My Favourite Films | Part 1

piatok 9. októbra 2015


Hoci som nikdy nebola filmový fanatik a vždy som sa radšej začítala do knihy, na dobrý film nedám dopustiť. Akosi na nich nemám čas - čo sa v podstate vylučuje s mojou láskou knihám, ale je to tak - a vždy strávim dobrú polhodinu vyberaním a zväčša i tak skončím otrávená a s tým, že už sa mi nič pozerať nechce.
No i tak som už videla celkom slušné číslo filmov a dnes by som vám chcela len stručne ukázať niektoré moje najobľúbenejšie.

• Harry Potter and Deathly Hallows Part 2
Som dieťa, ktoré vyrastalo na Harrym Potterovi. Všetky knihy som prečítala aspoň osemkrát, no o tom, koľkokrát som videla ich filmové spracovanie, ani sama netuším, no toto číslo nebude malé. Úplne posledný diel pre mňa znamená asi najviac, keďže spravilo akúsi bodku i za mojim detstvom - skončil príbeh Harryho Pottera, skončila maličká bee.

• The Hobbit: The Desolation of Smaug
Alebo druhé pokračovanie Hobbita. Všetky sa mi páčia rovnako a rovnako ich zbožňujem, ale dvojka je jednoducho úžasná. Strašidelná, napínavá, vtipná, s perfektným obsadením a bude vás držať až do samého konca. A soundtrack má takisto dokonalý [song].

• The Hunger Games
Myslím, že o Hrách o život veľa hovoriť netreba. Predlohy mám už dávno prečítané, zbožňujem ich, všetky filmové verzie boli skvelé a neviem sa dočkať druhej časti Mockingjay, ktorá verím, že bude rovnako perfektná.

• This Is Us
Ďalšie dielo, ktoré som videla už nespočetne veľakrát a stále ho rovnako milujem. Znamená pre mňa veľmi veľa a pre mňa je jedným z najlepších filmov vôbec - je vtipný, vždy pri ňom plačem (či už od smiechu alebo len dojatia), zakaždým na ňom nájdem nejaký maličký detail, ktorý som si predtým nevšimla, a sú v ňom ľudia, ktorí majú miesto v mojom srdci.

• Divergent
Už si nepamätám, ako som sa k tejto sérii dostala, keďže som ju čítala ešte predtým, než sa okolo nej strhol taký boom, ale takisto patrí svojou výnimočnosťou, originalitou, skvelým hereckým obsadením a celkovým spracovaním do tohto rebríčka. A ak tie ho nevideli a stále váhate, určite mu dajte šancu.

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

15 komentárov

 1. Harry Potter je jednoznačne najlepšia filmová séria pre mňa ♥♥♥ Hobita som nikdy nevidela, nikdy ma to nejako ani nejako nelákalo.. Hunger Games a Divergencia boli tiež úžasné a už sa neviem dočkať na Mockingjay 2!! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ach, Harry Potter je moja srdcová záležitosť!

  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 3. S Hobbitom úplne súhlasím! Aj keď som po čase začala byť trocha skeptická čo sa tých filmov celkovo týka, napriek tomu im nikto neodoprie, že je to riadna "podívaná" a druhá časť sa mi tiež z nich páčila najviac. HP je klasika, ktorú milujem tiež, ale ak by som si mala spomedzi filmov vybrať jeden, tak asi trojku :D Aj keď myslím, že všetci HP fans sa cítili pri poslednej časti podobne ako ty :) A čo sa týka Divergencie a Hunger Games, meh :D Knihy sa mi páčili, na tých filmoch ma najviac irituje to neskutočne dlhé čakanie medzi tými časťami, lebo ja za ten rok úplne zabudnem čo sa tam vlastne stalo. Ani ma nejako extra nenadchli, oba sú dobré, ale do mojich fav by som ich asi nezaradila :D -A.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hneď začnime Harrym túto poslednú časť a tretiu milujem úplne najviac zo všetkých.
  Jediné čo som z tvojho výberu nevidela je This Is Us... A Hobita dvojku asi tiež nie... Ale na jednotke som bola v kine s bratrancom, vlastne aj na Harrym VII. part2... Asi aj preto mám tie filmy o čosi radšej.
  Celkom ma sklamala ale prvá časť trojky HG, čakala som od toho viac, hlavne škoda, že to rozdelili do dvoch častí...
  Divergent mám rada, ale zase nezbožňujem :)
  Snáď sa neurazíš ak ti v blízkej dobe ukradnem tento nápad na článok :D Zíde sa mi to najmä vtedy ak sa ma niekto opýta, ktorý film mám najradšej, lebo vtedy si nikdy neivem spomenúť na iný okrem Waitting for Forever a ešte Crazy, Stupid, Love.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já jsem přesně ten člověk, kterého celé šílenství okolo Harryho Pottera úplně minulo :D ..ale asi před měsícem jsem si udělala maraton s filmama o Harrym a musím říct, že na poslední díl jsem se dívala asi ve čtyři v noci, protože jsem to nemohla vydržet a potřebovala jsem vědět, jak to dopadne :D

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Filmy jdou trochu mimo mě, ale naštěstí jsou to takové klasiky, které jsem viděla i já a tak si výjimečně nepřipadám úplně mimo :D :D včera jsem ale viděla úplně super film - Klub rváčů - určitě stojí také za zhlédnutí, pokud fandíte stylu Finchera :) Cappuccino Lover

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásný článek, na dost filmech se určitě shodneme! Tak třeba HP, můj bože, já na něm taky doslova vyrostla, první díl mám vrytý do paměti a odříkala bych ho i pozpátku. Vlastně si ho pamatuji hlavně ve slovenštině, protože když jsem byla malá, tak to babička nahrála ze slovenského programu na kazetu a v češtině jsem to v podstatě skoro neviděla, hihi :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 8. aj ja som HP dieťa! ale mne sa najviac zo všetkých filmov páčili 5 a 6 :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Harry Potter a Hunger games! Milujem tieto filmy. :)
  http://valley-of-the-dollss.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Harry Potter je neodmyslitelná časť jesenných dní! Už som ho videla milion krat, ale stále je rovnako skvelý Dijoun&Klaudi

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Tak vidím, že se ve filmovém vkusu asi rozcházíme, protože jsem uvedených filmů viděla jen pár a nemůžu je zařadit mezi své "nej", ale to nevadí ;D. Je fakt, že třeba první díl Divergence se mi i líbil :D :).

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Hunger Games je má nejoblíbenější knižní série ♥ Jsem strašně zvědavá, jaké bude filmové zpracování poslední části a nemůžu se jí dočkat!! Kam se na to hrabou upíři z Forks:D (Twilight Saga)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Sme na tom rovnako, len to, že som nevidela film This is us, keďže nie som až taká fanúšička One Direction. Na Harrym Potterovi som tiež vyrastala a previdelne ho pozerám, keď ide na Markíze alebo Nove (alebo proste hocikde), len môj otec vždy krúti hlavou a nevie pochopiť, ako to môžem pozerať po stýkrát... :) Hunger Games som ani nečítala, no filmy zbožňujem. Teda, doma mám prvé dva diely kníh po anglicky, no nejako som sa v tom strácala, tak neviem, či to niekedy dočítam. No a Divergenciu som chcela už dlho, no dostala som celú sériu od bratranca až v máji. Musím povedať, že knihy (hlavne 1 a 2) som milovala! A viem, prečo bol okolo toho taký ošiaľ - lebo je to fakt úžasné. Filmy sa mi tiež páčia, no zdá sa mi, akoby sa tam zosekalo takých 40% z knihy - práve na čítaní ma bavilo to, že tam bola kopa takých malých scénok, ktorá akoby opisovala to priateľstvo a lásku, ktoré sa tam odohrávali. To v žiadnej inej knihe z tohto žánru veľmi nie je a mne sa to zdalo milé a úžasne to doplnilo dej. Vo filme akoby všetky tieto scény boli preč. :( Inak Hobbita si chcem pozrieť, mala som voči tomu predsudky, no už som ich poslala niekam... preč a myslím, že by sa mi to možno aj páčilo. Pesničku I see fire počúvam už asi rok a pol a stále ju zbožňujem - btw. teraz som počúvala pesničky od Eda a práve sa mi do toho dobre hodila aj I see fire, takže už mi hraje do slúchadiel. <3

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Harry Potter je proste klasika, tú musí vidieť každý. Mne Harry Potter stále pripomína zimné obdobie, keďže, ak ma pamäť neklame, opakujú to v telke presne v toto obdobie medzi jeseňou a zimou. Ja som z Hunger Games videla prvú a druhú časť, keďže tak isto som čítala len prvú a druhú časť, tretia ... žiaľ ma nudila a nejak som celkovo nebola spokojná.. lepšie povedané ani sa mi do toho nechcelo. Rovnako to dopadlo aj s divergenciou. Prvá časť je úplne najlepšia, videla som ju tak veľakrát, že sa to nedá spočítať ani na prstoch oboch mojich rúk, ale druhá časť ma mierne sklamala. Podľa mňa je to dobre spracovaný film, určite pre ľudí, ktorí nečítali knihu, ale pre tých čo áno, podľa mňa museli byť trochu vyvedení z miery (aspoň ja som bola).
  Ja som si This Is Us nepozrela od vtedy, ako Zayn odišiel, pretože po pár minútach by som sa určite rozplakala. Tak ako som sa rozplakala v kine, pred každým a bolo mi to jedno. Je to krásne, dojímavé a dúfam, že čoskoro naberiem odvahu a pozriem si to ♡

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.