Two Small DIY's To Make Your Room Cuter

sobota 15. augusta 2015

Momentálne som spolu s celou rodinkou v Chorvátsku na dovolenke (takže znova čakajte vlog!), tak verím, že moju absenciu ospravedlníte... Ale užívajte si zostávajúce dni horúcich slnečných dní ♥


Už je asi všetkým známe, že milujem tvorenie nových vecí zo starých, že nič len tak nevyhadzujem, ale pre istotu to hádžem do veľkej zásuvky s tým, že možno to raz ešte využijem, že keď nemám čo robiť, vyrábam. Baví ma to, keďže aspoň tu sa moja kreatívna stránka poriadne prebudí, a počas prázdnin je to ideálna doba, lebo cez školský rok na to nemám ani chuť, ani náladu. A to i čo sa týka takýchto malých drobností.


Priznám sa, že tento nápad som videla kedysi veľmi dávno na Tumblr-i alebo WeHeartIt, no veľmi veľa pozornosti som mu nevenovala - jedinú lepiacu pásku, ktorú som mala doma, bola klasická priesvitná, s ktorou by čajové sviečky nevyzerali o nič lepšie. No teraz mám doma šesť ozdobných pások, ktoré využívam nielen ja, ale i moje sestry. Kúpila som ich v Lidli a boli veľmi lacné, no určite ich nájdete na ebay.com alebo v obchode s kreatívnymi potrebami. Myslím, že postup ani vysvetľovať netreba, keďže jediný krok, ktorý musíte urobiť, je oblepiť kovovú časť sviečky páskou. Je to jednoduché a spravíte to za ani nie minútu, no je to malý detail, ktorý vám oživí parapetnú dosku alebo poličku.


Úprimne, sama netuším, či ste vôbec videli črepníky, v ktorých mám moje malé kaktusy, no ak nie, tak tu sú!
Pár týždňov po tom, čo som si ich kúpila alebo ich dostala, boli len tak, lebo som sa snažila nájsť v obchode nejaké jednoduché malé črepníky, ktoré by neboli drahé, no páčili by sa mi. Potom som to vzdala a kúpila si v kreatívnom obchode tri klasické hlinené črepníky a akrylovú farbu, celé ich namaľovala, a keď zaschli, aby som ich trochu oživila, obyčajnou čiernou temperovou farbou som na ne namaľovala bodky, ktoré síce zanechali minimalistický vzhľad, no nepôsobia nudne.

Určite mi dajte vedieť, keď ich skúsite!

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

11 komentárov

 1. ja mám diys rada, ale málokedy naozaj niečo vyrobím. najčastejšie keď už niečo spravím, niekomu to podarujem. ja mám doma jednu ozdobnú pásku, druhá sa mi už minula, ale rada by som dokúpila ďalšie, lebo sa to dá použiť skoro kdekoľvek. škoda, že keď sa už sviečka minie, dá sa to jedine vyhodiť. preto by som skôr oblepila také malé obyčajné sklenené svietniky, alebo ako to nazvať. :) a tie črepníky sú krásne, už dlho by som si rada kúpila minikaktusy, len som ich zatiaľ ešte nikde nevidela.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ty kaktusy jsou roztomilý v těch kvetináčcích:))♥ moc povedené!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Všetko je to také roztomilé! Jediné kvety, koré mám ja sú levandule, a tie sa aj tak schovávajú v plejáde ďalších kvetov na balkóne. Vždy som ale chcela mať niečo v izbe a ešte na poličke mám jeden kaktus, tak ho skúsim dať do takéhoto malého kvetináča a uvidím, ako to bude vyzerať. Aj tie sviečky sú krásne. Je to príklad toho, že netreba kupovať naaranžované sviečky v rôznych nádobách, ale že aj toto vie vyzerať dobre! :))

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak tieto črepníky/kvetináče sú ozaj úžasné! Ja som si asi rok dozadu kúpila jeden črepník za smiešnych 37 centov so zámerom, že si ho prerobím, no ešte som sa k tomu nedokopala. Toto mi však dodalo inšpiráciu, ktorú som potrebovala, takže ďakujem :)

  Pozývam ťa na moju prvú giveaway na blogu - bola by som nesmierne rada, ak by si sa zúčastnila :)

  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mne sa páčia tie bodkované kvetináče :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak ty květináčky jsou fakt úžasné! :)) My máme doma takovou kasičku ve tvaru krávy, k tomu by se to hodilo :D
  Jinak tě zvu na giveaway: www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tie sviečky vyzerajú nádherne a originálne:)
  www.danycuks.com

  OdpovedaťOdstrániť
 8. to je také roztomilé a niečo jednoduché, čo zvládnem aj ja, takže super!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. tie črepníky sú krásne, ja by som ich tiež dala určite do bielej farby (keďže mám teraz všetko maľujem vo svojej izbe na bielu farbu :D) a tie sviečky sú tiež krásne, ja som nikdy nevenovala pozornosť takýmto páskam, určite som ich už videla niekde, ale nabudúce si ich už aj kúpim :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.