Love Yourself: Stop Worrying and Overthinking

sobota 17. októbra 2015


Píšem tento príspevok, a predsa som tá, ktorá by si z neho mala tiež brať ponaučenie. Ale som si istá, že nie som sama, ktorá večer pred spaním v tichu a tme leží na posteli a premýšľa, čo všetko sa za daný deň stalo, no hlavne - čo sa stane počas toho ďalšieho; obáva sa všetkých nadchádzajúcich úloh a len dúfa, aby to nedopadlo najhorším možným spôsobom.

What Is Supposed To Happen Will Happen
Či už veríte na nejakú vyššiu silu, osud, akýkoľvek vplyv vesmíru alebo že za vznik sveta môže veľká špageta a človek má určite nejaký vplyv na to, čo sa stane, ale určite neviete pod svoje krídla vziať všetko. Čo sa má stať, tak sa stane a sú chvíle, kedy by sme sa mali zhlboka nadýchnuť a nechať veci plynúť.

What Is It Even Good For?
Keď sa tak zamyslíte, načo trávime toľko nocí bdením a dookola si v hlave premietame situácie, v ktorých sme sa už ocitli alebo sa ešte len ocitneme? Často to potom skončí plačom, a keď sa nám konečne podarí zaspať, ráno sa budíme unavení, demotivovaní a z mysle nevieme vytlačiť všetky tie strašné predstavy. Stojí to vôbec zato?


Everything Happens For A Reason
Ďalšia vec, ktorú by sme si mali z času na čas pripomenúť. Všetko sa deje z nejakého dôvodu a každá zlá vec je na niečo dobrá. Koľkokrát sa vám už stalo, že ste si mysleli, že je koniec sveta, pretože vám niečo nevyšlo, no nakoniec sa to všetko akosi obrátilo a neskončilo až tak strašne?

Sama s touto mojou nie veľmi dobrou vlastnosťou bojujem a snažím sa potláčať všetky moje obavy a prestať o všetkom toľko premýšľať. A sú situácie, kedy je to ťažké, ale skúste sa niekedy chvíľku zamyslieť nad tým, čo najhoršie sa môže stať. Lebo koniec koncov, niekedy strach z toho, že sa strápnite, je úplne zbytočný - ľudia sa na desať sekúnd zasmejú a o hodinu už nebudú vedieť, čo sa stalo.

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

12 komentárov

 1. Tiež zvyknem veľa premýšľať nad tým čo by bolo keby, ale snažím sa to už obmedzovať a brať veci viac s ľahkosťou. Verím, že všetko čo sa deje, má svoj dôvod a ak to v danom momente nevidím tak si len poviem, že to zrejme pochopím časom a vlastne to vždy aj tak bolo, časom sa ukázalo prečo sa stalo toto a toto, napr. keď som sa rozišla s bývalým nechápala som čo na tom môže byť dobré, no teraz postupom času viem, že to malo svoj zmysel, mal uvoľniť priestor pre niekoho lepšieho. Dôsledky niekedy proste vidíme až po čase, určite to poznáš.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Úžasně motivační článek! Něco takového jsem si potřebovala přečíst... Já Snažím se něčím z toho běžně řídit, ale občas to prostě nejde. Lidé by měli brát věci víc s nadhledem :).
  Lolyle

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moc pěkný článek, krásně napsáno :) já se snažím o všechny tyhle věci...nestresovat se, užívat si každý den (i ve škole!), překonávat se. Třeba dneska jsem šla konečně na taneční battle. A ano, měla jsem nervy (a jaký!) ale nakonec to dopadlo dobře a jsem za to ráda. :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Chcem ti najprv odpovedať na tvoj komentár na mojom blogu, keďže by som potom zabudla na všetky veci, ktoré chcem napísať. :D Jasné, stále ich počúvam a stále očividne aj budem, mala som chvíle, kedy som sa jednoducho musela tak veľmi sústrediť na učenie, že som už nemala akosi náladu vyhľadávať novinky a pozerať videá, ale našťastie moja kamarátka/spolužiačka/spolusediaca (s ktorou som bola aj na koncerte) mi stále hovorí nejaké nové info o nich, kde sú, kde boli s kým boli a tak som väčšinou stále oboznámená čo sa deje. Som strašne nadšená z albumu, teším sa na neho a keď vidím fotky a plus počúvam pesničky, už odpočítavam dni, kedy vyjde, pretože si myslím, že to bude úžasné. Z tých troch sa mi asi najviac zatiaľ páči Perfect, ale to bolo rovnako aj s Infinity a aj Drag Me Down. Je mi do plaču z toho, akí sú už dospelí a ked vidím akí sú hrdí na tento album som ešte viac pyšnejšia, pretože to zvládli aj bez Zayna a neskutočne ich za to milujem ♥ Aj keď bolo trochu rušné obdobie čo sa týka Louisa ako nastávajúceho otecka.. čo ma tak dlho-predlho hnevalo a jednoducho nevedela som sa s tým celým zmieriť. Ani teraz mi to nejde do hlavy a nie som nejak stotožnená s Brianou (keďže El bola moje všetko) ale keď je šťastný Louis, tak som šťastná aj ja a dúfam že bude bábätko v poriadku a som si istá že bude obklopené obrovskou láskou od všetkých chalanov nie len Louisa. ♥

  Ja mám presne tento problém, že sa jednoducho nad všetkým stresujem a príliš nad vecami premýšľam. Aj nad vecami, ktoré sa už stali a nedajú sa nijak obrátiť ani zmeniť, avšak ja sa stále trápim nad tým, čo keby som toto a tamto spravila úplne inak, ako som to spravila. Možno je naozaj najlepšie nechať to všetko plynúť a nechať, nech to za nás osud zariadi sám. Ale rovnako si myslím, že osud je ľahko ovplyvniteľný každou vecou (hoc aj maličkosťou) ktorú spravíme. Všetko sa môže otočiť úplne iným smerom hoc aj zmenou jedného rozhodnutia. A táto vec ma asi najviac desí.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý článok :) Ja sa snažím hlavne riadiť tým, že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Aj keď to vyzerá na prvý pohľad ako niečo zlé nakoniec sa chystá pre nás niečo lepšie, alebo sme sa proste z tej situácie niečo nové naučili a niečo nám to dalo. :) ♡

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Toto si musím prísť prečítať, keď budem zase v strese a nekľude, takže pravdepodobne som tu zase zajtra :D
  Krásny článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásný a inspirativní článek :) jen tak dál :) Cappuccino Lover

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásny článok! Mám presne tento problém, no máš úplnú pravdu. Čo sa má stať sa stane a všetko zlé je na niečo dobré. Mala by som si to zobrať k srdcu.
  Často účinkujem na rôznych koncertoch a aj keď je to už 7. rok, ešte vždy som pred vystupovaním v riadnom strese, kvôli čomu sa často ani poriadne nevyspím, no vždy sa bojím tak trochu zbytočne. A navyše, mala by som si to užívať a tešiť sa z toho a nie tŕpnuť a celý deň byť nesústredená a nervózna.

  hellomynameisev.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Máš úplnu pravdu s týmto článkom! Tiež vždy uvažujem nad tým, čo si pomyslia druhý, no naozaj to nemá cenu!

  OdpovedaťOdstrániť
 10. To s tím osudem je možná pravda... na druhou stranu když se ta věc nestane, říkám si "možná, kdybys o to víc usilovala nebo proto něco udělala, nebyla bys smutná" :D abych dala lepší příklad.. než jsme se dali s přítelem dohromady, furt jsem si říkala "kéž by napsal... zavolá dneska? ... uvidíme se? .. kéž bychom se o víkendu viděli." A tak jsem si řekla "Prostě zvedni telefon, zavolej mu a řekni, že ho chceš o víkendu vidět. Buď se uvidíte nebo odmítne a nebudeš muset další 3 dny doufat, jestli se to stane" :D a víš co? Uhnala jsem ho :D :D :D <3
  Getmovin by Deni

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Krásne napísaný článok, to nemôžem poprieť, hoci takmer vôbec nesúhlasím. Nemyslím si, že sa všetko deje z nejakého dôvodu a čo sa má stať, stane sa. Myslím, že život je o tom, ako každý kope sám za seba a o čo sa sama nepostarám, to nemám a nevyjde to. Ako...dúfaj v najlepšie ale priprav sa na najhoršie.
  Pravda, takýto pohľad na svet môže prinášať orčité obavy, ale ja by som sa podľa tvojich "poznámok" riadiť nemohla.
  Každopádne, krásny blog, dávam ti odber :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Nikdy nedovoľ, aby ťa strach z prehry, vyradil z hry :) to je moje motto, ktoré si hovorím, keď mám z niečoho strach alebo také zadumané myšlienky, veď ako hovoríš, všetko sa deje z nejakého dôvodu :) Veľmi pekný článok

  Pozývam ťa na môj blog, kde prebieha SÚŤAŽ o kontaktné šošovky

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.