Clean Your Blogger Template | Code Your Blog

nedeľa 25. októbra 2015


Ak ste sa rozhodli stiahnuť alebo kúpiť si už hotový design na blog, tieto typy vám budú pravdepodobne zbytočné. Ale ak ste sa odvážne pustili do kódovania vlastnej šablóny, prinášam vám štyri jednoduché tipy, ako si ju vyčistiť, aby pôsobila upravene, no i tak sa pri tom veľmi nezapotíte. A ani nebudete potrebovať špeciálne zručnosti.

Remove Navbar
Sama akosi nerozumiem, aký význam vlastne má - objaviť ďalšie blogy? Každopádne, blogger sa s ním vôbec nepohral, a tak je iba strašiakom hneď na začiatku stránky.
Nie je však vôbec ťažké dať ho preč. Prihláste sa do svojho účtu, kliknite na rozloženie v ľavom menu a hneď úplne hore na vás bude svietiť okienko Navbar. Stačí, ak len kliknete na možnosť Upraviť a zvoľte možnosť Vypnuté.
A aby ste odstránili i zbytočný priestor, ktorý vám teraz vznikol, v ľavom menu kliknite na Šablóna a Upraviť HTML, klikne dnu do veľkého okna s kódmi, na klávesnici naraz stlačte CTRL+F a vyhľadajte </head>. Pred tento kód vložte:
<style type='text/css'> .content-inner { margin-top: -40px;}</style>

Change Your Favicon
Alebo ikonku, ktorá svieti vedľa názvu vašej stránky medzi otvorenými oknami (ja mám momentálne B). Blogger automaticky používa svoje logo, ale určite vyzerá krajšie a profesionálnejšie používať vlastnú ikonku.
Znova kliknite na Rozloženie a nad Navbar-om je okienko Favikona. Keď kliknete na možnosť Upraviť, zobrazí sa vám nové okno, v ktorom môžete nahrať akýkoľvek súbor, ktorý sa vám po uložení zobrazí ako nová ikonka vášho blogu - či už to bude logo alebo nejaký obrázok.

Remove Border Around your Images
Ďalší veľmi jednoduchý postup. V Šablóne zvoľte Upraviť HTML a vyhľadajte (znova najprv cez kliknutie dnu do okna a súčasné stlačenie CTRL+F):
.post-body img, .post-body .tr-caption-container, .Profile img, .Image img,
a všetky čísla, ktoré sa vám zobrazia medzi zátvorkami }, zmeňte na nulu.

Remove Dotted and Dashed Line At The Bottom Of The Page
Dva jednoduché kódy, jeden postup a predsa to robí obrovský rozdiel.
Bodkovanú čiaru za odkazmi DomovStaršie a Novšie príspevky i prerušovanú čiaru oddeľujúcu stránku od jej päty odstránite podobným spôsobom, ako všetky doterajšie postupy: v Šablóne v kóde HTML vyhľadajte ]]></b:skin> a pred tento kód vložte:
.footer-outer { border: none; }
.blog-pager { background: none; }

Ak vás takéto kódovacie články zaujímajú, dajte mi v komentároch vedieť a budem sa snažiť robiť ich častejšie!

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

9 komentárov

 1. Uplne mega typy :) takéto články kludne môžeš dávať aj častejšie :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. děkuji za rady! :)
  zvu tě na www.christinwest.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvělé tipy :) S tím Nav barem ale třeba nemám vůbec problém, nebo o tom nevím :D S čím mám ale problém je you might also like.. To je fakt hrůza :)
  LENNY MALI i DANMARK

  OdpovedaťOdstrániť
 4. super typy, ktoré už síce poznám, ale dúfam, že budú ďalšie pribúdať a ja sa naučím niečo nové :))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Pěkně si to shrnula ^-^ všechno to sice znám, ale věřím, že začínajícím blogerkám tohle určitě musí hodně pomoct :) Cappuccino Lover

  OdpovedaťOdstrániť
 6. This comment has been removed by the author.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. pekný článok :) takéto typy sa určite hodia veľa ľuďom a hlavne začínajúcim blogerom :) ja som sa naučila niečo z kódovania na škole na informatike, pretože minulý rok sme mali HTML kódovanie, ale určite nie som expert a aj ja mám vééľmi veľké medzery a veša vecí ešte neviem :D

  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Skvelé typy! Určite by si mohla takéto články robiť častejšie, niekedy mám problém nájsť tutorialy na blog :)

  31shadesofaubergine

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Toto mi určite pomôže, keď si zmyslím, že sa mi môj (už poriadne starý) design nepáči a chcem ho prerobiť. Ja som na takéto veci antitalent, všetky tieto kódy sa mi zlievajú do jednej veľkej machule - niečo ako pri matematike. :D Určite pokračuj ďalej mňa to veľmi zaujíma. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.