa do príbehu, no určite i do konca, ktorý je skutočne nádherný a poviete si "aww..." - je nečakaný, i keď žiaden obrovský zvrat nečakajte. No len a len odporúčam.

Things We Know By Heart
Jessi Kirby
Čítala som ju niekedy začiatkom letných prázdnin, no určite sa do nej pustím i cez túto zimu. Možno nie práve kvôli atmosfére, no tomu, ako veľmi sa mi tento príbeh zapáčil. Začína sa trochu neobvykle, no do deja sa veľmi rýchlo dostanete a - znova - nebudete vedieť knihu odložiť neustále čakajúc, kým sa stane onen moment. Klasický príbeh o dvoch mladých ľuďoch, ktorí sa do seba i cez všetky okolnosti zaľúbia - no i tak je originálny, veľmi ľahko sa číta a už po prvej vete si vás získa.

The Cuckoo's Calling
Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowling)
Čosi z iného súdka - detektívka. Je síce trochu dlhšia (len 550 strán), no úžasne napísaná. Nečakajte nejaké pokračovanie Harryho Pottera ani nič podobné - ide o napínavý príbeh riešenia úmrtia slávnej modelky, pričom jej pád z balkóna vyzerá ako samovražda. Popri tom sa však odhalia ďalšie tajomstvá, ktoré mali ostať ukryté a vy nebudete stíhať hltať text. Takže sa nenechajte odradiť a nechajte, aby vám toto úžasné dielo spríjemnilo dlhé zimné večery.

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
J. K. Rowling
Možno som jediná, no pri spomenutí Harryho Pottera sa mi akosi vybavujú Vianoce. Celú sériu som prečítala už aspoň sedemkrát a filmy videla minimálne tridsaťkrát v rôznych obdobiach, no možno fakt, že v každej jednej časti je zimným sviatkom venovaných pár strán či kapitol, mi tento príbeh spájajú práve s koncom decembra. Ak ste Harryho Pottera ešte nečítali, dajte mu predsa len šancu; a ak už párkrát prešiel vašimi rukami, tak prečo sa doň nepustiť znova?

Aká bola posledná kniha, ktorú ste čítali?

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

16 komentárov

 1. Galbraitha si už dlouho chci přečíst. Snad se k tomu brzo dostanu

  OdpovedaťOdstrániť
 2. The Cuckoos´s Calling je fakt úžasná kniha, ešte lepšie je pokračovanie (podľa mňa) a odkedy (myslím, 20. októbra) vyšlo tretie pokračovanie, čakám na slovenský preklad, aby som si to čo najskôr kúpila. Od augusta mám rozčítané asi štyri kniky, z toho dve po anglicky. Teraz popri škole veľmi nečítam. Nie je to tak, že by som nechcela alebo mala až tak málo času, no po dočítaní niekoľkých nemeckých textov sa mi už nič nechce čítať nič, keď už, tak aspoň po slovensky. Aj preto tie dve anglické knihy zapadajú prachom. No máš pravdu, že teraz v decembri na to môže byť viac času. Harry Potter sa mi asi s nijakým obdobím nespája, no vždy si to rada prečítam - je to jednoducho taká tá klasika - keď si chcem prečítať niečo dobré, osvedčené a úplne sa stratiť v tých opisoch... Let it snow by som si teda vedela predstaviť čítať práve v tomto období, keď za oknom sneží, ja popíjam čaj zabalená do nejakej mäkkej deky... <3 Posnažím sa viac čítať aspoň podľa decembra.

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Chválim výber prvej knihy ;) Od Harryho Pottera som nikdy nič nečítala ani som nevidela jeho filmy :D Veľa ľudí to nechápe :D Moc ma to neťahá :D Inak niektoré knižky si pozrem ;)
  Fashion Lovers

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Let it snow si chcem prečítať čo najskôr, veľmi ma zaujala. A Harry Potter je pre mňa už klasikou, ktorá nikdy neomrzí :)

  Pozývam ťa na vianočnú Giveaway, ktorá práve prebieha na mojom blogu :)
  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ďakujem za super knižné tipy! :) musím sa dokopať začať viac čítať lebo mám množstvo neprečítaných kníh :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Bože♥ S Harrym tom mám úplně stejně, miluju filmy i knížky♥ a s tím čtením jsem na tom taky stejně:D

  Adel z Adel’s fashion life

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Chválim výber kníh na Let it snow aj na Kukučku sa v budúcnosti chystám aj ja :D O things we know by heart som nepočula ale opisuješ ju zaujímavo :D
  A Harry je klasika, nielen Vianočná :)
  willieho-skaza.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Let it snow si chcem strašne prečítať a mám taký pocit, že aj prečítam, pretože tuším, že to bude darček od môjho brata na Vianoce :D (nie, že by som hľadala darčeky, to nie.... no možno trošku) :D
  WITH GREY WOLF

  OdpovedaťOdstrániť
 9. aj u mňa Harry k Vianociam jednoznačne patrí. keď nie knihy, tak aspoň filmy :)
  Kukučku si chcem veľmi prečítať a takisto aj Let it snow :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Tak snad si víc času na čtení najdeš! :) ..a já taky, za poslední tři měsíce jsem nepřečetla ani jednu knížku :( ..ale přesně jak píšeš, taky se do ní nějak nedokážu začíst a pořád přemýšlím nad něčím jiným (ehm, nad školou), ale doufám, že si v únoru po zkouškovém konečně čas najdu :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Keďže ani jednu z týchto kníh som nečítala, po jednej z nich sa určite poobzerám :) Tiež som v poslednej dobe prestala čítať tak veľa, ako som to robievala pred tým, no teraz sa to budem snažiť dohnať :) Snáď si nájdeš čas na čítanie aj ty.

  31shadesofaubergine

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Jo a jo, díky, žes mi připomněla The Cuckoo's Calling, to je ta kniha, po které jsem tak dlouho už dychtivá :)!

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Posledná, ktorú som čítala ja, bola Zemeplocha (alebo Plochozem, ak preferujete slovenský názov, lol, lebo ja nie) od Terryho Pratchetta, konkrétne to bolo The Light Fantastic. Pustila som sa znovu do čítania tejto série, dokonca po česky (hlavne preto, že som slovenskú verziu nezohnala ahaha ale vôbec mi to nevadí!) a som úplne nadšená, je to celkom iný druh fantasy aký je v dnešnej dobe in, je to zaujímavé a vtipné a milujem to ok. Tých kníh je asi milión, čiže mám pravdepodobne vystarané na celú zimu :D Čítala som Let it snow a bolo to fajn, také zimné a oddychové, a Cuckoo's Calling mám tiež na pomyselnom to read liste :) -A.

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Let It Snow som si chcela objednať presne na toto zimné obdobie, pretože akosi každý o tejto knižke hovorí, aká je dokonale stvorená na zimu, avšak mi ešte nejak nedošla a neviem či vôbec dojde takže neviem, či si ju tento rok užijem :/ Ja som na knihy vôbec nemala čas ešte v tomto školskom roku, ale pomaly sa znovu dostávam do tej rutiny - aspoň jedna dve kapitoly za deň, pretože knihy ma robia neskutočne šťastnou a rozhodne sa ich nechcem vzdať a chcem si na nich nájsť čas aj keď to je ťažké. Ja som naposledy dočítala City Of Bones, čo mi trvalo 2 mesiace. Možno aj viac. Ale naozaj to neľutujem, pretože je to super kniha. :) (len ja som si na ňu akosi nedokázala nájsť čas)

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Haha na Harryho by som sa mohla vrhnúť už aj ja! :) Ja zasvätím svoj čas psychologickým knihám, poprípade ukradnem niečo mamke. :)
  http://valley-of-the-dollss.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.