Love Yourself: Change Your Life

pondelok 21. septembra 2015


Verím, že všetci máme iba jednu úlohu, jeden cieľ, za ktorým máme v živote kráčať a robiť všetko pre to, aby sme ho dosiahli. Pre každého z nás znamená niečo iné, niečo rozdielne; pre niekoho to môže byť pekný dom a dobrá práca, niekto v šťastí vidí rodinu a lásku. A šťastie je niečo, čo by ste mali pociťovať každý deň, v každú jednu sekundu.

Think about things you aren't happy with
Ani si netrúfam odhadnúť, koľko z vás môže v túto chvíľu hrdo prehlásiť "som šťastný/-á", a pri tom myslieť na každú stránku života. Pretože určite by to nebolo vysoké číslo.
Každý určite nájde aspoň jednu vec, aspoň jednu drobnosť, s ktorou nie je spokojný. Môže to byť len nejaká drobnosť, známka v škole, môže to byť vzťah. Čokoľvek. Ale určite nájdete niečo, čo vám občas vŕta v hlave, čo sa vám v hlave vybaví, keď zaspávate, v priebehu sekúnd sa vám zhorší nálada a už na to neviete prestať myslieť.


Find Ways How You Can Change Them
Ako príklad zo života spomeniem moje vegetariánstvo. Nikdy som sa netešila z pohľadu na mäso na mojom tanieri a predstavu, že to kura pred pár týždňami ešte spokojne behalo po dvore, som pri jedení utláčala do úzadia. No potom som sa spýtala samej seba, prečo jem mäso, keď ma to nerobí šťastnou. A už sedem mesiacov som ho nevložila do úst.
V každej situácii máte dve možnosti. To je ďalšia vec, v ktorú verím. Vždy si máte z čoho vybrať, nech už sú alternatívy akékoľvek. Vždy máte možnosť veci zmeniť. A nikdy nie je neskoro.


Live The Life You Love And Love the life you live
S každej strany sa ozýva život je krátky. A je.
Tak prečo nerobíme všetko pre to, aby sme boli po jeho väčšinu šťastní? Prečo radšej kráčame so zaťatými zubami a po nociach plačeme do vankúša či zízame na strop? Prečo nedovolíme samým sebe byť šťastní alebo sa o to aspoň pokúšať?
Zistite, čo vás robí šťastnými. A robte všetko pre to, aby ste sa zbavili vecí, ktoré vám úsmev na tvári nerobia.

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

12 komentárov

 1. Jee to je moc hezký článek :) Fakt se mi líbí to s tím vegetariánstvím, že ti to drží a doufám, že u toho i zůstaneš, pokud tě to dělá šťastnou! -L

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pekne napísané, stručne, jasne a výstižne. Mňa napr. hrozne deprimuje facebook, tak som si povedala, že naň prestanem chodiť, vypla som si všetky príspevky od priateľov a tým pádom si žijem šťastne a spokojne, používam ho už len na chat a to mi stačí. A tiež som zistial, že byť pozitívna je v živote omnoho lepšie ako byť negatívna a večná realistka, tak som sa snažila o zmenu a podarilo sa.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Obdivujem ťa ,že dokážeš byť vegetariánkou, máš môj rešpetk :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moc krásný článek :) já byla vegetariánkou do 17ti let, protože mi to nechutnalo. Ani teď mě maso nedělá šťastnou, ale byla jsem nemocná a tak jsem ho musela zařadit do svého jídelníčku... člověk si na to pomalu zvykne, ale i tak ho jím třeba jednou týdně :)
  Ráda bych tě pozvala k sobě na giveaway :)
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. pekne napísané, život však nieje až taký krátky..
  keď ho ukončíme, potom možno začneme odznova. Zatiaľ je život však najdlhšia skúsenosť, ktorou sme si istí
  byEmber

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Zbožňujem tvoje články v tejto rubrike! Tento je úplne super :) keď nad tým teraz tak uvažujem, nič mi nenapadá, čo ma robí nešťastnou. Alebo skôr mi nenapadá nič, čo by som dokázala zmeniť.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Super článok! :) Tieto články ma u teba vždy bavia a vždy ma prinútia rozmýšľať.. :)
  leuslifestyle.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 8. No wau, supr, hrozně ti fandím, že se pořád držíš a baví tě to, j bych teda bez masa nevydržela :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Hezký článek :) Já bych bez masa nevydržela :D Jinak, já se snažím být šťastná z maličkostí, protože nic moc jiného nemám.. a nakonec jsou ty maličkosti to nejlepší :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Neskutočne ťa obdivujem, že si vydržala už 7 mesiacov, ja sa žiaľ mäsa asi vzdať nemôžem, už len preto, že ho potrebujem ako prísun železa, čo môže znieť ako výhovorka, ale nie je. Ja keď nie som z niečoho šťastná, snažím sa myslieť na veci, ktoré sú z tej veci najpozitívnejšie. Napríklad škola. Nie vždy ma robí šťastnou, ale viem, že je nevyhnutná a má v sebe mnoho a mnoho dobrých vecí. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Moc krásný článek :) Já teda vegetarián nejsem a asi ani nebudu, ale přeju ti, aby ti to vydrželo :) Určitě je dobré jedení masa omezit.
  The Colorful Blog

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.