Favourite Slovak And Czech Bloggers | Part 1

štvrtok 19. novembra 2015


Celá blogová komunita je ako jedna veľká rodina žijúca v obrovskom dome - všetci pripojení na sociálne siete, neustále vyťukávajúc nové príspevky a spisujúc nápady, s fotoaparátom zavesenom na krku či na zápästí. No čo je hlavné, akosi nevieme fungovať jeden bez druhého. Podporujeme sa, inšpirujeme, a i keď pravidelne sledujem dievčatá z Anglicka či Ameriky, stále tu sú úžasné Slovenky či Češky, ktoré sú mojimi obrovskými vzormi.


Keď sa niekedy tak zamyslím nad tým, že kedysi som potichu sledovala Dianin blog a závistlivo obdivovala jej nádherné články obsahujúce či už úžasne spísané recenzie na knihy alebo len jej súbory myšlienok. Pri jej prechode na blogspot by mi nikdy nenapadlo, že máme toho toľko spoločného a že príde deň, kedy ju budem brať ako kamarátku či starú známu. Nikdy sme sa bohužiaľ nestretli, ale verím, že jedného dňa sa tak stane a ja ju budem môcť poriadne vyobjímať za všetko, čo pre mňa robí a akým obrovským zdrojom inšpirácie a motivácie pre mňa je.


Ďalší blog, ktorý som pár rokov dozadu sledovala len ako tichá myška, ktorá o sebe nikdy nedala vedieť - blog úžasnej Natty. Neuveriteľne ma udivovali jej príspevky, ktoré možno boli len denníkmi, ale vytrhli ma z reality a donútili začítať sa do jej každodenného života; alebo som strácala dych nad jej nádhernými fotkami. Aj ona prešla na túto doménu, no kvalita jej článkov sa nezmenila a vždy sa moja nálada zlepší o niekoľko stupňov, keď vidím, že zverejnila čosi nové.


Ak mám byť úprimná, nepamätám si, kedy presne som prvýkrát narazila na Monicin blog, no jediné, čo si z tej chvíle vybavujem jde to, ako uchvátená som bola a nevedela som prestať čítať jeden článok za druhým. A čím viac slov som zhltla, tým viac som si bola istá tým, že je moje stratené dvojča - obe sme mali rovnaké záujmy, záľuby, koníčky. Jej príspevky určite stoja za to, aby ste pri nich strávili nie pár minút, ale pár hodín a dookola čítali tú krásu a kochali sa nad prekrásnymi obrázkami.


Aké sú vaše obľúbené české a slovenské blogy?
Privítali by ste i pokračovanie?

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

17 komentárov

 1. Krásně napsaný článek! :) Sleduju jen první dvě holčiny a jsou vážně skvělé :))

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super !
  Follow for follow ? justperfectfashion.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nepoznám ani jednu, ale majú krásne blogy, musím uznať, :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Poznám všetky tri, no sledujem iba Monku a niekedy Dianu. A obe sú teda skvelé. Na začiatok si to dosť pekne napísala! :) Medzi moje obľúbené slovenké a české blogerky patríš aj ty. Keď som objavila tvoj blog, viem, že medzi najnovšími článkami bol jeden príbeh "vytrhnutý z kontextu," no mne sa tak veľmi páčil, že som prešla neviem koľko článkov dozadu a čítala si každý a jeden takýto príbeh, ktorý som našla. Celkovo píšeš pútavo a tvoje články sú originálne. Určite chceme pokračovanie. :)

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 5. neznám ani jednu, na ten první blog jsem narazila, ale pravidelně ho nečtu :) líbí se mi trošku jiné blogy, já sleduju "nafialovo", který má sice malinko čtenářů, ale je to jeden z mála blogů, kdy mě štve, když dočtu článek a dál už nepokračuje.. :)
  Getmovin by Deni

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja ťa tak milujem ♥ Je to od teba naozaj krásne, všetko čo si napísala a chcem len povedať, že je to určite obojstranné, takže ďakujem (a budem ti ďakovať stáále!)

  Čo sa týka ešte komentáru na blogu, neviem viac súhlasiť. Podľa mňa sa MITAM neskutočne podaril a ako si aj napísala, ponúka toľko pesničiek na rôzne nálady. Napríklad v autobuse, keď som sama a chce sa mi len rozmýšľať, pustím si Love You Goodbye, keď som veselá pustím si Wolves, a zas keď sa mi chce plakať, tak si dám If I Could Fly, podľa mňa sa neskutočne prejavili hlavne hlasovo. Niall... to je jedna obrovská dokonalosť. Mám pocit, že si nie veľa ľudí uvedomovalo, že tento chalan má taký talent a taký neskutočne krásny príjemný a zaujímavý hlas. A taktiež Louis. A Harry ... to sa už ani neoplatí nejak opakovať, pretože ten chalan ma neprestáva udivovať. Je tak talentovaný a úžasný až sa mi z toho chce plakať.
  A áno áno kľudne mi pošli jedno oznamko, budem viac než len rada ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tento koncept článku se mi moc moc líbil :) zvláště tvá úvodní slova mě chytla za srdce a já si uvědomila, že blogový svět je můj vysněný svět - proto ho tak miluji :) díky za tvá slova :) Cappuccino Lover

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Jeho voči :) toto je tak krásny príspevok, z ktorého ide láska, že ani neviem kto si, ale mám ťa rada !

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Moc děkuji za doporučení na blogy, Daydreamer Natty znám a taky mě pokaždé udivuje, jaké úžasné články má :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Wow, ďakujem krásne za tvoje slová, ktorými si ma neskutočne potešila! Vždy ma dostane ak o mne niekto uvažuje týmto spôsobom a prekvapuje ma, keď dokážem ľudí doviesť k inšpirácii, znamená to pre mňa veľa. Určite vieš, že ty spolu s ostatnými blogmi, ktoré si napísala ste pre mňa srdcovkami, na ktoré nikdy nezabudnem ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Dianu aj Natty taktiež sledujem a majú naozaj úžasné blogy a tiež články! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Určite sa teším aj na ďalšie party tohto článku, keďže veľmi česko-slovenskú blogerskú scénu nesledujem :D
  Baby si pozriem a snáď aj im pribudne nový follower :D

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Dianu taky ráda čtu a koukám se na ni (to zní divně :D), její styl je pro mé oko úplný zákusek. A další blogy popravdě neznám, ale obě holky vypadají/píšou sympaticky ;).

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Božínku, skoro jsi mě rozbrečela. Ani nevíš, jak moc mě tohle potěšilo a doufám že víš, že si toho strašně moc vážním obzvláště v dnešní době, kdy je internet přeplněný skvělými blogy:) Ještě jednou, moc děkuju ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Natty taky sleduju, ale zrovna dneska jsem chtěla na její blog zajít a nejde mi ho najít. Doufám, že ho nezrušila :/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.