How To Organize Your Labels | Code Your Blog

nedeľa 22. novembra 2015


Krásnu nedeľu!
Štítky, menovky, kategórie, rubriky. Nech to už voláte akokoľvek, využíva ich väčšina z nás. Ich hlavou úlohou je sprehľadniť nielen samotný blog, no najmä články, keďže sú akýmisi šípkami, ktoré vás navigujú po celej stránke. No nie každý ich využíva efektívne, kvôli čomu sa články miešajú v obrovskom chaose, z ktorého nikto nevyjde.

Less is sometimes more
Alebo menej je niekedy viac. Na jednu stranu sa vám môže zdať, že čím viac menoviek k jednotlivému článku dáte, tým jednoduchšie bude pre čitateľa nájsť podobný príspevok. No nakoniec to má presne opačný dojem a vytvára absolútny chaos - najmä ak ešte kdesi na koniec blogu umiestnite panel so všetkými vašimi štítkami a ten obrovský zoznam zaberá takmer pol stránky.

Keep It Simple
Niekedy netreba k článku s vašimi najnovšími úlovkami vypisovať každú značku, farbu či materiál oblečenia a bohate stačí, ak príspevok zaradíte iba ako Nové kúsky či Móda. Alebo čokoľvek iné.
Ak potom na váš blog zavíta niekto nový, určite pre neho bude jednoduchšie kliknúť na móda než prechádzať cez milión menoviek ako čierne, H&M, nové, nakupovanie, včera, Aupark, tričko a podobne. Koniec koncov, i tak bude väčšina z týchto rubrík prázdna.

How To Organize
Kedysi som i ja mala minimálne tridsať rôznych štítkov a pri zverejňovaní článku som po tom i tak nevedela, kam to vôbec zaradiť.
No najlepšie je si k tomu sadnúť, zobrať kúsok papiera a pero, na jednu stranu si spísať menovky, ktoré ste doteraz použili a zakrúžkovať tie najpoužívanejšie. Tak prichádza na rad zlučovanie - všetky články podobného charakteru zaraďte len pod jeden štítok.

Example
Ale to, samozrejme, neznamená, že máte mať teraz len tri menovky. Tak sa znova ocitnete hneď na začiatku - v jednej kategórii budú spolu články, ktoré spolu nijako nesúvisia.
Ja mám spolu štrnásť menoviek. A je to - aspoň pre mňa - akurát optimálne číslo. Všetky okrem Collaborations a Giveaways nájdete v menu, keďže do týchto dvoch pridávam veľmi málo, a tak sa neoplatí ich vystavovať.

Koľko štítkov/menoviek používate vy?

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

9 komentárov

 1. Priznam se, ze stitku mam celkem dost, ale udelala jsem si v tom docela system, ted je jen otazka, zda v tom nemaji chaos ctenari :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Priznam se, ze stitku mam celkem dost, ale udelala jsem si v tom docela system, ted je jen otazka, zda v tom nemaji chaos ctenari :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super návod, taky upřednostňuji "less is more" :)
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 4. někdy si říkám, že štítků používám spíš málo :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tiež keď som začínala blogovať mala som štítky úplne dole a bolo ich snáď 40 :D (ach, vyjasnili sa mi spomienky na moje začiatky) Teraz je to už lepšie. Teda aspoň dúfam :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Interesting post. I'm your new GFC follower # 113 if you want to come on my blog ^ - ^

  www.beautywithterri.blogspot.it

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Zajímavé body, asi se zamyslím nad tím, kolik dávat k článku štítků :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. ja som veľmi "neporiadna" čo sa týka môjho blogu a mám vo všetko jeden veľký neporiadok. je to hlavne pre to, pretože nepíšem rovnaké články a nedokázala by som ich nikam zaradiť. ale mala by som si v tomto spraviť väčší poriadok, pretože priznávam, že je to neprehľadné :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Super článok :) Tiež som kedysi mávala veľmi veľa menoviek a bolo to úplne zbytočné, pretože polovicu z nich som ani nepoužívala :D Dnes mám asi 8 či 9 a zatiaľ ich neplánujem meniť.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.