How To: Save Money

piatok 25. septembra 2015


Nestíham, topím sa v záplavách poznámok, testov, písomiek a referátov, zanedbávam blog, lebo na to jednoducho nemám čas, čo ma veľmi mrzí, dookola počúvam Infinity, ktoré ma v utorok rozplakalo a bola som viac než len vďačná, že v stredu sme boli v Košiciach na Európsky deň jazykov; neviem sa dočkať víkendu, kedy sa však budem len učiť, ale aspoň sa konečne normálne vyspím.
Neviem, či ste očami prebehli zoznam rubrík v menu a spozorovali, že niektoré vypadli a iné trochu zmenili názov, no staronovej How To chcem pomaly začať prispievať nový typ článkov, kde sa s vami chcem deliť o typy nielen týkajúce sa blogu, ale i každodenného života. A hneď na začiatok sa pozrieme na to, ako môžete šetriť peniaze.

Ak mám byť úprimná, vždy som bola jedna z tých, ktorí len čo dostali vreckové, do dvoch dní im ostalo už len pár korún alebo centov, a potom nemali na serióznejšie veci. No postupom času som sa naučila, že je skutočne možné odkladať si z času na čas nejakú malú sumu, a že to človek potom jedného dňa viac než len ocení - hlavne keď niekomu chcete kúpiť pekný darček alebo len seba potešiť nejakou drahšou vecou.


01. Odkladať bokom
Ak dostávate vreckové alebo len vám dala teta nejaké drobné na narodeniny, hneď ako tieto peniaze dostanete, namiesto toho, aby ste ich rovno dali do peňaženky, polovicu odložte. Takto budete vedieť, že namiesto desiatich eur máte pri sebe len päť, ktoré môžete minúť. A ako sa hovorí: "zíde z očí, zíde z mysle," no keď potom v obchode objavíte novú úžasnú kabelku, na tieto odložené peniažky si spomeniete.

02. Založiť si sporiaci účet
Odkedy mám vlastnú kartu, neviem si ju vynachváliť. Nemusíte so sebou ťahať väčšie množstvo peňazí a báť sa, že vám ich niekto ukradne. Teraz vám mnohé banky založia študentský účet od 15 rokov úplne zadarmo a aj s kartou na počkanie. A už nebudete mať peniaze v peňaženke, ktoré budú kričať, aby ste ich minuli.

03. Nakupovať cez internet
Teraz už kúpite na internete úplne všetko. Cez akúkoľvek drobnosti cez doplnky a oblečenie až po elektroniku; je to rýchle, nemusíte pri tom opustiť teplo domova, keďže väčšinu vám privezú rovno domov a navyše, mnohé veci nájdete i o polovicu lacnejšie.

04. Využívať zľavové kupóny a poukážky
Veľmi dlho som všetky kupóny rovno vyhadzovala, až som si uvedomila, že nie sú až taká somarina. Dávajú ich takmer všade - napríklad ak máte kartu ISIC, určite ste ich pár dostali, no prednedávnom som narazila na stránku zlavovekody.com, kde aktuálne nájdete nad dvesto rôznych kódov na zľavy napríklad do martinusu či hej.sk a ušetríte pri nich mnoho peňazí. Takže ak ste ešte túto stránku nevideli, určite sa na ňu pozrite ↓!Ako šetríte vy?

with all love.
bee.

SPONSORED POST

12 komentárov

 1. Skvělé tipy :) Jen s tím nakupováním na internetu.. ano, sice tam člověk sežene věci levněji, ale alespoň u mě to budí tendenci nakupovat si toho strašně moc, takže ve finále, kdybych nakupovala na internetu, zřejmě bych absolutně nic neušetřila, spíš naopak :D

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja nakupujem cez ebay postupne - nikdy nie nejakú obrovskú kopu vecí :D Ale je pravda, že keď mám niekedy čas, tak sa ťažko zastavím od nekonečného prechádzania veci za vecou :D
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 2. To s tím odkládáním poloviny peněz mě už párkrát napadlo, ale ještě jsem to neudělala - já si asi prvně musím určit na co přesně budu odkládat.. A účet zatím nemám, takže - ale asi bych si ho měla založit, teď mě čeká brigáda na delší dobu, takže by se mi účet hodil :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super tipy! Všechno tak nějak dělám, ale zatím moc nešetřím, tak snad časem :D :)
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja sa veľmi veľmi veľmi snažím šetriť a rozdeliť si peniaze na rôzne kôpky ako : veci na seba, peniaze, ktoré si šporím a na nejaké darčeky. Šporiť na vianočné darčeky som začala už teraz. Dá sa to, len treba vedieť. Ako si sama povedala, je úžasné, keď si nejaké tie peniaze človek našporí a potom keď niečo potrebuje tak si to bez rozmýšľania môže kúpiť. Ja som v poslednom čase taká, že si aj 5krát premyslím, či si danú vec kúpim.
  O tej stránke s kódmi som nevedela vôbec, ďakujem ti krásne! Ja používam ISIC akurát na martinuse a raz som ju použila v kine. Taktiež mám o 5 eur lacnejší paušál vďaka nej, teda je to podľa mňa naozaj skvelá vec a som rada, že ju mám, stále sa vďaka nej cítim akosi lepšie :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jej, skvelé tipy, hlavne ten posledný, o ktorom som vôbec nevedela. Teším sa na ostatné články! :)
  leuslifestyle.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Super tipy a skvelý nápad na článok! :) Vždy som všetky peniaze, ktoré som získala veľmi rýchlo minula, ale ako som si začala toto leto zarábať, odkladala som si ich na neskôr a vždy som sa potešila, že na nákupy môžem ísť s väčším množstvom peňazí :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Super článok! Skvelé rady. Určite ich niekedy využijem.
  Domi Lap

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tie zľavy ale môžem získať až keď sa prihlásim Bee? :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.