Fonts You Need In Your Life | Code Your Blog

nedeľa 11. októbra 2015


Fonty alebo typy písma. Stačí sa len pozrieť okolo seba a uvidíte ich hneď niekoľko. Najpoužívanejšie sú Arial, Calibri alebo Times New Roman, ale existujú nielen desiatky či stovky, ale až tisíce ďalších fontov - jednoduché, pätkové, bezpätkové, kreslené, znakové... Je z čoho vyberať. V tomto článku nájdete okrem rýchleho postupu, ako ich uložiť do počítača, i šesť fontov, ktoré patria medzi moje najobľúbenejšie a najpoužívanejšie.


Download:

How Can You Save These Fonts In Your Computer?
Keď otvoríte odkaz na stiahnutie fontu, napravo od obrázku je okienko Download. Font vám uloží ako WinRar, ktorý keď potom otvoríte, hľadajte Súbor s písmom TrueType alebo Súbor s písmom Opentype. Všetky takéto súbory presuňte na pracovnú plochu.
V ponuke Štart na vašom počítači v pravom menu vyhľadajte Ovládací panel. Otvorí sa vám nové okno, kde v zozname kliknite na Vzhľad a prispôsobenie. Druhé odspodu je možnosť Písma, na ktorú keď kliknete, otvorí sa sa vám zoznam všetkých fontov, ktoré máte v počítači nainštalované.
Teraz už len stačí, ak do tohto zoznamu vložíte font, ktorý ste si stiahli a uložili ho na pracovnú plochu → kliknite naň a jednoducho ho do zoznamu pretiahnete. Za pár sekúnd sa vám písmo nainštaluje a vy ho potom môžete používať vo Worde či vo Photoshope.

Varovanie:
Neodporúčam tieto písma dávať do prezentácií či wordovských dokumentov, ktoré sa potom chystáte používať v škole či na cudzom počítači. Šanca, že niektorý z týchto fontov je nainštalovaný i v školskom počítači, je veľmi malá. Ak potom takúto prezentáciu otvoríte v škole, počítač vám automaticky vygeneruje nejaký iný font, ktorý je v škole nainštalovaný a prednastavený a je veľká šanca, že sa vám všetko poprehadzuje a už to nebude vyzerať tak, ako ste chceli.

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

13 komentárov

 1. Toto je fakt skvelé. Vždy som chcela aj nejaké iné typy písma, ako už sú v počítači, no akosi som nevedela, ako na to a kde to treba stiahnuť. A popravde, bola som až príliš lenivá na to, aby som to išla pohľadať. Tak ďakujem za článok, už sa vidím, ako tým zaspamujem počítač. :))

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Práve dneska som si sťahovala nové fonty, aká náhoda:) Niektoré z týchto už mám, ostatné sťahujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Brain Flower je aj moje obľúbené písmo, no všetky ostatné ktoré si sem dala vyzerajú úžasne a musím si ich rozhodne stiahnuť :D

  31shadesofaubergine

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja som trošku závislá na sťahovaní fontov, dokonca, keď niektoré vidím na nejakých tričkách, viem ich pomenovať;D The Only Exception som dosť používala ešte na dreamingu, takže ho mám pekne uložený v srdiečku!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ballerina script je nejkrásnější :)
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. This comment has been removed by the author.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Miluju takovehle fonty, jeden cas jsem jich stahovala hrozne moc, ted uz je zase tolik nevyuzivam, ale obcas se hodi :) Jinak na Win8 (nevim jak na jinych verzich) jdou uz nainstalovat tak, ze kdyz jsou pretazene treba na te plose, tak pri kliknuti pravym tlacitkem tam je v nabidce hned instalace :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. bozi clanek, fonty se mi libi trochu v jinym stylu, ale stejně to mas to hrozně hezky zpracovany! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Super článok! Konečne som našla nejakú stránku s takýmito fontami. Ďakujem!
  Domi Lap

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Výborný článok, veľa ľuďom určite veľmi pomohol a mne taktiež:)
  Bola by som rada, ak by si navštívila môj blog, možno ťa niečo zaujme http://sajafrey.blogspot.sk/ :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Všechny je mám a jsou krásné ♥

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.